Co je třeba zahrnout do životopis Zkušenosti sekce

Posted on

Co je třeba zahrnout do životopis Zkušenosti sekce

Když píšete životopis sekce pokračovat zážitek poskytuje podrobné informace o vaší pracovní historii. To je skutečný srdcem vašeho životopisu a více let jste byli zaměstnáni, tím více rozhodnutí bude muset učinit o tom, co patří a co nechat vypnout v této sekci.

Co je v ceně ve Zkušenosti sekce životopis

Tato část vašeho životopisu je místo, kde se zaměstnavatelé podívat se, jaké úlohy a názvy úloh, které jste držel v minulosti, poskytuje jim informativní obraz o vaší kariéry oblouku.

V ideálním případě chcete, aby část zkušenost svůj životopis ukázat růst. V průběhu své dosavadní kariéry, jste téměř jistě přidává schopnosti, zkušenosti a odpovědnost. Tato část bude zaměřená jak jste vyvinuli jako kandidáta, jakož i poskytnutí pocitu, že jste ambiciózní člověk, který se stále učí.

Tip: Pokud vaše kariéra vzala nějaké zvraty, to může dát pauzu, ale nebojte se, i klikatá cesta může ukázat růst.

Některé z nejsilnějších kandidátů jsou ti, kteří přidali dovednosti v jiných, zdánlivě nesouvisejících oborů. Je to všechno o tom, jak budete prezentovat informace. Je to také v pořádku vynechat pracovních míst, které se nevejdou příběh se snažíte sdělit manažera.

Psaní Experience oddíl

Seznam společnostem jste pracovali pro, data zaměstnání, pozice jste držel, a stručné popisy svých pracovních povinností, obohacené s klíčovými slovy a vylepšených s odrážkami kvantifikovatelných výsledků.

Tato práce historie je obvykle uveden v obráceném chronologickém pořadí, počínaje svém současném zaměstnání a pracovní zpět v čase. Stáže, brigády a brigády, kromě stálých pozic, to vše může být zahrnuty do této části svého životopisu.

Nemusíte zahrnout každou práci, kterou jste v držení, a to zejména pokud máte několikaleté zkušenosti nebo jste pracoval v nesouvisejících oborů. Zaměstnanci entry-level, kteří nemají mnoho on-the-job zkušenosti, by měl zahrnovat všechny možné práci s důrazem na dovednosti, které odpovídají výpis úloh.

Ale jakmile jste pracoval více než 10 let, možná zjistíte, že některé z vašich dřívějších pracovních míst jsou méně důležité pro vaši kariéru. tyto pozice si můžete nechat vypnout, nebo se seskupují dřívější zkušenosti ve velmi zkrácené podobě na konci životopisu. Zde jsou dva příklady toho, jak brzy může být pracovní místa uvedená na svém životopisu:

  • Dodatečné zkušenosti zahrnují maloobchodní prodejní pracovních míst na Barryho Books (20xx-20xx), Cindy Oděvy (20xx-20xx) a servírka na muffiny a více (20XX-20XX).
  • Dodatečné zkušenosti zahrnují rané role ve společnosti ABC a společnosti XYZ.

Kolik Experience do seznamu

Typicky, životopis bude obsahovat informace o vašich posledních 10 až 15 let zkušeností. Po tomto časovém období, nemusíte zahrnovat její podrobnosti, pokud se pozice jsou relevantní pro aktuální kariéry.

V některých odvětvích, včetně praxe, která sahá více než 10 nebo 15 let může skutečně ublížit kandidáty. Například v tech, včetně úloh, které se zaměřovaly na starších, zastaralých technologií by mohl dělat kandidátem vypadají uvízl v minulosti, a to i v případě, že si udržuje své dovednosti aktuální.

Psaní Resume náplň práce

Pro každou společnost jsi pracoval, budete chtít, aby váš titul, jméno a umístění společnosti, léta jste zaměstnáni a krátké shrnutí svých povinností a úspěchy.

Zabránit tomu, aby chybu na pouhý výčet úkolů. Chcete-li použít tuto část upozornit na své schopnosti a úspěchy. Použijte resumé akce slova a zaměřit se na prokázání, že jste pomohl společnosti řešit své problémy a dosáhnout svých cílů; bonusové body, pokud můžete tak učinit s znakem dolaru připojen. Tyto zvýrazněné úspěchy budou „pop“ na straně, když se od sebe oddělit pomocí kulky z popisů svých pracovních povinností. Je to také chytrá strategie tučně dolaru postav, růstové procentech nebo jiných klíčových úspěchů.

Obnoví Experience oddíle příkladů

Zde jsou dva příklady toho, jak napsat životopis zkušenosti úseky.

Vzorek One : Jedná se o uchazeče o zaměstnání entry-level. Tady, namísto použití záhlaví „Professional Experience“, lze použít širší titulek „Zkušenost Nejzajímavější“ – což umožňuje začlenění popisu nedávné vysokoškolské vzdělávání:

Zkušenosti Highlights

University of Washington, Seattle, WA
Student  ~ Environmental Science (9 / 20XX 6 / 20xx)
úspěšně dokončena komplexní studium v oblasti vědy o životním prostředí, kterým se pevný základ pro kariéru v oblasti obnovy životního prostředí. Klíčovým ročníkovou práci v ceně: Environmentální biologie, geologie a půdy, Air Pollution Meteorologie, Waste Technology Léčba a ekologie. stáže :

  • Acme Environmental Consulting  (jaro 20xx): honovaný odborné znalosti v oblasti odběru vzorků půdy, dokumentaci a vztahů s klienty v průběhu praxe se zavedenou environmentální poradenskou firmu.
  • Hamilton Mine Rehabilitation Project  (podzim 20xx Winter 20XX): Pod vedením fakulty poradce Dr. Sarah Rose, se zúčastnilo 1,4 milionu $ rekultivační projekt, kultivovat rtuti kontaminovaných těžební pole.

Sequoia a Kings Canyon National Park Service, California
Park Guide / Trail dělník  (Summers 20xx a 20xx)
Za předpokladu, přírodní obohacování a dílny pod vedením parku prohlídky pro návštěvníky parku; zajištěno včasné údržbu tratí a zařízení parku.

  • Rehired založen na osvědčené týmové práce, pracovní morálku, a vynikající služby zákazníkům.
  • Hrál klíčovou roli při obnově 18 mil divočiny stezka zničena během požárů.

Vzorek Two : Jedná se o ukázku pracovní zkušenosti část napsána pro tech pracovníkem. Všimněte si, že je posílena použitím stručný popis technických proficiencies uchazeče. Uvidíte také, jak je současná pozice kandidáta psán používat přítomný čas, zatímco její předchozí pozice zaměstnává minulém čase.

Profesionální zkušenost

ABC Tech Innovation, Syracuse, NY
Software Programátor  (9 / 20XX do současnosti)
klíčové technologie Clarion, C ++, Visual Basic, operační systémy Windows Server
sloužit jako týmové vedení pro vývoj softwarových aplikací v Clarion. Instalaci a konfiguraci testovacích prostředí, řešení problémů návrhu, a rádce klientům při instalaci aktualizace systémů. Poskytují průběžné hodnocení softwarových funkcí. Klíčové úspěchy :

  • Koordinovat a vést vývojové týmy dokončení na čas nového softwaru na trh v náročném  3-měsíční
  • Navržený a představoval dobře přijímané klienty tréninkové dílny v nové využití softwaru.

XYZ Tech Solutions, Syracuse, NY
C ++ Programátor  (7 / 20XX 8 / 20xx)
základních technologií : Python, C ++, Java, PHP
dostane na palubu s cílem zlepšit výkon platformy a odezvy a rozsahu systémů pro použití klienta v rámci agilní programovací prostředí. Klíčové úspěchy :

  • Rozvinuté nové zkoušky proces, který  sníží čas software rollout o 35%.
  • Zvolí Development Director trénovat nových zaměstnanců v rámci pracovních postupů specifických firemních.

To jsou jen dva příklady efektivních strategií pro strukturování sekci „Experience“ vašeho životopisu: existuje mnoho způsobů, jak můžete prezentovat informace o každé pracovní místo. Šablona životopis může pomoci vás k výběru design, který pracuje pro vás.

Bez ohledu na styl a formu si vyberete, ujistěte se, aby byly v souladu. Pokud používáte odrážky popsat svůj poslední pozici, měli byste používat odrážky popisovat každou pozici, kterou mají v držení. Máte-li roky jste pracoval zarovnán doleva na jedno pracovní místo, ujistěte se, že jste z toho, že stejný zarovnání každé pozice jsou uvedeny v sekci.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *