Jak vytvořit chronologický životopis

Posted on

 Jak vytvořit chronologický životopis


Chronologický životopis je jedním z nejběžnějších formátů životopis a tam je dobrý důvod pro to: Zaměstnavatelé mají tendenci preferovat to, protože je to jednoduché a snadné skenování.

Pokud jste nikdy předtím vytvořili životopis, a sedíte budovat úplně od začátku, máte pravděpodobně chronologický životopis v mysli. A i když to může být tou nejlepší volbou pro vás, je to stojí za to učení, co chronologické pokračuje dělat dobře – a jak správně formátovat jeden, takže můžete použít tento typ životopis nejlépe využít.

Obráceném chronologickém, Technicky

Chronologický životopis uvádí své pracovní historii v pořadí podle data, přičemž poslední pozici v horní části. To by mohlo zahrnovat cíl obnovení nebo shrnutí kariéry před seznamu pracovních zkušeností.

Poznámka: Je důležité, abych se skutečností, rovně, když jste nabídku své pracovní zkušenosti, aby zaměstnavatel nebude myslet, že jste ležel na svém životopisu, pokud se rozhodnou udělat ověřením. Ujistěte se, že data, práce tituly, historie platu (je-li součástí dodávky), atd, jsou přesné a teprve poté odeslat svůj životopis a aplikace.

Vzdělávání, certifikace a speciální schopnosti řídit pracovní zkušenosti v tomto stylu životopisu.

Výhody chronologický životopis

Chronologický životopis je jedním z nejčastěji používaných stylů a jeho znalost sám činí informace lépe absorbovat. V ideálním případě by to ukazuje průběh kariéry jasně.

To může být jednodušší sestavit také, protože jeho orientace na data vám pomůže na hřebík se stanoví podrobnosti o své vlastní pracovní zkušenosti.

Kdy použít chronologický životopis

Jak to zdůrazňuje dosavadní praxi, chronologický životopis je nejúčinnější pro zájemce s pevným zkušenostmi v oboru. Tím, že představí svůj pracovní historii popředí, okamžitě ukázat zaměstnavateli, že jste zkušenosti a dovednosti související.

Kdy nepoužít chronologický životopis

Ačkoli mnozí zaměstnavatelé dávají přednost chronologický životopis, tam jsou časy, kdy to není ta správná volba. Několik příkladů:

 • Pokud jste právě začíná svou kariéru: Chronologické formát životopis nebude dobře fungovat, pokud jsou nové pracovní síly. Můžete mít všechny dovednosti potřebné a použitelné zkušenosti mimo sféry placené práce, jako je například dobrovolnictví a stáže. Ale pokud se rozhodnete chronologický životopis, manažera uvidí pouze váš nedostatek placené pracovní zkušenosti, a ne své schopnosti. V tomto případě funkční životopis, který klade důraz na dovednosti v průběhu lineární pracovní zkušenosti, vám pomůže váš případ.
 • Když měníte kariéry: Mnozí zaměstnavatelé budou vyvíjet svůj životopis v „ne“ hromadu, pokud vidí, že nemáte přímo relevantní pracovní zkušenosti. Zvolit jiný styl, jako je funkční životopis, který se zaměřuje na své schopnosti a zkušenosti nebo kombinace životopis, který uvádí jak své schopnosti a svůj pracovní historii.
 • Když máte mezery ve vaší pracovní historii: Možná, že jste byl nezaměstnaný po delší dobu, nebo si vzít oddechový čas pracovní síly pro péči o malé děti nebo churavějících členy rodiny. Bez ohledu na to, proč jste byl mimo pracovní síly, výběr formátu, který zobrazuje, co můžete udělat, spíše než vaše pracovní historii, vám pomůže udělat ten nejlepší dojem.
 • Když jste často mění zaměstnání: loajalita zaměstnanců je věcí minulosti, a to z dobrého důvodu: velmi málo zaměstnavatelů udržet pracovníky po celý jejich kariéry už ne. Nicméně, příliš mnoho změn pracovních míst může vypadat špatně pro manažery ohniště, kteří nechtějí investovat čas a peníze školení zaměstnance, který se chystá ke skoku loď. Máte-li v anamnéze hopping práce, chronologický životopis asi není nejvhodnější.

Začínáme

Zvažte použití šablony, které vám pomohou vytvořit svůj životopis. Šablony vám ready-made uspořádání a provede vás procesem vyplnění.

Resume příklady mohou pomoci zjistit, jaký druh obsahu, který by měl zahrnout do svého dokumentu, a jak byste měli psát a formátovat.

Chronologický Resume Sample

Žadatel
999 Chugalug způsob
Wheaton, MA 60187
Cell: (123) 555-1234
applicant@email.com

KARIÉRA CÍL

Administrativní koordinátor hledá vedoucí pozici vrchní korporace, která umožní jí využít její organizační a vůdčí schopnosti a zároveň koordinaci pracovních postupů a dohled nad logistiky.

ZÁKLADNÍ KVALIFIKACE

 • Vysoce organizované jedinec schopen zvládnout a dohlížet na více úkolů najednou.
 • rozvrhování zkušenost školení zaměstnanců třídy, porady, a kancelářské přemisťování.
 • Už přesně podařilo rozpočet mnohamilionové.

PROFESIONÁLNÍ ZKUŠENOST

Administrativní koordinátor , Mannix Services, Naperville, IL
12. 2016 – současnost

Odpovědný za analýzu měsíčních, týdenních a denních zpráv o prodeji.

 • Dosáhl 100 procent přesnost za poslední dva roky.
 • Odpovědný za plánování výcviky, semináře a konference.

Administrativní tajemník, Minnesota Life Insurance, Barrington, IL
06. 2014 – prosinec 2016

Dohlížel na výzkum a design prodeje a tréninkové prezentace, které vyžadují plynulost v PowerPoint, SlideShare a Prezi.

 • Odpovědný za plánování školení personálu tři osoby.

Vybavení Assistant , SBC Warburg Dillon Reed, Chicago, IL
května 2012 – červen 2014

Za vyrovnávání 7 milionů dolarů zařízení rozpočet.

 • Naplánované volání personálu údržby, setkání zaměstnanců, kancelářské přemisťování a stavebních projektů.

General Manager , KSMR Radio 92,5 AM / 94,3 FM Winona, MN
05. 2000 – květen 2012

Na starosti 36-člen personálu je, stejně jako manažerský tým 7-členné, s povinnostmi, které zahrnovaly disciplinární opatření, rozpočtování, speciální požadavky, plánování programu a najímání.

 • Předsedal výboru, který obdržel grant na zvyšování vybavení stanice.

VZDĚLÁNÍ

Bachelor of Arts v oblasti public relations
St. Mary University of Minnesota, Winona, MN

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *