Jak si vybrat nejlepší Resume formátu

Posted on

 Jak si vybrat nejlepší Resume formátu


Co jste udělal si vlastní průzkum a zvolil nejvhodnější typ obnovení pro zahájení práce a vaše zkušenosti, dovednosti a úspěchy. Ale to je jen první krok při vytváření profesní životopis, který dostane manažera pozornost.

Tipy pro výběr nejlepší styl pro váš životopis

Chcete-li svůj životopis svah nad konkurencí, máte více možností učinit. Například to, co je nejlepší písmo pro použití ve vašem životopisu? Jak velký (nebo malé), by měla být vaše písmo? Byste měli používat tučnou kurzívou započíst své podkapitol, pracovní zařazení a další funkce? Je kreativní životopis dobrý nápad – a pokud ano, jak kreativní byste měli dostat?

Znát své publikum

Při psaní životopisu, první věc, kterou byste měli mít na paměti, je vaše publikum. Pokud jste odesláním své přihlášky on-line, to znamená vytvoření životopisu, který je snadno čitelný pro oba najímání manažerů a kandidátských sledovacích systémů (ATS).

Obecně lze říci, že je to špatný nápad, aby se příliš ozdobný. Nestandardní fonty, nadměrná formátování a další ozdobné prvky nebude dělat to přes ATS, a může mít za následek poškozenými nebo nečitelný životopisu z hlediska personálního osobu na druhém konci.

Dále je to dobrý nápad, znát kulturu organizace jste dvořil. Tradičních odvětví, jako jsou finance budou pravděpodobně mračit na kreativní životopis, zatímco reklamní nebo designové firmy by mohla být přijata s smysl pro estetiku. (Opět: je to jen stojí za to riziko, pokud jste předání vašeho životopisu osobně či přímo ke kontaktu v e-mailu něco, co prochází on-line procesu žádosti by měly být co nejvíce normované.).

Keep It Simple

Existuje několik důvodů, proč je důležité, aby formátování na svůj životopis jednoduchý. Za prvé, opět mnoho pokračuje nejprve přečíst kandidátskými sledovacích systémů, které nejsou lidé. Tyto systémy fungují nejlépe, když čte spíše než prostý text ozdobný formátování. Je-li sledování žadatel systém neumí číst svůj životopis, manažera může jen vyhodit.
Je také důležité, aby manažera, aby bylo možné snadno číst svůj životopis. Bude číst základní čitelné fonty jako Arial, Verdana, Calibri a Times New Roman vám zajistí svůj životopis.

Při výběru písma pro svůj životopis, velikost písma by měla být mezi 10 a 12, aby bylo možné čitelnosti. To může cítit lákavé, aby se písmo na svém životopisu velmi malý, takže může obsahovat více informací o každé pracovní místo, a ještě mít svůj životopis fit na jedné stránce. Nicméně, odolat nutkání – malé písmo je špatně čitelné, což nakonec porazit účel vašeho životopisu je.

Váš životopis by měl být také vytištěny v černé a bílé, nikoli v barvě. Ostatní barvy jsou zpravidla rušivě pro manažera.

Máte určitou flexibilitu ve svých sekci záhlaví. Můžete udělat to trochu větší a / nebo tučné písmo.

Měli byste také své jméno (v horní části vašeho životopisu) stát při. Můžete si vytvořit svůj název o něco větší, a možná i tučné, podtržené nebo kurzívu ji.

Být konzistentní

Nenechte být konzistentní ve své formátování. Například, pokud jste tučně nadpis jeden úsek, tučně je všechny. Pokud jste zdůraznil, název společnosti, ujistěte se, že ostatní jsou podtrženy stejně.

Také, ne nadužívání velkých písmen, tučné, kurzíva, podtržení nebo jiné zdůrazňující funkce. Opět platí, že základní funguje nejlépe.

Kdy Buďte tvořiví

Obvykle byste měli použít čitelný, tiskové písmo, například Times New Roman, Arial nebo Calibri. Nicméně, pokud se vztahují na pozici v grafickém designu nebo reklamy (kde rozložení životopis a návrh by mohl být součástí vašeho hodnocení), zaměstnavatelé by mohl být otevřen pro alternativní fonty, barvy, a dokonce i netradičních životopisů.

Nicméně, bez ohledu na to, ujistěte se, že font zvolíte, je čitelný pro manažera. A myslím, velmi pečlivě před použitím alternativního písma. Ujistěte se, že to nebude bolet vaše šance na získání zaměstnání. Pokud víte, že každý, kdo pracuje ve firmě, zvažte ptát jim své myšlenky před odesláním netradiční životopis, nebo životopis s kreativní fontem nebo barvou.

Jak si vybrat písmo

Níže naleznete dva způsoby, jak vybrat písmo a velikost písma pro svůj životopis.

Možnost 1:

  • Vyberte písmo a velikost písma ze seznamu v horní části dokumentu předtím, než začnete psát životopis.

Možnost 2:

  • Zadejte svůj životopis.
  • Zvýraznit životopis.
  • Buď vyberte písmo z pop-up okna (klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte „Font“) nebo vyberte písmo ze seznamu v horní části dokumentu.
  • Vyberte velikost písma, kterou chcete použít stejným způsobem.

Potvrdí Váš výběr písma

Poté, co jste vybrali písmo a velikost písma, je vždy moudré vytisknout a podívat se na kopii vašeho životopisu. Jak budete číst, zeptejte se sami sebe: Je to životopis snadné prohledat? Pokud máte mžourat číst, nebo zjistí, že písmo zdá stísněný, zvolte jiné písmo nebo zvolit větší velikost pro vaše písmo.

V případě, že stránka vypadá velmi rušné a matoucí – například, pokud existuje příliš mnoho slov, tučný, kurzíva a podtržené – vytvořit styl vašeho životopisu jednodušší.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *