Eğitim ve Lisanslama Gereksinimleri – Bir Doktor olmak nasıl

Posted on

Eğitim ve Lisanslama Gereksinimleri - Bir Doktor olmak nasıl

Doktorlar da adlandırılan doktorlar, tanı ve tedavi insanların hastalıklar ve yaralanmalar. Onların eğitim ve felsefeleri farklılıklara dayanarak, örneğin, isimlerini sonra tayin MD (Tıp Doktoru) veya DO (Doktor Kemik Hastalıkları Tıp) ya sahip Jane Brown, MD ya da Jim Smith, DO.

Her iki MDs ve Dos hastalarını-örneğin, uyuşturucu ve osteopatik tıp (osteopatlar) ait cerrahi-doktorlar tedavi etmek için geleneksel yöntemleri kullanırken bütünsel tıp, önleyici bakım ve vücudun kas-iskelet sistemi vurgulamak. Tıp Doktorlar da allopaths olarak ifade edilebilir. Eğer eğitim ve dahil bir doktor olmak için yapmanız gerekenleri öğreneceksiniz lisans gereksinimleri , seçtiğiniz eğitim türü ne olursa olsun.

Eğer bunda başarılı yardımcı olacak özelliklere sahip olmadığını Birincisi, öğrenmek kariyer . Antrenman öncelikle bilim kurs oluşacaktır olduğundan, güçlü lüzum  yeteneğe  Bu konu için. Bu, belirli ek olarak  yumuşak becerileri  işinizi iyi yapmak için izin kişisel nitelikleri vardır, gereklidir. Elbette, şefkatli ve diğer insanların duygularına karşı duyarlı olmalıdır. Güçlü  eleştirel düşünme  ve problem çözme becerileri , yanı sıra mükemmel  dinleme  ve  konuşma becerileri , sen hasta ve meslektaşları ile iletişim kurmak için izin verecektir. Ayrıca, iyi olmalıdır organize ve detaycı.

Gerekli Eğitim

Bir doktor olmak istiyorsanız, sizin sonrası lise eğitimi üzerine en az 11 yıl geçirdikten taahhüt hazır olsun. Sonra üniversiteye gidiyor lisans derecesi almak için dört yıl, dört yıl daha tıbbi okula gerekecektir. Ya bir DO veya MD derecesi kazanacaksınız. Bu bir staj veya tıpta uzmanlık eğitiminin şeklinde Tıpta Uzmanlık Eğitimi (GHVYS) üç yıldan sekiz yıla kadar takip edilecektir.

Sen tarafından akredite edilmiştir tıbbi okula gerekir Tıp Eğitimi İrtibat Komitesi (LCME) veya  Kemik Hastalıkları Koleji Akreditasyon Amerikan Kemik Derneği Komisyonu  (COCA). Her iki kuruluşların web sitelerini akredite programlar listesinde.

Eğer med okulda okumak ne bekleyebilirim? Kişisel kurs muhtemelen aşağıdaki ancak bir allopatik veya osteopatik programına devam bağlı olarak farklılık gösterebilir içerecektir:

 • Biyomedikal Yapı Taşları
 • Entegre Patofizyoloji
 • İnsan Brüt ve Gelişimsel Anatomi
 • fizyoloji
 • Tıbbi Genetik
 • Farmakoloji
 • Histoloji ve Embriyoloji
 • İnsan beslenmesi
 • immünoloji
 • bulaşıcı hastalıklar
 • Oftalmoloji
 • Tıp Müdürler
 • Cerrahi Müdürler

, ders ek olarak, ayrıca klinik rotasyonlar yoluyla kapsamlı klinik eğitim alacaklar. Hastalarla uygulamalı eğitim alma, pediatri, kadın doğum, aile hekimliği, cerrahi, acil tıp ve dahiliye dahil klinik uzmanlık çeşitli çalışmalara bekleyin.

Medical School’dan İçine Almak

Tıp fakültesine Kabul çok rekabetçi. Göre Kemik Hastalıkları Tıp Kolejleri Amerikan Derneği  (AACOM), osteopatik tıp fakülteleriyle girme ihtimali en yüksek bir başvuru “çok yönlü olan geniş bir geçmişe sahip … ve akademik mükemmellik göstermiştir.” Buna ek olarak, o Kemik Hastalıkları Tıp Kolejleri (Amerikan Derneği “onun hastalarını bilmek alma özel hayatının toplum ve harcama zaman yer almak isteyen şefkatli ve sağlam iletişim becerileri ve bir şifa dokunuş vardır.”  Nitelikleri Başarılı Kemik Hastalıkları Tıp Öğrenci ) .

Makalede ayrıca osteopatik tıbbi programlara pek çok başvuru (başvuran öğrencilerin% 25 yaş 26 veya daha büyük) eski geleneksel olmayan öğrenciler belirtiyor. Onlar kariyer geçmişleri çeşitli gelir.

Alopatik (MD) programları da son derece rekabetçi ve seçicidir. DO programları gibi, onlar iyi akademik performans öğrencilere arayın. Onlar mükemmel iletişim becerileri ile başvuru tercih ve kim liderlik özelliklerine göstermiştir.

Başvuru sahipleri, genellikle biyoloji ve genel ve organik kimya, matematik, İngilizce ve istatistikler dahil bilimler, içinde önkoşul üniversite ders yerine getirmiş olmalıdır. Özel gereksinimleri okul tarafından farklılık gösterse de, Amerikan Tıp Birliği (AMA) 4 puanlık bir ölçekte 3,5 ve 4 kişilik bir not ortalaması kabul için gerekli olduğunu bildiren (Amerikan Tıp Derneği. Tıp Okulu için hazırlık). Ayrıca, bir Tıp Koleji Kabul Testi (MCAT) iyi performans göstermek gerekir.

Sizin Tıp Eğitimi tamamlayın sonra musunuz Must ne

Tıbbi eğitimini tamamladıktan sonra, mesai istediğiniz halde uygulama tıp lisansı olmak zorunda kalacaktır. ABD’de 50 eyalette, hem de District of Columbia, doktorları lisans sorumludur devlet sağlık lisans panoları var.

Her kurul kendi şartları olmasına rağmen, hepsi bir akredite tıp okulu tamamlamış ve mezuniyet sonrası tıp eğitimi sahip gerektirir. MDs Sınavı (USMLE) Lisanslama Birleşik Devletleri Tıp üç parçayı geçmelidir ve DOs Sınavına (comlex-ABD) Lisans Kapsamlı Osteopathic Medical her üç düzeyde geçmelidir. Onun gereksinimleri hakkında bilgi edinmek için devlet devlet sağlık kurulu başvurun. Devlet Tıp Kurulları Federasyonu  da yayınlamaktadır İlk tıp lisansı için Devlet Özgü Gereksinimleri.

Bir devlet lisansı almaya ek olarak, birçok doktor bir tıp alanında sertifikalandırılmış tahtası haline seçin. Üyesi kurullarının Her Tıp Uzmanları Amerika Kurulu  verir  sertifika  her birkaç yıl yenilenmelidir. İlk belgelendirme tıp fakültesinde ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi ve uzmanlık o bölgede bir yazılı veya sözlü sınavını tamamlanmasını gerektirir.

Bir Doktor olarak İlk İş Get Nasıl

Bir doktor olmak için hazırlanıyor değil söz paraya, çaba alır: üniversite dört yıl, tıp fakültesi dört yıl ve lisansüstü tıp eğitiminin üç ila sekiz yıl. Bütün bunlardan sonra, aktarmak için bir sınav var.

lisans alma uzun bir süreç-ruhsat kurulu tüm niteliklere-ve birkaç birkaç yüz dolar arasında değişen ücretler ile çok pahalı bir araya geldi doğrulamalısınız olabilir. Eğer bir iş aramaya hazırız zaman, size iş için iyi hazırlanmış olacaktır. İşte işverenler iş adaylar istediğiniz nitelikleri bazılarıdır. İşverenler çeşitli kaynaklardan iş duyuruları onları listelenen:

 • “Tıbbi uygulama, etik ve en yüksek standartlarda yapışır profesyonellik her zaman.”
 • “Tıbbi kayıtların doğru ve zamanında dokümantasyon.”
 • “Gösterileri saygı ve kültürel farklılıklara duyarlılık.”
 • “Etkili bir başkaları ile motive etmek ve işin yeteneği.”
 • “Sorun yaratıcılık ve marifet ile çözer.”
 • “Takım oyuncusu olmak ve ne yapmak için bir tutku olmalı.”

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *