Korektury tipy pro uchazeče o zaměstnání

Posted on

Korektury tipy pro uchazeče o zaměstnání


S tolika uchazečů, kteří žádají o zaměstnání dnes zaměstnavatelé mohou být v průběhu procesu přijímání velmi vybíravý. Nejmenší typo na svůj životopis, průvodní dopis či jiných aplikačních materiálů může zabránit získání interview.

Proto je důležité, abyste zkorigovat všechny vaše aplikace materiálů před jejich odesláním na zaměstnavatele. Níže je uvedeno několik tipů, které vám pomohou důkladně zkorigovat.

Nevěřte Kontrola pravopisu

Zatímco kontrola pravopisu vám pomůže odhalit zjevné překlepy, to postrádá mnoho běžných chyb. Například spellcheck nevšimne, jestli napíšete „své“ místo „jsi“ – jedna z nejčastějších životopis a motivační dopis chyb. Proto se ujistěte, pečlivě upravit každý dokument sami.

Dát si pauzu

Neupravíte svůj životopis, průvodní dopis nebo jinou aplikací materiálu ihned po jeho psaní. Trvat nějaký čas pryč od dokumentu; to vám umožní upravit s čerstvou sadu očí. Zatímco přestávka 24 hodin denně je ideální, možná nemáte tolik času, pokud jste čelí termín. I když vezmeme pár hodin od dokumentu, před publikaci bude pomáhat.

Vytisknout

Zkorigovat tištěnou kopii Vašeho životopisu, motivačního dopisu, atd., Spíše než při pohledu na dokument na obrazovce počítače. Jste pravděpodobně při pohledu na dokument na obrazovce počítače na dlouhou dobu, a tištěná verze vám pomůže vidět dokument s čerstvou sadu očí. Tisk to bude také pomůže vidět dokument jako náborář uvidí. Tímto způsobem můžete vidět a opravit případné nepříjemné konce stránek.

Přečíst nahlas (a zpět!)

Číst dokument nahlas při korektuře. To vás donutí zpomalit, když čtete a vyzvednout na jakékoliv chyby. Mnoho editorů také doporučujeme přečíst dozadu (upravit poslední větu první, pak druhý předposlední, atd.). Nejenom, že to také zpomalit vaše čtení, ale to bude rozbít logický tok dokumentů, což vám umožní zaměřit se na pravopisu a gramatiky.

I když budete číst nahlas, můžete také sledovat spolu s prstem. To vám pomůže soustředit se na každé slovo.

Zúžit Úprava Kritéria

To může být těžké upravit pro gramatiku a pravopis ve stejnou dobu. Pro více důkladnou editaci, pouze upravit jeden typ chyby najednou. Například, udělat jednu korektury pravopisu, jeden pro interpunkci, jeden pro slovesa, jeden pro formát, jeden pro faktické informace, atd I když to může trvat trochu déle, bude to pomůže chytit každý typ chyby.

Zkontrolujte, zda je konzistence

Mnoho lidí prostě hledají pravopisu a gramatické chyby při úpravách, ale měli byste se ujistit, rozvržení je konzistentní.

Nejprve se ujistěte, že velikost písma a styl je stejná v celém dokumentu – pokud jste vyjmutí a vložení věty, můžete mít různé fonty v rámci stejného dokumentu, který vypadá chaotický. Samozřejmě, že v životopisu, své velikosti písma se může lišit podle toho, zda píšete titulek nebo kulka bod. To je v pořádku, ale ujistěte se, že jste konzistentní – všechny vaše titulky by měly být stejné písmo a velikost, jako by všechny vaše odrážek.

Ve svém životopisu, také ujistěte se, že gramatika je konzistentní. Například, pokud jste využít všechna slova v jednom titulku, ujistěte se, že udělat to samé pro další titulky. Používáte-li celé věty v jednom odrážky, totéž pro všechny ostatní odrážek.

Zkorigovat osobní údaje (For You a zaměstnavatele)

Mnoho lidí prostě klouzat přes své osobní údaje (jméno, adresa, e-mailová adresa, atd.) Nicméně, je chyba v těchto informacích může zabránit zaměstnavateli budou moci kontaktovat. Proto zkontrolujte, zda tuto informaci pečlivě.

Také nezapomeňte zkorigovat informace, které zahrnují informace o společnosti, pro kterou se ucházíte. Ujistěte se, že píše jméno zaměstnavatele jméno a společnost správně, a že dostanete jejich adresa správná. Také se ujistěte, že říkají, že správný název společnosti! Máte-li zkopírovat a vložit název společnosti do průvodního dopisu, například, riskujete o vložení špatné jméno.

Přezkoumání těchto pokynů, takže jste si jisti, že máte všechny informace, které potřebujete na vaše co zahrnout do svého životopisu.

Zeptej se přítele

Lidé, kteří jsou méně obeznámeni s dokumentem, můžete často vidět chyby jasněji. Požádejte přítele (nebo ještě lépe, pár přátel) editovat dokument pro vás. Povzbudit je, postupujte podle následujících tipů výše uvedených důkladnější editační práci.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *