Interpersonální dovednosti pro práci – Jak To Skill Set může pomoci vaší kariéry

Posted on

Interpersonální dovednosti pro práci - Jak To Skill Set může pomoci vaší kariéry
Interpersonální dovednosti, sada měkkých dovedností, který nám umožňuje komunikovat s ostatními jedinci. Oni jsou někdy nazýváni „schopností lidí.“ Verbální komunikace a poslechu jsou u založení interpersonální dovednosti, ale jdou mimo naši schopnost používat slova pro sdílení informací.

Tato sada zahrnuje také schopnost být schopen vyjednávat, přesvědčovat a školit lidi, jakož i koordinovat naši činnost s nimi a číst jejich řeč těla, také známý jako non-verbální narážky. Schopnost sympatizovat a vcítit se do druhých, a vědět, kdy bude něco někoho urazit také interpersonální dovednosti.

Jak rozvíjet Vynikající interpersonální dovednosti

Můžete si myslet, interpersonální dovednosti jsou nezbytné pouze tehdy, pokud vaše práce zahrnuje pomáhání ostatním lidem, přesvědčit je, aby dělat nebo něco koupit, nebo je spravovat. Tak dlouho, jak budete komunikovat s lidmi v jakékoli funkci-by to mohlo znamenat pouze pracuje bok po boku s nimi interpersonální dovednosti jsou nezbytné a přispěje k vašemu úspěchu v jakémkoli kariéry. Umožňují, aby si spolu s našimi spolupracovníky a šéfy, sloužit své klienty a zákazníky (nebo pacientů) dobře, funkce jako člen týmu, vzít směr od svých nadřízených, a přispívají ke svým vůdčí schopnosti.

Ne každý se rodí s adekvátními interpersonální dovednosti, ale existují způsoby, jak je zlepšit. Vžít do situací, které zahrnují interakci s jinými lidmi. V praxi bude užitečné. Studenti by měli spojit mimoškolní organizace a absolventi mohou být aktivní v komunitních skupin. Praxe poslech a mluvit s ostatními členy a pozorování jejich reakce. Dobrovolník pro práci na projektech. Stáž nebo částečný úvazek vás naučí, jak komunikovat se zákazníky a spolupracovníky. Čím více cvičíte, tím pohodlněji se stanete, a vaše interpersonální dovednosti budou v průběhu času zlepšovat.

Kariéry, které vyžadují silné interpersonální dovednosti

Zatímco vynikající interpersonální dovednosti jsou prospěšné u většiny profesí, některé naprosto požadovat, aby tento dovednosti soubor. Podívejme se na některé z nich:

 • Chief Executive Officer: generálních ředitelů, běžně nazývané CEO, přímé subjekty vůči budoucímu úspěchu. Zahrnuté v této misi je stanovení cílů, rozvoji a provádění strategie, koordinace vedoucí pracovníci, a podávání zpráv rad.
 • Ředitel školy: Ředitelé škol dohlížet na všechny činnosti v základní, střední a vysoké školy. Koordinují celý schopnosti a musí komunikovat se studenty a jejich rodiče.
 • Klinický psycholog:  Psychologové diagnostice a léčbě pacientů mentální, behaviorální a emoční poruchy. Oni potřebují komunikovat se svými pacienty a koordinovat jejich léčbu s rodinnými příslušníky a zdravotnických pracovníků.
 • Manželství a rodinný terapeut: manželství a rodinní terapeuti léčbě mentální, emocionální a vztahové problémy. Pracují s páry a rodiny, stejně jako jednotlivci.
 • Duchovenstvo:  členové duchovenstva, navíc k pořádání bohoslužeb a vede náboženské vzdělávací programy, poskytovat duchovní vedení svých členů shromáždění.
 • Marketing Manager: Marketing manažeři nařídit týmy, které vyvíjejí marketingové strategie firem.
 • Human Resources Specialist: Po identifikaci potřeb svých zaměstnavatelů, specialisté lidských zdrojů pomoci najít zaměstnání kandidátů, kteří budou pravděpodobně k jejich naplnění. Musí být schopen shromažďovat informace prostřednictvím svých rozhovorů s žadateli.
 • Zvláštní agent:  Speciální agenti zjistit, zda jednotlivci nebo podniky porušily místní, státní nebo federální zákony. Shromažďují důkazy a rozhovor podezřelých, obětí a svědků.
 • Kuchaři a vedoucí Cook:  Kuchaři a kuchaři hlavy, kromě přípravu jídla, dohlížet na řízení stravovacích zařízeních. Tato úloha zahrnuje dohlížet na ostatní pracovníky kulinářské.
 • Zubař: Zubní lékaři nejprve diagnostikovat a pak léčit problémy se zuby svých pacientů a ústní tkáně. Musí navázat vztah s nimi a jejich zaměstnanců, včetně dentální hygienistky a asistentů.
 • Chůva:  Chůvy péči o děti. Oni obvykle pracují pro jednotlivé rodiny a musí dohlížet na životy dětí pod jejich hodinek a také komunikovat s rodiči, ostatními příbuznými, učiteli a rodiči kamarádů.
 • Psychiatrické Aide:  Psychiatrické asistenti pomáhají pacientům v psychiatrických zařízeních zdravotní péče. Vedou pacienty bezpečné a pohodlné sledováním jejich chování, které slouží jim jídlo a pomáhat s úkoly každodenního života.
 • Vyučující: Učitelé pokyn školky, základní, a studenty středních škol a pomáhá jim učit se a aplikovat pojmy v různých předmětů.
 • Inženýr životního prostředí:  Environmentální inženýři řeší problémy s životním prostředí, včetně znečištění, nakládání s odpady, a vyčerpávání přírodních zdrojů. Spolupracují s ostatními inženýrů a vědců.
 • Probační úředník:  Probační úředníci rehabilitaci jedinců, kteří byli usvědčeni z trestné činnosti, ale obdržené podmínku namísto vězení nebo vězeňské času. Sledují své klienty a snaží se držet dostat do potíží.
 • Dietolog nebo odborník na výživu: Dietitians a odborníci na výživu v plánu dietní programy a dohlížet na přípravu jídla. Radí jednotlivce i skupiny o zdravé výživě.
 • Athletic Trenér:  Autobusy vlak jednotlivci a týmy soutěžit ve sportu. Pracují s profesionálních i amatérských sportovců.
 • Art Director:  ředitelé umění dohlížet na vizuální styl publikací; televizní, filmové a živá produkce; reklamy; a obalu výrobku. Oni koordinovat úsilí jednotlivců, jejichž práce tvoří finálních produktů.
 • Choreograf:  Po vytvoření tance, choreografové pokyn tanečníky, kteří je budou provádět.
 • Nurse (registrovaný a oprávněný Practical):  Sestry péče o pacienty ve zdravotnických zařízeních. Registrovaných zdravotních sester (RNS) edukovat pacienty a jejich rodiny o zdravotních stavech. Oni také dohlížet na licencované praktické sestry (LPNs).
 • Finanční poradce:  Finanční poradci pomáhají klientům plánovat pro své důchody, dětské vzdělávací náklady a další finanční cíle.
 • Sanitář (EMT) nebo záchranář:  Zdravotníci a záchranáři podávat lékařskou péči pro pacienty, kteří jsou zraněni nebo náhle onemocníte. Získávají informace od a předat ji pro pacienty, jejich rodiny a svědků.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *