7 způsobů, jak ušetřit peníze při hledání práce

Posted on

7 způsobů, jak ušetřit peníze při hledání práce

Kolik vlastně stojí přistání nového zaměstnání? Odpověď je bohužel závislá. Průzkum CareerBuilder uvádí, že 27% uchazečů o zaměstnání, kteří během hledání zaměstnání vynaložili výdaje, utratilo více než 200 USD, především na oděvy (39%), dopravu (22%) a cestování (21%).

Pokud hledáte práci ve svém oboru ve vaší místní oblasti metra a váš životopis je aktuální a v dobré kondici, můžete uniknout pouhým rozpočtováním za plynové peníze nebo jízdné autobusem a náklady na tisk několika dalších kopií váš životopis.

Ale pokud hledáte práci v novém městě , buď se pokusíte změnit kariéru, nebo se vrhnout do dlouhodobého zaměstnání, vaše náklady mohou být značné. V závislosti na vaší situaci bude možná nutné naplánovat rozpočet na výbavu na pohovor nebo dvě, dopravu do a z pohovoru, služby kariérového koučování, pomoc s pokračováním v psaní, školení o práci a další.

Dobrou zprávou je, že ne každá cena je neobchodovatelná – a s trochou přípravy a vynalézavosti můžete často najít podobné služby za méně peněz. Během hledání zaměstnání si přečtěte sedm nejlepších způsobů, jak ušetřit peníze

Získejte pořádek

Jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit peníze při hledání zaměstnání, je ušetřit čas organizováním . K tomu nemusíte vysílat drahý software nebo organizátory. Je pravděpodobné, že již vlastníte mnoho nástrojů pro produktivitu, které jsou ideální pro organizaci hledání práce. Vytvořte tabulku aplikací úloh v aplikaci Microsoft Excel nebo Disk Google. Pomocí vestavěných aplikací a funkcí smartphonu můžete sledovat své termíny nebo vytvářet upozornění a schůzky v Kalendáři Google. Stáhněte si zdarma aplikace pro hledání zaměstnání z Indeed , Glassdoor, CareerBuilder a dalších.

Půjčit si rozhovor s oblečením od přátel a rodiny

Chcete-li udělat dobrý první dojem při pracovním pohovoru , je nutné se vhodně oblékat. I když je proces pohovoru vzdálený a rozhovor vedete přes Zoom nebo Skype , musíte část obléknout. V závislosti na firemní kultuře to může znamenat cokoli od běžného obchodního oděvu po oblek a šaty.

Tip : Váš výzkum se vyplatí. I když je nejlepší se mýlit na straně oblékání více než méně, nechcete jít příliš daleko v obou směrech. Pokud například provádíte pohovor při spuštění, může mít obchodní oblek špatný dojem.

Pokud nemáte ve svém šatníku (nebo ve své aktuální velikosti) dokonalé oblečení pro rozhovor, nepředpokládejte, že kupujete něco nového. Síť si cestu do nového oblečení tím, že zeptá přátel a rodiny, pokud mají vhodné oblečení sdílet.

Podívejte se na online módní a zásilkové weby, jako jsou Poshmark, ThredUp a TheRealReal, kde můžete zakoupit výhodný módní oděv. Pokud tak neučiníte, vyrazte do místního spořitelny nebo zásilkového obchodu. Možná vás překvapí, co najdete.

Vyhněte se placení z kapsy za cestovní výdaje

Jedním z největších nákladů na mimoměstské pracovní pohovory je cestování a ubytování. Letenky, vlakové jízdenky, benzín, půjčovna aut a rezervace hotelů mohou rychle narazit na velké peníze. Možná jste nakonec zaplatili stovky nebo dokonce tisíce dolarů, než jste se dokonce vydali do kanceláří společnosti.

Ale možná nemusíte platit celý účet sami. Některé společnosti budou platit cestovní a ubytování. Nervózní zeptat se, kdo platí? Zvažte, zda se společnost chystá za vás zajistit cestovní podmínky. Pokud řeknou ne, můžete přemýšlet o tom, zda vyjednat náhradu.

Pokud je začátek procesu pohovoru a zaměstnavatel kartu nezvedá, můžete se také zeptat, zda v této fázi zváží videohovor nebo telefonní hovor. Pak, pokud se vám to povede dobře, budete vědět, že vaše investice do cestovních nákladů na další pohovor se pravděpodobně vyplatí.

Poznámka : Mnoho zaměstnavatelů provádí náborový proces – od rozhovorů po palubu – online. Dokonce si budete moci najmout zaměstnání, které uděláte osobně, aniž by tím vznikly další výdaje.

Nejprve vyzkoušejte zdarma stránky pro hledání zaměstnání

Vyhledávače pracovních míst a pracovní desky jsou užitečným zdrojem výpisů pro mnoho uchazečů o zaměstnání – a mnoho z nich je zdarma k použití. Nejprve zaměřte online část svého hledání zaměstnání na tyto bezplatné stránky a ušetřete si tak náklady na měsíční předplatné. Vyzkoušejte některé z nejlepších pracovních míst a zjistěte, které poskytují nejvíce příležitostí vhodných pro vaše zájmy.

Chcete zkontrolovat výpisy na mezeru na trhu práce? Mnoho stránek, které účtují poplatek, nabízí novým uživatelům bezplatnou zkušební dobu. Nezapomeňte si v kalendáři poznamenat, že zrušíte svůj účet, takže nemusíte platit za předplatné, které již nepotřebujete.

Upskill sami zdarma

Pokud jste chvíli hledali práci a nemáte mnoho štěstí, možná je na čase přidat nějaké nové dovednosti do svého životopisu. A možná to nebudete muset vzít za statný školný účet.

Důležité  : Prvním krokem by mělo být identifikaci dovedností, které zaměstnavatele nejvíce zaujmou a budou mít největší pozitivní dopad na váš konečný výsledek. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zkontrolovat kvalifikace vašich kolegů ve vašem oboru, a to buď na jejich profilech LinkedIn, nebo naskenováním reklam na pracovní místa pro váš cílený pracovní titul.

Jakmile určíte, jaké dovednosti se potřebujete naučit, hledejte online kurzy zdarma prostřednictvím organizací jako Coursera nebo edX.

Chcete se dozvědět více o vzdělávacích programech, učňovských oborech nebo certifikacích? CareerOneStop je centrem kariéry a výcviku Ministerstva práce USA s odkazy na zdroje, které mohou pomoci.

Oslovte svou školu

Kariérní koučink, pomoc při psaní životopisu a průvodního dopisu, pomoc při hledání pracovních příležitostí, zdroje pro kariérové ​​sítě a praktické pohovory mohou pomoci vašemu zaměstnání při práci být mnohem úspěšnější, než kdybyste to dělali sami.

Tip : Pokud jste absolvovali již dávno, nemusí být vaše vysokoškolské kariérové ​​centrum vaší první myšlenkou při hledání zaměstnání – ale mělo by to být.

Střediska kariérních služeb často poskytují bezplatné síťové zdroje, pomoc při pokračování a pohovoru a služby pro hodnocení kariéry absolventům, i když nejde o nedávné známky. Webové stránky vaší školy by měly poskytovat více informací o vzdálených službách pro absolventy ao tom, jak se dostat do kontaktu.

Ušetřete peníze za technologii 

Jen málo uchazečů o zaměstnání může v dnešní době zvládnout bez technologie, i když se nacházejí v odvětví výroby cihel, které se silně spoléhají na připojení k síti. Ale pokud hledáte místo, kde můžete při hledání práce ušetřit peníze, nyní je čas zkontrolovat vaše měsíční výdaje na mobilní služby, internet a další základní technologie.

Ušetřete peníze za službu mobilních telefonů pomocí předplacených tarifů, sdružovacích služeb nebo přepnutím plánu na plán, který přesněji odpovídá vašim zvyklostem. Sbalte si internet a kabel – nebo odřízněte kabel a prolomte pevnou linku. Můžete zavolat současným poskytovatelům služeb a požádat o slevy pro veterány, studenty, AAA, AARP a další organizace.

Jen se ujistěte, že neprovádíte žádné změny, které ohrožují vaši schopnost navázat kontakt s potenciálními zaměstnavateli, například přechod na méně spolehlivou buněčnou službu. Nechcete přerušit hovor s manažerem najímání, jen když vytvářejí pracovní nabídku .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *