Co pojistný matematik dělat? Další informace o platu, požadované dovednosti, & More

Posted on

Co pojistný matematik dělat? Další informace o platu, požadované dovednosti, & More


Znalci provádět složité výpočty k určení pravděpodobnosti různých výsledků týkajících se nehod, nemocí, spotřebitelské poptávky a investic. Využívají speciální počítačový software na lámání chleba čísla a vytvářet tabulky, grafy a zprávy o svých zjištěních. Pojistný matematik je jedním z nejlepších míst pro absolventy, kteří mají jako hlavní matematiky.

Znalci předložit tuto statistických informací na pojištění manažerů, marketingových manažerů, upisovatelů, investiční bankéři a penzijní režisérů na podporu jejich rozhodování o cenách pojistných smluv, produktový vývoj / marketingového plánování, akciových nabídek, a investičních možností.

Pojistněmatematická údaje, které generují je zásadní pro úspěšné úsilí o řízení podnikových rizik ve společnosti, které se musí neustále upravit své podnikání, výzkum a vývoj, a marketingové operace na kontrolu jejich celkovou expozici finančních rizik a zajištění stability svých obchodních operací.

Pojistný matematik povinností a odpovědností

Tato práce vyžaduje kandidáty, aby mohli vykonávat činnosti, které zahrnují následující:

 • Shromažďovat a statistické údaje pro další analýzu
 • Odhadnout pravděpodobnost a pravděpodobné náklady akcí, jako jsou nehody, smrt, přírodní katastrofou nebo nemoci
 • Design, test, a spravovat zásady pro minimalizaci rizika a maximalizovat ziskovost pojištění, penzijní plány, a produkovat grafy a další exponáty vysvětlit návrhy a výpočty
 • Vysvětlí návrhy a poznatky do různých stran, od vedoucích pracovníků společnosti, aby klientům, akcionářům, a vládními úředníky.

Většina pojistných matematiků pracovat pro firmy zabývající se života, zdraví, majetku a úrazového pojištění. Ostatní pracují pro penzijní společnosti, poradenské firmy, či vládních agentur. Mnoho znalci přestěhovat do manažerských nebo vedoucích pozicích, kde se řídí a kontroluje práci jednotky.

matematik Plat

plat pojistný matematik se liší v závislosti na zaměstnavatele, úroveň zkušeností, vzdělání, certifikace a dalších faktorech.

 • Střední roční plat:  $ 101560 ($ 48.83 / hodinu)
 • Top 10% ročního platu: Více než 184.770 $ ($ 88,83 / hodina)
 • Dno 10% ročního platu: Méně než 59950 $ ($ 28,82 / hodina)

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Výchova, vzdělávání a certifikace

Znalci potřebovat alespoň bakalářský titul v oboru matematiky související, a silné schopnosti s čísly.

 • College Titul: Většina znalci získat bakalářský titul v matematice, pojistné matematiky, nebo podnikání. Ročníkové práce v oblasti statistiky, ekonomie, výpočetní technika, kalkul, a corporate finance poskytují vynikající základ pro pojistně-matematické zkoušky a pracovní místa entry-level.
 • Stáže: Chcete-li maximalizovat svůj potenciál k zemi naplňující entry-level práci jako pojistný matematik, vysokoškoláci měli také pokusit provést alespoň jednu stáž, kde mohou pracovat ve spolupráci se zkušenými pojistní matematici. Pojistný matematik stáže jsou obvykle nabízeny prostřednictvím velkých pojišťoven, což často platí jejich stážistů mezi $ 15 a $ 22 za hodinu. Standardní podmínky pro takové praxe zahrnují dokončení alespoň jedné pojistné matematiky zkoušku a GPA 3.5 nebo vyšší. Kandidáti na pojistně stáže jsou také někdy musí mít dobrou znalost Excelu a databáze / statistické analýzy jazyky jako SQL nebo SAS. Vzhledem k tomu, pojistně-matematické vědy je takový specializovaný obor, úspěšné provedení stáž může také otevřené dveře k okamžitému zaměstnání po škole.
 • Certifikace: pojistní matematici mohou začít svou kariéru jako učně bez jakékoliv certifikace. Většina znalci přijímat rozsáhlé instruktáže, školení a čas pro uvolnění k přípravě na zkoušky, zatímco v práci. Nicméně, pro plně profesionální status, pojistní matematici by měla pokračovat associate- a kolega-level certifikace se buď odpovědnosti Actuarial Society / CAS (za pojistní matematici mají zájem o majetku a úrazového pole) nebo společnosti aktuárů / SOA (s cílem pracovat v životní pojištění, zdravotní pojištění, důchodové dávky, investice a finanční průmysl). Jakmile je pojistný matematik se konečně stal certifikovaným (po čtyřech až šesti let pro certifikaci spolupracovník a dalších dvou až tří let za stav přátelství), jsou stále vyžaduje CAS a SOA dokončit požadavky dalšího vzdělávání.

Vysokoškoláci, kteří připravují pro a projdou jeden nebo více z těchto pojistně-matematických testů, zatímco ve škole bude mít výhodu při najímání pracovních míst pro entry-level. Tituly pro předběžné zkoušky pro počáteční pojistněmatematického certifikaci zahrnují „s největší pravděpodobností“, „finanční matematiky„, ‚Pojistně-matematické modely: Financial Economics‘, ‚Pojistně-matematické modely: Život událostmi,‘ ‚modely pro stochastické procesy a statistiky‘ a „Sestavení a hodnocení pojistně-matematických modely „.

Pojistný matematik dovednosti a kompetence

Zatímco vysoká škola na úrovni vzdělávání a odborné přípravy je důležitým předpokladem pro tuto pozici, existují určité „soft skills“, které dodají jednotlivcům výhodu, pokud jde o spolupráci s ostatními v kancelářském prostředí. Tyto zahrnují:

 • Analytické schopnosti: pojistní matematici musí být schopen identifikovat trendy a vzory v různých složitých datových sad
 • Počítačové znalosti: Použití programovacích jazyků a rozvíjení tabulkových modelů, databází a statistických modelů je nedílnou součástí práce pojistný matematik je.
 • Komunikace a interpersonální dovednosti: pojistní matematici musí být schopen vysvětlit složité myšlenky a technické údaje na různé cílové skupiny, a mají schopnost úspěšně vést tým a dobře spolupracovat s ostatními.
 • Řešení problémů: Jednotlivci musí být schopni identifikovat rizika dané společnosti, a vypracovat plány pro firmu řídit svá rizika.
 • Matematické dovednosti: Hlavní nástroje používané v této práci pro kvantifikaci rizik je počet, pravděpodobnosti a statistiky.

Job Outlook 

Podle amerického Bureau of Labor Statistics, vyhlídky pro pojistné v příštích deseti letech ve srovnání s ostatními profesí a odvětví je mnohem lepší, než je průměr u všech povolání, poháněným rostoucí potřebu pro pracovníky na pomoc společnostem řídit finanční riziko, stejně jako pojišťovnami, které potřebují analyzovat velké objemy dat o zákaznících.

Očekává se, zaměstnanost roste zhruba o 22 procent v příštích deseti letech, která je vyšší než průměrný růst promítaného všech profesí mezi roky 2016 a 2026. Růst pro příbuzné matematické vědy pracovních míst se předpokládá růst rychlejším tempem, což je 28 procent v průběhu příštích deseti let.

Tyto míry růstu v porovnání s předpokládaný růst 7 procent všech profesí. Počet pojistných matematiků pracujících je malý, takže i velký nárůst zaměstnanosti se promítá do asi 5300 nových pracovních míst v průběhu příštích deseti let. Typické zaměstnavatelé zahrnují pojišťovny a skupiny řízení finančních rizik či podniky.

Pracovní prostředí 

Znalci pracují hlavně pro pojišťovací a finanční společnosti, v kanceláři nastavení. Pokud pracují pro poradenské firmy, může potřebovat pojistný matematik cestovat do klientských kanceláří.

Pracovní rozvrh 

Většina znalci pracují na plný úvazek v tradičním prostředí kancelářského; asi 30 procent pracovat déle než 40 hodin týdně.

Jak získat práci

Použít: Návštěva hledání zaměstnání zdrojů, jako Indeed.com, Monster.com a Glassdoor.com dostupných pozic. Můžete také navštívit on-line nabídky práce na společnosti aktuárů (SOA) místa, nebo použít přímo do pojišťovny nabídek práce.

Spolupracovat s dalšími Actuaries: Podívejte se na příležitost spojením a účastí na pojistně-matematického Networking Group prostřednictvím on-line stránky, jako je LinkedIn. Můžete se také podívat na stránky SOA pro pravidelnou sítí akce.

Najít stáž: Získejte pokyny tím, že pracuje se zkušeným pojistný matematik. Najdete matematikem stáže prostřednictvím stejných internetových stránkách při hledání zaměstnání, které seznam volných míst. SOA je také výpisy pro stáže a asistentů pojistně pozic.

Porovnáním podobnou práci 

Lidé mají zájem stát se matematik také zvážit následující profesní dráhy, patřící se svými středními ročních platů:

 • Účetních a auditorů: $ 69.350
 • Rozpočet Analytici: $ 75.240
 • Cost Odhady: $ 63.110

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *