Rozdíl mezi životopis a životopis

Posted on

Rozdíl mezi životopis a životopis


Jaký je rozdíl mezi životopis a životopis? Primární rozdíl mezi životopis a životopis (CV) jsou délka, to, co je v ceně, a to, co každý z nich je použit pro. Zatímco oba jsou používáni v žádosti o zaměstnání, životopis a CV nejsou vždy vzájemně zaměnitelné.

Většina pokračuje ve Spojených státech jsou kompetence založené na : jsou osobní marketingové dokumenty určené k vitríně dovednosti kandidáta, pozoruhodné úspěchy a pracovní zkušenosti v co největší prospěch.

US životopisy předložen k práci v akademickém prostředí, vědecký výzkum, a medicínských oborů, jsou pověření bázi , poskytuje komplexní (a často zdlouhavé) výpis něčí vzdělání, certifikáty, zkušeností z výzkumu a odborné orientace a členství.

Co je životopis?

Životopis  (CV) obsahuje souhrn vašich zkušeností a dovedností. Typicky, životopisy kandidátů entry-level jsou delší, než se obnoví – alespoň dva nebo tři stránky. Životopisy kandidátů na střední úrovni, kteří dali dohromady řadu publikací tendenci běžet mnohem déle.

Poznámka: životopisy obsahují rozsáhlé informace o vaší akademické zázemí, včetně pedagogické praxe, stupňů, výzkumu, ocenění, publikace, prezentace a další úspěchy.

Životopisy jsou tak zdlouhavější než obnoví a zahrnují další informace, zejména informace týkající se jednotlivých něčí akademické a výzkumné zázemí.

Co je to CV shrnutí?

Shrnutí curriculum vitae  je one-to-two-page, zhuštěnou verzí plného životopisu. Souhrn CV je způsob, jak rychle a stručně sdělit něčí schopnosti a kvalifikaci. Někdy velké organizace bude nejprve požádat o jednu stránku souhrnu CV, když se očekávat velký bazén žadatelů.

Co je třeba zahrnout do vašeho životopisu

Váš životopis by měl obsahovat vaše jméno, kontaktní informace, vzdělání, dovednosti a zkušenosti.

Kromě základů, životopis zahrnuje výzkumné a pedagogické praxe, publikací, grantů a stipendií, profesní sdružení a licencí, ceny a další informace vztahující se k pozici, o kterou se ucházíte.

Tip: Začněte tím, že seznam všech vašich základních informací a potom jej uspořádat do kategorií.

Co je životopis?

Životopis  poskytuje přehled vašeho vzdělání, historie práce, pověření a další úspěchy a dovednosti. K dispozici jsou také volitelné části, včetně cíle obnovení a shrnutí kariéry prohlášení.

Poznámka : Resumé jsou nejčastější požadovaný dokument uchazečů v žádostí o zaměstnání.

Životopis by měl být co nejstručnější. Typicky, životopis je jedna strana dlouho, i když někdy to může být tak dlouho, jak dvě stránky.

Tip : Resume často obsahují seznamy s odrážkami uchovávat informace stručné.

Pokračuje přijít v několika typů, včetně chronologické, funkční a kombinovaných formátů. Vyberte formát, který nejlépe odpovídá typu práce, kterou se ucházíte.

CV a pokračování Psaní Tipy

Ať už píšete životopis nebo životopis, existuje několik užitečných pravidel byste měli dodržovat.

Odpovídaly svůj životopis nebo životopis do polohy.  To je nejdůležitější při psaní životopisu, ale to platí i pro CV příliš. Ujistěte se, že jste zvýraznit své vzdělání, pracovní zkušenosti a dovednosti, které se vztahují na konkrétní odvětví či zaměstnání.

V životopisu, například pokud žádáte o práci v oblasti vzdělávání, možná budete chtít, aby vaše zkušenosti s výukou v horní části vašeho životopisu. V životopisu, můžete uvést pouze pracovní zkušenosti, které se přímo vztahují k práci, o kterou se ucházíte o. Můžete také obsahovat klíčová slova z popisu práce ve svém životopisu nebo CV. To ukáže zaměstnavateli, že jste ideální hodí pro danou pozici.

Použít šablonu.  Možná budete chtít použít šablonu strukturovat svůj životopis nebo CV. To umožní váš dokument jasnou organizaci, která pomůže zaměstnavatel rychle vidět své kvalifikaci a zkušenosti.

Zkorigovat a upravit.  Bez ohledu na to, zda používáte životopis nebo životopis, je třeba pečlivě upravit dokument. Ujistěte se, že neexistují žádné pravopisné nebo gramatické chyby.

Ujistěte se, že formát je jednotná – například, pokud používáte odrážky v jednom popisu práce, použijte odrážky ve všech svých popisech práce.

Jak napsat úspěšný životopis

  • Vybrat ten správný formát pro vaše potřeby. Váš obor, zkušenosti a požadované role bude informovat váš výběr obnovení formátu – např chronologické, funkční, nebo jejich kombinace.
  • Psát pro oba roboty a lidmi. Váš životopis musí dostat přes systému sledování uchazeče a upoutat pozornost člověka na druhém konci.

Jak napsat úspěšný životopis

  • Vědět, co obsahují a jak formátovat informace.
  • Zvolit vhodný formát. Ujistěte se, že si vyberete vitae učebního formátu, který je vhodný pro pozici, o kterou se ucházíte. Žádáte-li o stipendium, například, nebudete muset obsahovat osobní údaje, které mohou být obsaženy v mezinárodní CV.

Mezinárodní životopisy

Zatímco životopisy v USA se používají především při podání žádosti o akademické, vzdělávací, vědecké, lékařské, nebo výzkumných pozicích nebo při podávání žádosti o stipendia nebo granty budou kandidáty na mezinárodních pracovních míst brzy zjistí, že jsou povinni předložit „životopisů“ pro téměř jakýkoliv typ o práci, kterou požádat.

V Evropě, na Středním východě, v Africe nebo Asii, mohou zaměstnavatelé očekávají, že obdrží „životopis“ (často s připojenou fotografii) spíše než životopis. Nicméně, mezinárodní „životopisy“, jsou ve skutečnosti strukturována a formátovaný e-mail jako životopis, než oni jsou akademické US curriculum vitae.

Základní rozdíl mezi životopis USA a mezinárodní životopisu je, že zaměstnavatelé v jiných zemích, nespoutaných zákony US zaměstnanosti diskriminace, vyžadují mnohem více osobních informací, než by se dalo zajistit na životopis ve Spojených státech nebo v Kanadě. Tyto údaje se liší podle jednotlivých zemí, ale mohou zahrnovat něčí datum narození, státní příslušnost, rodinný stav a počet dětí.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *