One-Sayfa Devam yaz nasıl

Posted on

One-Sayfa Devam yaz nasıl

özgeçmişin bir sayfadan fazla olmalı veya bir sayfada tutmak için özetlenilmesidir denemeliyim? evet ya da hayır cevabı gerçekten yok. Özgeçmişinizi uzunluğu sen aday tipine ve tecrübe seviyenize bağlıdır.

Bir Bir Sayfa Devam yaz nasıl

Genel olarak, çoğu işveren yabancı birçok bilgi olmadan özlü özgeçmiş istiyorum. o daha kompakt böylece Onlar sadece o kadar kolay yorumlayan işe alma yöneticisi veya İşveren için olacak, bu gözden saniye geçirirler. Buna ek olarak, birçok işveren kadar emin Özgeçmişinizi röportaj için seçilen yardımcı olacaktır sizin için uyguluyorsanız iş odaklanmıştır yapma, iş başvurusu malzemeleri taramak için yazılımı kullanın.

Bazı durumlarda, daha uzun bir özgeçmiş göstermek gerekir. Örneğin, grafik tasarımcıları veya görsel sanatçılar resimli bir özgeçmiş oluşturma yarar olabilir ve akademisyenler, araştırmacılar, ya da uzun zaman yöneticileri deneyimlerini genişliğini yakalamak için birden fazla sayfa gerekebilir. Ama genel olarak, bu uzayıp sürüyor bir özgeçmiş ile meşgul İşverenler aşırı zorlamaktan kaçınmak en iyisidir.

Be Devam ister Ne Kadar İşverenler

İşte şirketler Saddleback Koleji Devam Anketi dayalı, tercih ne detaylar:

 • Tek Sayfa Devam -% 47.7
 • İki Sayfa Devam – 11.4%
 • pozisyonun düzeyine bağlıdır – 34.1%
 • Tercih yok – 6.8%

Bir Bir Sayfa Özgeçmiş Faydaları

Büyük bir şirkete uyguluyorsanız Özellikle, orada özgeçmişin yazdırılır yüksek bir olasılık birden fazla kişi tarafından gözden geçirilmesi var, ya da en azından elektronik paylaştı. Kısa ve özlü özgeçmiş olması işe alma yöneticisi üzerinde kolay hale getirir ve aynı zamanda dışarı ayakta Kendi şansını arttırır.

veya çıktısı – – ve bakmak için ihtiyaç duyan herkes tarafından gözden açıkça basit, tek sayfaya yapışmasını, özgeçmiş belirli türde bir talep ediyoruz sürece o mümkün olacak indirilecek olduğundan emin olmak için bir SureFire yoludur . O çok sayfalı bir belge gözden geçirmektir daha tek bir sayfa özgeçmiş okumak için çok daha kolaydır.

Ne zaman bir Multi-Sayfa Devam Kullanılır

pozisyon deneyimi gerektirir sürece yukarıdaki araştırmaya göre işverenlerin çoğu bir sayfalık özgeçmiş istiyorum. Bir iş geniş deneyime sahip bir çalışan istiyorsa (çoğu işveren adaylar deneyimi fazla 10-15 yıl dahil etmek istemiyorsanız rağmen), sizin ve özgeçmiş uygulanabilir deneyim tüm içermelidir olabilir.

tek sayfalık özgeçmiş istisnaları olan bazı meslekler de vardır. Örneğin, akademi, tıp ve uluslararası işlerde, bir özgeçmiş genellikle çok daha uzun bir sayfadan fazla. Grafik tasarımcılar veya görsel sanatçılar da bir sayfa aşabilir bir resimli veya grafik özgeçmiş, oluşturabilir. Ancak, bu meslekler bir sayfalık özgeçmiş en iyisi genel kuralın istisnası vardır.

Kes ve bir Devam Trim nasıl

öz geçmişine dahil her şeyin aşağı kelime seçimi, pozisyona uygun olduğundan emin olun. Birçok işveren iş başvuru malzemelerini ekrana başvuran takip sistemi (ATS) kullandığından, özgeçmişinizi uygulamasından anahtar kelimeleri kullanmayı deneyin. Bu özgeçmiş değerlendirmeleri ilk turunda yanından yapma şansınızı artıracaktır.

 • Bir envanterini oluşturma . Eğer bir sayfaya Özgeçmişinizi kısmak için mücadele yapıyorsanız, başarıları ve çalışma faaliyetlerinin bir envanterini oluşturarak başlayın. Sorumluluklarınızı ve ayrıntılı olarak başarılarınızı listeleyin. Envanter belge çok üç veya dört sayfa yayılan olabilir. Her rolde başarılara yol açmıştır becerileri çeşitli bir yelpaze eklemeyi deneyin.
 • İş için gerekli niteliklere sahip eşleştir . Düşündüğünüz her işi analiz eder ve söz konusu pozisyon için gereksinimleri en yakın karşılık ifadeleri daire. Birlikte Piece Özgeçmişinizi daha kısa, hedeflenen sürümde içine en ilgili açıklamalar.
 • Uzun başlatın ve geri kesti . İlk taslak bir sayfadan fazla olabilir. Eğer öyleyse, aşağı bir sayfaya dönene kadar, rolüne değer katmak nasıl ilgili daha az önemli kanıt ifadeleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Bilgileri içeren liste ve size yazılı mümkün olduğunca kısa ve öz olması mümkün olduğunca spesifik olmaya çalışın.
 • Madde işaretli listeyi kullanın ve özlü senin iş tanımlarını tutun. Başarılarınız değil, günlük sorumlulukları odaklanın.
 • Herhangi bir ekstra yıllar Kes . Deneyimli bir aday olsa bile, özgeçmişinizi deneyim en fazla 10 veya 15 yıl içermelidir.
 • Eğitim bölümü Trim . Bunu adaylığını geliştirir sürece lise eğitimini veya sürekli eğitim sınıfları dahil etmek gerekmez.
 • Referanslar atla . Bu Özgeçmişinizde “istek üzerine temin referanslar” demek gerekmez. Gerekirse size iş başvuru sürecinin bir parçası olarak, referanslar sağlayacaktır anlaşılmaktadır.

Ek Bilgiler Çevrimiçi sağlayın

Tabii ki, bu sizin arka plan ve niteliklerin daha büyük bir resim istiyorum bağlantıları veya işe yöneticileri için daha fazla bilgi sahibi olmak her zaman iyi bir fikirdir.

Online ek bilgiler sağlayarak Özgeçmişinizi kolaylaştırabilirsiniz. LinkedIn profilinize veya kişisel web sitesine link dahil olmak üzere size mekandan tasarruf özgeçmişinizi kapalı bu bilgileri kaçmasına izin verir.

gibi Özgeçmişinizi altındaki bir bildiri, dahil et “Ek bilgiler, öneri ve www.linkedin.com/in/yourname mevcut portföy örneklerinin.” Eğer kısa özgeçmiş ile işe alanın ilgi uyandırmıştır yaparsa, o geçmişin hakkında daha ayrıntılı bilgi toplamak için motive olacaktır.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *