İşyeri Başarı için İletişim Becerileri

Posted on

 İşyeri Başarı için İletişim Becerileri


yetenek üstleri, meslektaşları ile etkin iletişim ve personel esastır olursa olsun dijital çağda. İşçi işe hangi endüstride etkin bir iletmek ve telefon, e-posta ve sosyal medya aracılığıyla hem de bizzat mesajları almak için nasıl bilmelisiniz . İyi iletişim becerileri, kara promosyonları işe yardımcı ve kariyeri boyunca başarılı olacaktır.

En iyi 10 İletişim Becerileri

rekabette öne ister misiniz? Bunlar işe alım ve işe yöneticileri özgeçmişinizi ve kapak mektubu görmek istediğiniz ilk 10 iletişim becerileri vardır. bu becerileri vurgulayın ve iş görüşmeleri sırasında bunları göstermek ve sağlam bir ilk izlenim yapacağız. İşe alındın kez bu becerileri geliştirmeye devam edin ve patronun takım arkadaşları ve müşterileri etkilemek edeceğiz.

1. Dinleme

İyi bir dinleyici olmak iyi bir iletişimci olmak için en iyi yollardan biridir. Hiç kimse sadece onun iki kuruş koyarak umurunda ve diğer kişiye dinlemek için zaman almaz biriyle iletişim sever. İyi bir dinleyici değilseniz, yapmanız isteniyor şeyi anlamak zor olacak.

Aktif dinleme pratiği için zaman ayırın. Etkin dinleme diğer kişinin soruları netleştirmek soran diyerek ve kişi ( “Ee, ne diyorsunuz olduğunu …”) anlayışı sağlamak için ne diyor rephrasing ne yakından ilgilenerek içerir. Aktif dinleme yoluyla, daha iyi diğer kişinin söylemeye çalıştığı bittiğini anlayabilir ve uygun cevap verebilir.

2. Sözsüz İletişim

Beden dilin, göz teması, el hareketleri ve ses tonu tüm renk aktarmaya çalışıyoruz mesaj. Rahatlamış, açık duruş (açık kollar, bacaklar rahat) ve bir dost sesi size cana görünür ve sizinle açıkça konuşmaya başkalarını teşvik edecektir yapacaktır.

Göz teması da önemlidir; Eğer onlara odaklandık ve konuşma (ancak, onu ya da onun rahatsız yapabilirsiniz kişi, bakmak için değil emin olun) göstermek için göz kişiyi bakmak istiyorum.

Konuştuğunuz süre Ayrıca, diğer insanların sözel olmayan sinyallerine dikkat edin. Bir kişinin gerçekten nasıl hissettiğini Genellikle sözsüz sinyaller iletmek. kişi gözlerinin içine bakarak değilse Örneğin, o rahatsız veya doğruyu saklanıyor olabilir.

3. Açıklık ve concision

İyi sözel iletişim yeterli söyleyerek demektir – çok fazla veya çok az konuşma. mümkün olduğunca az kelime mesajınızı iletmek için deneyin. Eğer telefonda veya e-posta yoluyla, bizzat birisiyle konuşurken olsun, açık ve doğrudan istediğini varsayalım. Eğer oyalanamayiz ederse, dinleyici melodi seni ya ya ne istediğinizi tam olarak emin olacaktır olacaktır.

İpucu : Eğer bunu söylemeden önce söylemek istediğinizi düşünün. Bu aşırı konuşma ve / veya kitlenizi kafa karıştırıcı önlemek için yardımcı olacaktır.

4. Samimiyeti

bir dost sesi, kişisel soruya, ya da sadece bir gülümseme sayesinde, yanınızda açık ve dürüst iletişim girme İş arkadaşlarınızı teşvik edecektir. Bu, tüm işyeri iletişimlerde güzel ve kibar olmak önemlidir. Bu, hem yüz yüze ve yazılı iletişimde önemlidir. Eğer, iş arkadaşları ve / veya çalışanlarına e-postalarınızı kişiselleştirebilirsiniz zaman – hızlı mesaj kişiselleştirmek ve alıcının daha takdir hissetmenize neden olabilir bir e-postanın başında “Hepinizin iyi bir hafta sonu oldu umut”.

5. güven

Başkalarıyla etkileşimlerde emin olmak önemlidir. Güven dediğin şeye inanıyorum ve içinden takip edecek iş arkadaşlarınızı gösterir. güven Exuding göz teması yapmadan veya sağlam ama samimi sesi kullanmak kadar basit olabilir. ifadeleri sorular gibi ses kaçının. Tabii ki, kibirli ya da agresif ses dikkat edin. Hep dinleme ve diğer kişi ile empati emin olun.

6. Empati

Eğer diğer kişiye dinleme edildiğini göstermek ve onların görüşlerine saygı “Sen nereden geldiğini anladım” gibi basit ifadeler kullanma.

Önemli : Bir işveren, iş arkadaşınız veya çalışanın katılmıyorum zaman anlamak ve bakış açılarını saygı için bile, bu önemlidir.

7. açıkfikirlilik

İyi bir iletişimci esnek, açık bir zihinle herhangi bir konuşma içine girmelidir. dinleme ve oldukça basitçe mesaj trafiğinizi daha görünümünün diğer kişinin noktası anlamak için açık olun. Hatta katılmıyorum kiminle insanlarla bir diyalog içine girmek için istekli varlık olarak, daha dürüst, üretken sohbetler mümkün olacak.

8. saygı

İnsanlar onları ve onların görüşlere saygı iletmek durumunda sizinle iletişim daha açık olacaktır. Bir kişinin adını kullanarak göz temasında ve aktif bir kişi kişi takdir hissettirecek konuştuğunda dinleme gibi basit eylemler. telefonunda, dikkat dağıtıcı önlemek ve konuşma odaklı kalmak.

Mesajınızı düzenlemeye zaman alarak e-posta yoluyla saygı ilet. Eğer bir Sloppily yazılı, kafa karıştırıcı e-posta göndermek, alıcı Onunla bir iletişim yoluyla düşünmek onu yeterince saygı duymadığını düşünürler.

9. geri bildirim

uygun geribildirim vermek ve almak için güçlü olmak önemli bir iletişim becerisidir. Yöneticiler ve denetçiler sürekli yapıcı geribildirim çalışanlarına e-posta, telefon görüşmeleri, ya da haftalık durum güncellemeleri yoluyla da olabilir yollarını aramalısınız.

Not: geribildirim verilmesi de övgü vermeyi kapsayan – büyük ölçüde motivasyonu artırabilir bir çalışanın “halledeceğiz için teşekkürler” diyerek “iyi bir iş” ya da gibi basit bir şey.

Benzer şekilde, başkalarından, geribildirim kabul ve hatta teşvik gerekir. Size verilen geribildirim dinle ilgili soruna emin değilseniz açıklayan sorular sorun ve geri bildirim uygulamak için çaba gösteriyoruz.

10. Sağ Orta Picking

Önemli bir iletişim beceri basitçe iletişim formu kullanmayı bilmektir. Örneğin, bazı ciddi konuşmalar (işten çıkarmalar, maaş istifası, değişiklikler, vs.) hemen her zaman en iyi bizzat yapılır.

Ayrıca onlar çok yoğun bir kişi (örneğin belki patronun, gibi), e-posta yoluyla mesaj iletmek isteyebilirsiniz ise, konuşmak isteyen kiminle kişi hakkında düşünmek gerekir. İnsanlar iletişim düşünceli araçlarını takdir edecektir ve size olumlu yanıt vermeyi olasılığı artacaktır.

Ustalaşın dikkat çekiyor Nasıl

Kişisel Başvuru Materyallerinde Becerilerinizi vurgulayın: Özgeçmişinizi ve kapak mektubunda işverenin iş şartlarına yakın eşleşme olan becerileri dahil edin.

Göster İşe Alma Yöneticileri Sen ihtiyaçları olan becerilere sahip: İş görüşmesi Eğer bir işte başarılı olmak için gerekli sözlü iletişim becerilerine sahip işe alma yöneticisi göstermek için bir fırsat sağlar.

İş Yerinde Kişisel İletişim Becerileri kullanın: o toplantı veya bir müşteri ile konuşurken bir şirket katılan olsun, sen nasıl iletişim iyi göstermek için birçok fırsat olacak.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *