Nejlepší velikost a typ písma pro životopisů

Posted on

Nejlepší velikost a typ písma pro životopisů

Když píšete svůj životopis, váš font volba záleží. Je důležité rozhodnout se pro základní písmo – vybrat ten, který oba najímání manažerů a systémy řízení Žalobce může snadno přečíst. Váš životopis není místo k použití těžko čitelné kurzíva, rukopis stylu, nebo kaligrafie písma.

Proč Obnovit Font Volba záleží?

Existuje několik důvodů, proč je důležité, aby se písmo na svůj životopis jednoduchý. Za prvé, mnoho z nich jsou přečteny sledovacích systémů žadatele, a nikoli lidé. Tyto systémy fungují nejlépe, čtení textu, spíše než fantazie formátování.

Poznámka : Není to jen stroje, které využívají snadno čitelný text – lidské oko je také snadnější.

Nedělají velikost příliš malá

Usnadňují najímání manažerů a potenciálních tazatelů přečíst celý svůj životopis. Zvolit velikost písma, která je mezi 10 a 12. To zajistí, že nikdo nemá mžourat číst přes všechny informace o tomto důležitém dokumentu. Najímání manažeři a personalisté obvykle tráví sekund pohledem na každém životopis před přechodem do „ano“ nebo „ne“ hromadu. Udělej si svůj životopis obtížné číst, a vy byste mohli skončit přicházejí o příležitost, která by byla ideální pro vás.

Nejlepší Type Resume Font Použití

Základní bookprint fonty jako Arial, Verdana, Calibri a Times New Roman dobře fungovat. Nicméně, pokud se vztahují na pozici v grafickém designu nebo reklamy (kde rozložení životopis a návrh by mohl být součástí vašeho hodnocení), zaměstnavatelé by mohl být otevřen pro alternativní písma.

Můžete si vytvořit oddíl hlavičky o něco větší nebo tučně. A nezapomeňte, o bílé místo, taky. Udržujte boční okraje standardní šířku.

Udělej si svůj název vyniknout. Vaše jméno (který by měl být umístěn v horní části vašeho životopisu), může být o něco větší.

Být konzistentní

Nezneužívejte písmena, tučné, kurzíva, podtržení nebo jiné zdůrazňující funkce. Opět platí, že základní funguje nejlépe. Nenechte být konzistentní ve své formátování.

Například, pokud jste tučně nadpis jeden úsek, tučně je všechny. Ujistěte se, že všechny vaše bullet body jsou odsazeny o stejnou částku, a to zarovnání a řádkování v celém je konzistentní.

Jak si vybrat písmo

Vyberte písmo ze seznamu v horní části dokumentu předtím, než začnete psát svůj životopis.

NEBO:

  • Zadejte svůj životopis.
  • Zvýraznit životopis.
  • Buď vyberte písmo z pop-up okna nebo vyberte písmo ze seznamu v horní části dokumentu.
  • Vyberte velikost písma, kterou chcete použít stejným způsobem.

Potvrdí Váš výběr písma

Najímání manažeři mohou číst svůj životopis na obrazovce, ale je to také docela pravděpodobné, že budou vytisknout kopii vašeho životopisu. Takže poté, co jste vybrali písmo a velikost písma, to je vždy moudré vytisknout kopii vašeho životopisu.

Tip : Podívejte se na vytištěném životopis, aby zjistil, jestli je to snadné skenování pomocí. Pokud máte mžourat číst, nebo najít písmo zdá stísněný, zvolit jiný nebo zvolit větší velikost.

Sečteno a podtrženo: Chcete někoho, kdo vidí svůj životopis, aby bylo možné jej snadno čitelné.

Pokud můžete přečíst dokument sami, a vy nepoužíváte novinkou písma (například Comic Sans, centrum rukopisu písmo, atd), pravděpodobně jste udělali dobrou volbu.

Další Resume styl Tipy

  • Být konzistentní. Váš životopis, motivační dopis a další aplikační materiály by měly vypadat, že jsou součástí stejného balíčku. Vyberte stejné písmo v celém, a dělat konzistentní rozhodovat o velikosti písma, šířka okraje a formátování.
  • Nechápejte fantazie. Až na několik výjimek (například grafický design a reklamní pracovních míst, jak je uvedeno výše), je to nejlepší, aby svůj životopis jednoduchý. Creative pokračuje mohou odkládat manažera … nebo uvíznout v systému sledování žadatele a nikdy z něj činí člověka HR osoba. Pamatujte: cílem je zapůsobit na čtenáře se svými schopnostmi a zkušenostmi, nikoliv voleb svůj životopis stylu.
  • Usilovat o jednu stránku? Nenechte vyladit svou velikost písma pro splnění svého cíle. Psát životopis není jako psaní eseje ve škole. Nemůžete vrzat pod plotem tím, že vaše písmo větší nebo menší. Navíc délka životopisu je méně důležitá než obsah životopis. Vždy se můžete vytvořit jednu stránku verzi si rozdávat při vytváření sítí události a veletrhy pracovních příležitostí, a udržet delší verze pro jiné účely hledání zaměstnání.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *