Jak si vyrobit zvuk zvuku, který bude působit na váš životopis

Posted on

Jak si vyrobit zvuk zvuku, který bude působit na váš životopis

Pokud jde o podávání žádostí o zaměstnání, je důležité vypadat dobře na papíře. Koneckonců se dostanete k dalšímu kroku – rozhovoru – pouze pokud váš životopis upoutá pozornost najímajících manažerů. Pokud jste již provedli základy vytváření svého životopisu , je čas přejít do další fáze: aby každá jednotlivá pozice zářila částí pracovní zkušenosti .

Ale jak? Zaobrali jsme tipy a triky, které vám pomohou, aby vaše práce zněla působivě na váš životopis – aniž bychom zašli příliš daleko a nechali se vypadat vychloubačně nebo hloupě.

Použijte čísla

Který zní lépe? Varianta 1: “Podávané tabulky v rušné restauraci” nebo Varianta 2: “Podávané 15 tabulek současně v rušné restauraci.”

Pravděpodobně vyberete možnost číslo dvě, která je díky použití čísel jen o něco popisnější. Je překvapivé, jak smysluplné metriky mohou být – a to platí i pro pozice, které jsou přátelské k angličtině. Pokud je vaše pozice spisovatelem, můžete v životopisu například uvést, kolik článků píšete každý měsíc nebo kolik zobrazení stránek obdržíte například online.

Jděte do toho a kvantifikujte popisy vaší práce s čísly , ať už se jedná o tabulky, zákazníci pomohli, nebo procento růstu prodeje.

Upřednostňujte čitelnost

Pravděpodobně jste přemýšleli o formátování, od výběru písma po velikost okraje, v určitém okamžiku během vytváření životopisu. Ale ještě jednou se podívejte na každý popis úlohy, který jste uvedli, s pohledem na to, jak snadno lze každý popis absorbovat. Zvažte čitelnost z pohledu kopie i designu.

Pokud je to trochu příliš zaujmout, zvažte oříznutí kopie nebo použití méně žargonu. (Některý žargon je dobrý, ale díky použití všech hesel a zkratek může být životopis obtížně čitelný.) A ujistěte se, že je zde spousta bílého prostoru – můžete to přidat pomocí odrážek nebo zalomení odstavců.

Samozřejmě je samozřejmé, že překlepy nebo gramatické chyby v popisu vaší práce poškozují jejich čitelnost. Pomocí tohoto kontrolního seznamu pro obnovení korektury můžete zaručit, že váš dokument bude bez chyb.

Mluvící úspěchy, ne úkoly

Je lákavé, když popisujete úlohu ve svém životopisu, abyste vytvořili seznam s odrážkami, v podstatě si zapisujete svůj den (nebo týden) do seznamu úkolů, když jste byli v práci. Nejpravděpodobněji však jde o informace, které náboroví manažeři znají z pohledu na pracovní pozici. Místo seznamu úkolů sdílejte úspěchy a úspěchy.

Spíše než napsat: „Navržená okna se zobrazují měsíčně“, můžete napsat: „Zvýšená míra návštěvnosti zákazníků o 10% u tematických okenních aktualizací, aktualizovaných měsíčně.“

Pokud jste vedli schůzku, mluvte o tom, co se během této schůzky stalo, jak jste ji řídili nebo co se stalo v důsledku vašeho vedení. Nebo, pokud vytvoříte měsíční přehled, mluvte o tom, proč je přehled důležitý – pomohlo to udržet rozpočet na správné cestě, upřednostnit prodejní úsilí nebo zaujmout zákazníky? Přečtěte si další tipy pro sdílení úspěchů ve vašem životopisu .

Zvolte Výkonná slova

Upozornění: Nejezděte přes vrchol s výběrem slov. Není třeba vytrhávat tezaurus při honbě za zany, neobvyklá slova! Uvědomte si však, že některá slova jsou prostě vzrušující než jiná – zde jsou některá doporučená slova, která můžete použít pro svůj životopis .

Zkontrolujte popisy úkolů, zda neobsahují slova, která se v dokumentu opakovaně používají. Zkuste je více měnit. Namísto „spravovaného“ zkuste například „pod dohledem“ nebo „koordinovaný“.

Existují slova, která často přicházejí na životopisy. Přemýšlejte: „týmový hráč“ nebo „detailně orientovaný“. Tato slova a fráze mohou být pro manažery nájemné. Zvažte způsoby, jak můžete předvést, že tyto dovednosti máte, spíše než uvádět, že je vlastníte. Například, místo toho, abyste říkali „detailně orientovaní“, možná budete mít kulku o „uvolnění čistého kódu a pomoci ostatním sledovat malé chyby kódu“.

Jedna výstražná poznámka: Vaše práce zní působivě a smysluplně – a pak se může pochlubit. Pokud vyfukujete rozeznatelné pozice nadřazeným jazykem, může se to opravdu odrazit a vypadat hloupě. Náborový manažer bude vědět, co to znamená, pokud je váš pracovní pozice „asistent“ nebo „vedoucí pracovník“ a zvýšení odpovědnosti za práci s nafouknutým jazykem vám nepomůže přistoupit k pohovoru.

A rozhodně nebuďte klamní nebo nepoctiví. Lhaní na vašem životopisu vás může stát pracovní příležitostí a je dokonce důvodem k propuštění, pokud je lži objevena poté, co jste si najali – zde je více informací o tom, proč je důležité, aby váš životopis byl čestný .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *