Jak utworzyć chronologicznego CV

Posted on

 Jak utworzyć chronologicznego CV


Chronologiczny CV jest jednym z najbardziej popularnych formatów CV i istnieje dobry powód: Pracodawcy wolą, bo to proste i łatwe skanowanie.

Jeśli nigdy nie stworzył CV wcześniej, a ty siedzisz w dół, aby zbudować od podstaw, prawdopodobnie masz chronologiczny CV w umyśle. I mimo że może być najlepszym wyborem dla Ciebie, warto uczenia się, co zrobić CV chronologiczne dobrze – i jak prawidłowo sformatować jedną, dzięki czemu można korzystać z tego typu CV do najkorzystniejszy.

Rewers chronologicznym Technicznie

Chronologiczny CV wymienia swoją historię pracy w kolejności daty z najnowszej pozycji na górze. Może to obejmować celu wznowienia lub podsumowanie kariery przed listą doświadczeń pracy.

Uwaga: Ważne jest, aby uzyskać fakty prosto kiedy wymieniając swoje doświadczenia zawodowe tak, że pracodawca nie będzie myśleć, że leżysz w swoim życiorysie powinni zdecydować zrobić sprawdzenie. Upewnij się, że daty, tytuły pracy, historia wynagrodzenia (jeśli włączone), itp są dokładne zanim przesłać swoje CV i aplikacji.

Wykształcenie, certyfikaty i specjalnych umiejętności śledzić doświadczenie zawodowe w tym stylu CV.

Korzyści z chronologicznego CV

Chronologiczny CV jest jednym z najczęściej używanych stylów, a jego znajomość sam sprawia, że ​​informacje łatwiejsze do wchłonięcia. Idealnie, to pokazuje postęp kariery wyraźnie.

To może być łatwiejsze do kompilacji, zbyt, gdyż jego orientacja w kierunku terminach pomaga paznokci w dół szczegóły swojej własnej historii pracy.

Kiedy używać chronologicznego CV

Jak podkreśla historię pracy, chronologiczny CV jest najbardziej skuteczne dla kandydatów z solidnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Przez zaprezentuje swoją pracę Historia przód i środek, od razu pokazać pracodawcy, że masz doświadczenie i umiejętności związanych.

Kiedy nie używać chronologicznego CV

Mimo, że wielu pracodawców woli chronologiczny CV, są chwile, kiedy nie jest to właściwy wybór. Kilka przykładów:

 • Kiedy dopiero zaczynasz swoją karierę: chronologiczny Format CV nie będzie działać dobrze, jeśli jesteś nowy na rynku pracy. Możesz mieć wszystkie umiejętności niezbędne doświadczenie i zastosowanie poza sferę pracy zarobkowej, takie jak wolontariat i staże. Ale jeśli zdecydujesz chronologiczny CV, kierownik wynajmu będą widzieć tylko swój brak doświadczenia płatnej pracy, a nie swoje umiejętności. W tym przypadku, funkcjonalne CV, która kładzie nacisk na umiejętności liniowego doświadczenie zawodowe, pomoże Ci dokonać sprawę.
 • Podczas zmiany zawodu: Wielu pracodawców będzie umieścić swoje CV w stos „nie”, jeśli widzą, że nie trzeba bezpośrednio odpowiednie doświadczenie zawodowe. Wybrać inny styl, takie jak CV funkcjonalnego, które koncentruje się na swoich umiejętnościach i doświadczeniu lub kombinacja życiorysie, który wylicza zarówno swoje umiejętności i swoją historię pracy.
 • Gdy masz braki w swojej historii pracy: Może byłeś bezrobotny przez długi okres czasu, albo miały czas na pracowników do opieki nad małymi dziećmi lub członkami rodziny w trudnej sytuacji. Niezależnie od tego, dlaczego byłaś z siły roboczej, wybierając format, który wyświetla co można zrobić, zamiast swojej historii pracy, pomoże Ci dokonać najlepszego wrażenia.
 • Kiedy już często zmieniać miejsca pracy: Lojalność pracowników jest przeszłością, i nie bez powodu: bardzo niewielu pracodawców pracownikom zachować dla całej ich kariery już. Jednak zbyt wiele zmian pracy może wyglądać źle menedżerów zatrudniania, którzy nie chcą inwestować czas i pieniądze szkolenie pracownika, który będzie skakać statku. Jeśli masz historię pracy hopping, chronologiczny CV chyba nie jest najlepsze dopasowanie.

Pierwsze kroki

Rozważyć użycie szablonu, aby pomóc Ci stworzyć swoje CV. Szablony daje gotowy układ i poprowadzi Cię przez proces wypełniania go.

Wznowić przykłady mogą pomóc zobaczyć, jakie treści powinny zawierać w swoim dokumencie, i jak powinno się pisać i formatować je.

Chronologicznym skrócie Sample

Zgłaszający
999 Chugalug sposób
Wheaton, MA 60187
komórek: (123) 555-1234
applicant@email.com

KARIERA CEL

koordynator administracyjny zmierza stanowisk kierowniczych z górną korporacji, która pozwoli jej wykorzystać swoje umiejętności organizacyjne i przywódcze podczas koordynujący pracę i nadzorowanie logistyki firmy.

CORE KWALIFIKACJE

 • Wysoce zorganizowany jednostkę w stanie obsługiwać i nadzorować wiele zadań jednocześnie.
 • Klasy doświadczenie harmonogramu szkolenia pracowników, spotkania pracowników i delokalizacji biurowych.
 • Zostały dokładnie udało budżet wielomilionowe.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Koordynator administracyjny , MANNIX Usługi, Naperville, IL
grudzień 2016 – Present

Odpowiedzialny za analizy miesięcznych, tygodniowych i dziennych raportów sprzedaży.

 • Osiągnąć dokładność 100 procent w ciągu ostatnich dwóch lat.
 • Odpowiedzialny za planowanie zajęć szkoleniowych, seminariów i konferencji.

Sekretarz administracyjne, Minnesota Life Insurance, Barrington, IL
czerwiec 2014 – grudzień 2016

Nadzorował badania i projektowanie sprzedaży i prezentacji szkoleniowych, wymagających biegłość w PowerPoint, SlideShare i Prezi.

 • Odpowiedzialny za planowanie sztab szkoleniowy trzy osoby.

Wyposażenie Assistant , SBC Warburg Dillon Reed, Chicago, IL
maj 2012 – czerwiec 2014

Odpowiedzialny za równoważenie 7 milionów dolarów budżetu herbaty.

 • Planowane połączenia konserwacji, spotkania pracowników, relokacji kancelaryjnych i projektów budowlanych.

General Manager , KSMR Radio AM 92.5 / 94.3 FM, Winona, MN
maj 2000 – maj 2012

Za pomocą 36-członek personelu, a także kierownictwa 7 członkowskim, z obowiązkami, które obejmowały działania dyscyplinarne, budżetowania, specjalne życzenia, planowanie program i zatrudniania.

 • Przewodniczył komisji, która otrzymała dotację na zwiększenie wyposażenie stacji.

EDUKACJA

Bachelor of Arts w Public Relations
Uniwersytetu Mariackiego of Minnesota, Winona, MN

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *