Letuška Job Description: Plat, dovednosti, & More

Posted on

Letuška Job Description: Plat, dovednosti, & More


I když letušky, dříve známý jako letušky a stevardi, aby cestující pohodlnější na letadlech, která není jejich primární odpovědnost. Bezpečnost cestujících a zabezpečení pilotního prostoru jsou jejich hlavní obavy.

Oni pomáhali cestujícím v nouzových situacích, držet je v klidu a bezpečí. Oni také sloužit nápoje, občerstvení a někdy i jídlo. Tato kariéra zahrnuje jak bezpečnost a pohostinnost a nabízí příležitost pro jednotlivce, kteří chtějí zajistit bezpečnost a služby pro lidi a zároveň vidět svět.

Letuška povinnosti a odpovědnost

Tato práce vyžaduje kandidáty, aby mohli vykonávat činnosti, které zahrnují následující:

 • Průběžně sleduje všechny bezpečnostní podmínky a nouzové vybavení našich letadel během pobytu na zemi a za letu
 • Vysvětlí všechny bezpečnostní zařízení a ověřte, že cestující jsou následující bezpečnostní značení a postupy
 • Poskytovat pohostinství a zákaznický servis pro cestující
 • Pozdravujte cestující sledovat příručním zavazadle, a vyzvat cestující do přidělených míst
 • Pomáhala cestujícím v odložení příručního zavazadla o hmotnosti až do 50 liber
 • Zúčastněte se jedinci, kteří potřebují zvláštní pomoc (například nezletilé osoby bez doprovodu, osoby s postižením a starších osob) v průběhu provozu letadel
 • Reagovat na na palubě zdravotní situace

Letuška Plat

plat letuška se liší v závislosti na úrovni jednotlivce zkušeností. Navíc letecká společnost, geografická poloha a schopnost mluvit jinými jazyky mohou také ovlivnit výši mezd.

 • Střední roční plat: $ 50500 ($ 24,28 / hodina)
 • Top 10% ročního platu: Více než 79.520 $ ($ 38,23 / hodina)
 • Dno 10% ročního platu: Méně než 26860 $ ($ 12,91 / hodina)

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics, 2018

Výchova, vzdělávání a certifikace

Zatímco maturitu je minimálním požadavkem pro každého, kdo chce, aby se stala letuška, mnozí zaměstnavatelé raději najmout kandidáty, kteří mají vysokoškolské vzdělání.

Jako nový letuška, jakmile jste dokončili formální školení, zaměstnavatel bude místo vás na stavu rezerv. To znamená, že bude fungovat pouze tehdy, když vyzván k vyplnění pro nepřítomné nebo na dovolené zaměstnanců nebo dalších letech. Očekávají, že zůstanou na stavu rezervy po dobu nejméně jednoho roku nebo déle. V závislosti na počtu zaměstnanců, může to trvat až sedm let. Nakonec budete mít možnost ucházet o měsíční úkoly.

 • Ověření zabezpečení: Kandidáti musí úspěšně dokončit pozadí a kontrola kreditu 10 let, kontrola FBI otisků prstů, stejně jako před nástupem do zaměstnání a namátkové testování na drogy a alkohol.
 • Věk: Ačkoli Federal Aviation Administration (FAA) nařizuje, že letušky být alespoň 18 let, někteří zaměstnavatelé mají vyšší minimální požadavky na věk. Mnoho leteckých společností raději najmout kandidáty, kteří mají zkušenosti s prací s veřejností.
 • Fyzikální požadavky: Zaměstnavatelé budou vyžadovat, aby splňovaly určité požadavky na výšku za účelem dosažení režijní zásobníky, mezi 5’0 a 5’11 (bez bot). Vaše vize musí být opravitelná 20/40 nebo lepší. Musíte také udržovat dobrou fyzickou kondici a praxe dobré péče, hygieny a etiketu.
 • Výcvik: Všichni nově přijatí letušky dostávat tři až šest týdnů formální on-the-job školení od svých zaměstnavatelů. Po dokončení počátečního výcvikového programu zaměstnavatele, jedinci potřebují získat certifikaci od FAA. Létání na jiných typů letadel vyžaduje další školení a certifikaci.

Letuška dovednosti a kompetence

Formální školení vás připraví plnit své pracovní povinnosti, ale specifické měkké dovednosti-osobnostní charakteristiky, které se narodily s jídlem nebo nabyté životními zkušenostmi, je také zapotřebí.

 • Orientace servis: Letušky je třeba dávat pozor na potřeby cestujících.
 • Interpersonální dovednosti: Musíte mít výborné komunikační dovednosti a mít profesionální a konzervativní vzhled. Kromě toho bude vaše schopnost vcítit se a přesvědčit a koordinovat své kroky s ostatními, umožňují dobře komunikovat se zákazníky, kolegy letušky, piloty a další leteckým personálem. Budete mít větší vyhlídky na zaměstnání, pokud mají alespoň dva roky zkušeností zákaznický servis.
 • Aktivní naslouchání: Vaše schopnost porozumět a reagovat na vaše zákazníky, vám umožní provádět svou práci dobře.
 • Verbální komunikace: Protože bezpečnost je váš hlavní náplní, musíte být schopni jasně sdělit pokyny ke svým cestujícím a posádce.
 • Kritické myšlení: Schopnost používat logiku řešit problémy a rozhodovat, a to zejména ve stresových situacích, je zásadní.
 • Schopnost přemístit: Letušky musí mít ochotu a schopnost přemístit podle provozní potřeby.

Job Outlook

Podle amerického Bureau of Labor Statistics, výhled růstu pro letušky v příštím desetiletí ve srovnání s ostatními profesí a odvětví je vyšší než průměr za všech profesí, poháněnými nový, větší letadlo, které může nést více cestujících a vyžadují více letušky ,

Očekává se zaměstnanosti v této profesi růst o cca 10% v průběhu příštích 10 let, což je rychlejší než průměrný růst promítaného všech profesí mezi roky 2016 a 2026. Růst pro jiné letecké dopravy zaměstnanců by měl dosáhnout 7% během příštích 10 let.

Tyto míry růstu v porovnání s předpokládaný růst 7% všech profesí. Konkurence je silná, protože na počtu kandidátů k dispozici ve srovnání s počtem pracovních příležitostí. Vysokoškolské vzdělání může zvýšit své vyhlídky, a pracovní místa budou i nadále k dispozici vzhledem k nutnosti nahradit letušky ze svého zaměstnání odejdou.

Protože mnoho letušky zůstat ve své práci po dobu delší, než tomu bylo v minulosti, soutěž pro ty nové pole je nelítostná. Váš postup z status rezervní k mít možnost vybrat si úkoly bude pomalé.

Pracovní prostředí

Zatímco letecké společnosti zaměstnávají většinu letušek, nějakou práci pro společnosti nebo firmy, které charterové lety. Letušky tráví většinu svého času prací v kabině letadla, a musí komunikovat s náročnými zákazníky, zpracovávat víření vzduchu, sledovat a prosazovat celou řadu bezpečnostních opatření, a podávat jídlo a nápoje.

Při prvním spuštění ven, a možná na nějakou dobu, nebudete moci vybrat nejžádanější trasy. Se všemi cestovních výhod, budete mít kompromis, že bude muset pracovat nepravidelně ao víkendech, večer, nocí a svátcích.

Jako zástupci letecké společnosti, letušky se musí dostavit v pečlivě upravené a profesionálním způsobem. Tetování a piercing nemusí být viditelné, zatímco ve společnost vydala uniformu a nesmí být dočasně pokryta s obvazy nebo make-up; tetování na jakékoliv oblasti ruky, prstů, zápěstí, krku a hlavy nejsou povoleny.

Pracovní rozvrh

Pracovní rozvrhy často liší, a letušky musí pracovat nocí, víkendů a svátků, jako mnoho letů uskuteční v těchto časech. Nové letušky muset být v pohotovosti a připraven k práci v krátké době.

Letušky obvykle tráví mezi 75 a 100 hodin v letu každý měsíc a asi 50 dalších hodin na místě, příprava pro lety a plnění dalších úkolů. V závislosti na trasy letu, některé letušky může být daleko od domova na několik dní každý týden.

Jak získat práci

NAPIŠTE cílený RESUME

Napsat svůj životopis na zvýraznění příslušné zkušenosti a kvalifikaci. Přečtěte si více o tom, jak psát efektivní motivační dopis. Můžete také oprášit vaše pohovory dovednosti přezkoumáním tohoto seznamu otázek letuška interview.

APLIKOVAT

Podívejte se na hledání zaměstnání zdrojů, jako Indeed.com, Monster.com a Glassdoor.com k dispozici letuška pozic . Můžete také navštívit webové stránky leteckých společností přímo použít k otevření pracovních míst. Hrát nějaké užitečné zkušenosti, které vám pomohou nastavit vás odliší, jako plynulosti v dalších jazycích.

Najít stáž

Získávají zkušenosti a cenné kontakty by internovat s leteckou společností. Začněte tím, že navštívíte webové stránky společnosti, aby zjistili, zda nabízejí stáže. Můžete strávit všechen svůj čas na zemi, protože budete pravděpodobně pracovat ve správním odboru letecké společnosti. Avšak společnosti, jako je Southwest Airlines nabízejí výhody, jako jsou volné lety v USA, pro jednotlivce, kteří se připojí svůj intern program a budete mít možnost navázat kontakty, které vám pomohou přistát letuška zaměstnání.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *