Bir İşe bir Stajı’nı çevirin nasıl

Posted on

Bir İşe bir Stajı'nı çevirin nasıl

staj sunuyoruz Birçok işveren deneyebilir ve yeni tam zamanlı çalışanı işe bir yolu olarak bunu. stajlar öğrencilerin deneyim kazanmak ve ilgi belirli bir kariyer alanı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir yol olmasına rağmen, onlar da bireyleri denemek ve kuruluşun genel kültürü sığacak kadar iyi karar vermek kuruluşlar için bir yoldur. Birçok işveren, işe süreci için bir ispat zemin olarak staj programlarını kullanmak ve gerçek bir iş teklifi uzanan öncesinde potansiyel yeni çalışanı deneyerek kendi işe alım çabalarında tasarruf edebiliyoruz.

Eğer mezuniyet sonrası tam zamanlı bir iş haline bir Staj dönüm ilgilenen iseniz, işe alma şansınızı artırmak için bazı özel teknikleri kullanabilirsiniz.

iyi bir izlenim bırakmak

stajyer olarak bunu, ona kurum kültürü ile uyum için, hem kişisel ve profesyonel, gerekenlere sahip olduğunu organizasyon içinde amirinizle ve başkalarına göstermek için sizin sorumluluğunuzdadır. zaman ayırmak organizasyonun misyon ve ne kadar şirket belirler ve tanımlar başarısı üzerinde gerekli bilgi verebilir çalışanlarına değerlerin hakkında bilgi edinmek için.

Profesyonel Hedefleri geliştirin

iş hedeflerinize belirlenmesi ve kullanılabilir sadece herhangi staj kabul etmektense sizin beceri geliştirme ve gelecekteki kariyer hedeflerine daha faydalı olacaktır beklentilerinizi karşılayan bir ödüllendirme staj bulma. Stajlar gelecek iş ve kariyer için başvuru hazırlamak için tasarlanmış ve size profesyonel hedefleri ayrıca gelecekteki iş aramada daha rekabetçi aday olma konusunda size yardımcı olacaktır başarmak yardımcı olacak bir staj buluyorlar.

Kişisel Danışman ile güçlü bir ilişki geliştirin

Sık sık kontrol ve emin buluşuyoruz beklentilerini yaparak çalışma ve başarıları takip müdürünü tutmak emin olun. İşinin sorumluluklarını belirledik ve amirinizin beklentilerini anladıktan sonra, zor iş, kişisel inisiyatif ve iş yeteneğinizi hem bağımsız hem de bir ekibin parçası olarak göstermek için. Stajyer olarak profesyonel bağlantılarını geliştirmek size profesyonel ağını geliştirmede bir başlangıç ​​verecektir.

güçlü bir iş ahlakı geliştirin

olumlu bir tutum sürdürmek bir çalışan olarak işe eğer takımın değerli bir üyesi olacağını işveren güven verir iken bir isteklilik kurulması pahasına bu çalışmayı yapmayı.

Zamanında Komple Atanan Projeler

Emin üzerinde çalıştığınız bir proje üzerinde tarihine sahip bir meydan okuma yapmak öngörmek Eğer bilgilendirin ve o / o sağlamak veya tamamlanmış projeyi almak için uzatılmasını isteyebilir herhangi bir giriş isteyin. Emin böyle diğer öngörülemeyen sorunlar veya olması gereken önce zamanında tamamlanmasını belirli işleri alabilmek hitaben diğer iş öncelikleri olarak proje gecikme için geçerli bir neden sağladığını olun.

Daima Takip Şirketi Kurallar ve kurulan Kuralları

kurumsal kültürünün Becoming parçası şirketin kurulmuş kıyafet öğrenme içermektedir. Aynı zamanda zaman ayrılan ve ne kurulan öğle dönemleri ve molalar için beklenen öğrenme anlamına gelir. atlama ve herhangi bir ciddi hatalar yapmadan önce kuruluş tarafından beklenen kuralları ve yönergeleri öğrenmek için zaman ayırın. Ayrıca, herhangi bir garip ve utanç verici durumlardan kaçınmak için kişisel e-posta, telefon görüşmeleri ve internet kullanımında şirket politikasını göz atın.

Job Performansına amir ve çalışma arkadaşlarının Girişini Seek

Eğer geliştirmek ve staj süresince gerekli değişiklikleri yapmak için için iş performansı üzerinde işverenlerle iletişim imkanı sağlayacaktır. Bu giriş Eğer denetçinin beklentileri açıklama yoluyla iş performansını artırmak için yardımcı önemli olabilir. beklentiler açıkça tebliğ ve herkes aynı sayfada edildikten sonra Sorunlar genellikle önlenebilir.

Coşku ile Kolay, Tekrarlanan Görevler Mücadele

işveren onlar küçük şeyler işlemek için yeteneğinizi tanımak kez daha zor görevleri tamamlamak için güveneceğim. Eğer günlük olarak işi yapmak için gerekli olan daha sıkıcı görevler için sorumluluk kabul ettiyseniz, ek ve daha zorlu işler için isteyen bir işveren tarafından daha olumlu kabul edilecektir.

Tanımlayın Sorunlar Şimdiki Being Örgütü tarafından Ele

Sen belirlemek ve bu sorunu çözmek veya şirket içinde olmalarına gerek nasıl tartışmak problemler üzerinde fikir sunabilir. İşverenler kutunun dışında düşünmek ve yönetim henüz tespit veya ele olmayabileceğini güncel sorunlara çözüm belirleyebilir insanları ararlar. Eğer kudreti çalışması belirli bir problem ya da durumu çözmek için düşünüyorum teklif çözümleri için hazır olun.

Rapport ile İşbirliği İşçi geliştirin

İşverenler bir takım ortamında çalışmak ve kim grubunun genel içinde ulaştığı katacak belli zayıf olabilir bireyler ararlar.

göster Girişimi

iyi bir iş yapmak için istekli ve girişime işverenin güvenini artıracak pozisyona ilgili yeni bilgi ve becerileri geliştirmede ilgi gösteren. düzenli gidenler atölye veya seminerlere coşku ve teklif gösteriliyor iş anlayışınız artacak ve Amirinizle üzerinde olumlu bir etki yapacaktır.

Ek İş için sor

Tek yapmanız yeterli çalışmayı yoksa, yapabileceğiniz herhangi bir ek çalışma olup olmadığını görmek için amirinizle kontrol etmeyi unutmayın. Değilse, ayrıca süreç içinde size yeni beceriler öğretmek olabilir tamamlanan işlerini, almakla diğerlerine yardımcı olmadığını görmek için kontrol edin.

Profesyonel Derneği Üyelik

meslek dernekleri katılarak alanda çalışan insanlarla tanışmak için mükemmel bir fırsat öğrencilere sağlar. meslek birlikleri sayesinde öğrenciler ayrıca alandaki mesleki dergiler insanların yanı sıra diğer kuruluşlarda halen mevcut olabilir giriş seviyesi iş ilanları okuduğu öğrenmek.

Şirket için çalışmak istediğiniz Express

şirket olan ilgilerinin açıklanması, size organizasyona işten istiyorum bir yer düşünün şirket know-izin vardır. Eğer şirket için çalışan ilgilenen olacağını amiriniz bildirerek, herhangi bir geçerli pozisyonları mevcut olmayabilir olsa bile, daha büyük olasılıkla bir pozisyon açılır kez ulaşılmasını olacaktır.

Ağ ilişki kurmakla alakalı. Güçlü bir ağ grubu geliştirdikten sonra, başarılı olmak ve kariyer hedefleri gerçekleştirerek size yardımcı olabilir bir ağ oluşturmayı öğrenmek için gerekenlere daha iyi bir fikir gelişecektir. Eğer staj deneyimi çok daha az stresli hale gelmesine yardımcı olacaktır saygı bir danışman olması.

Mentor da öğrenmek için birisi ve sorularınıza yanıt almak için bir yer sağlayacaktır. güvendiğiniz bir profesyonel danışman ararlar ve bu kişi soru sormak korkmayın ve yolları üzerinde öneriler için size performansını artırmak ve bilgi ve beceri mevcut düzeyini artırabilir. Bunu organizasyonda ve spesifik sektöründe hem sahada yukarı taşımak için gerekenlere sorabilirsiniz. Eğer güçlü bir ağ kurmak ve alanında deneyim kazanmak sonra, siz de bu alanda girmesini ilgilenen yeni profesyoneller yardımcı olmak için bir fırsat olacaktır.

staj deneyimi sırasında geliştirmek profesyonel ilişkiler de bilginiz ve iyi bir işi yapmak için yeteneğini kanıtlamak kişilerin mesleki ağının bir parçası olacak. ağınızla Geleceğiniz ilişkileri beslenen ve staj canlı ve iyi tutmak için sona erdikten sonra uzun süre devam edilmelidir.

Kişisel Takdir Express

Eğer staj tamamladıktan sonra kısa bir teşekkür-sen her zaman takdir edilir ve işverenle olumlu bir izlenim bırakacaktır. Üniversiteye iade ediyorsanız, amirinizle ve meslektaşları ile iletişimde kalmak ve gelecekte tahmin potansiyel iş olanakları hakkında bilgi almak için zaman ayırın emin olun.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *