Co je třeba zvážit, než se stanete na plný úvazek Nezávislý

Posted on

 Co je třeba zvážit, než se stanete na plný úvazek Nezávislý
Více než jeden ze tří amerických dělníků na volné noze v loňském roce, podle pátého ročníku „ na volné noze v Americe “ studie z Upwork a na volné noze unie. Ale to neznamená, že každý freelancer – 56,7 milionu ve Spojených státech, v souladu s těmito statistikami – pracoval pro sebe na plný úvazek.

Pokud byste chtěli, aby se na volné noze své „skutečné“ práci, pravděpodobně jste daný nějaká myšlenka na to, zda to zvládnete pracovat finančně. Si můžete vydělat dostatek peněz na volné noze – nebo jste lepší zůstat zaměstnance?

Chcete-li rozhodnout, zda skok, nejprve zeptejte se sami sebe na tyto otázky.

Existuje trh pro vaše služby?

My všichni máme přátele, kteří už se pustil do boku spěchá jen aby zjistil, že jejich koníček není nutně chtěl být kariéry. Často je to proto, že tam prostě není trh pro své vášně; nebo proto, že trh je přesycen do bodu, kdy je to možné, aby se uživil.

Pokud se chystáte na volné noze na plný úvazek, budete zřejmě chtít, aby zjistili, zda tam je poptávka po vašich službách před ukončením váš pracovní den. Nejlepší způsob, jak to udělat, je dostat své nohy mokré, zatímco vy jste stále ještě pracuje na plný úvazek (nebo když máte na částečný úvazek nebo jiné zdroje příjmů, aby vás udržet).

Na volné noze, zatímco vy pracujete, je také užitečná při budování nouzový fond – něco, co každý volné noze potřebuje.

Co vaše finanční situace vypadat?

V ideálním případě, jdeš do nové kariéry s některými úsporami na přílivu překlenout, než začnete vydělávat (a dokud klienti začít platit ti, což může nějakou dobu trvat). Ale kromě toho, že je důležité mít dobrou představu o váš měsíční rozpočet, než začnete.

Co čumíš, pokud jde o náklady na spuštění dostat své volné noze podnikání mimo zemi? Jaké jsou vaše životní náklady, právě teď? Jsou tam náklady můžete ořezat, aby se šetřit, když jste budování vašeho podnikání?

Má Freelancing Pay dost?

Předpokládejme, že se chystáte na volné noze ze zaměstnání na plný úvazek ve stejném oboru. Nastavíte-li rychlost by mělo být snadné, že? Pokud jste za hodinu, je to jen vaše hodinová sazba. Pokud jste placené, vezměte si týdenní či dvoutýdenní výplatu a rozdělit jej podle odpracovaných hodin.

No, ne tak docela. Pokud pocházejí z prostředí, kde váš zaměstnavatel zaplatil za věci, jako je zdravotní pojištění, důchodové dávky, nemocenské času, a tak dále, musíte také počítat přibližné hodnotě těchto příspěvků. Někteří zaměstnavatelé nabízejí celkem prohlášení kompenzace na roční bázi, které obsahují hodnoty těchto dávek. Pokud tak neučiní, může být schopen zjistit přibližný počet ze svého platu pahýl.

Také byste měli vzít v úvahu self-zaměstnání daně, která se týká příspěvků na sociální zabezpečení a Medicare, které by jinak mohly být placené zaměstnavatelem.

Avšak i poté, co jste přišel na vše, co ven, přesto se nemusí nutně vědět, kolik můžete vydělat na volné noze. Proč? Vzhledem k tomu, vaše rychlost se neopírá o historii platu nebo posouzení zaměstnavatele vašich dovedností. Je založen na tom, co trh schopen unést. V závislosti na tom, co děláte, že by mohlo být mnohem (nebo bohužel, méně) než to, co jste dělali předtím.

Chcete-li získat představu o tom, co byste měli být nabíjení, dát sociálních médií s cílem pracovat pro vás.

Podívejte se na vytváření sítí skupiny směřující k vašemu odvětví a zaměření. Většina z nich bude obsahovat některé upřímné diskuse o ceny, a některé budou dokonce poskytovat rychlosti list s rozsahy.

Jste Organizovaná (nebo ochoten se dostat organizované)?

Jedna z největších chyb nových nezávislých dělají je nemít systém. Při práci pro sebe, že jste zodpovědní za udržování přehledu o práci, kterou jste udělal, vyúčtování za vaše úsilí, a platit daně ze svých příjmů. Pokud si nejste ochotni jednat s těmito méně než okázalý aspekty volné noze, můžete být lépe držet s vaší plný úvazek.

Pokud jste někoho, kdo je nepříjemné s matematikou, nenechte myšlenku zúčtovacího / sbírání / platební vyděsit vás pryč. Existuje spousta volných osobní finance balíčky venku, které vám pomohou zůstat nad věcí. Navíc, možná zjistíte, že je to neuvěřitelně uspokojující sledovat peníze, které jste provedli sledují své sny.

Jen se ujistěte, že budete mít na paměti daní. Nezávislí novináři a ostatní smluvní pracovníci musí platit daně za čtvrt roku, namísto jednou za rok, a oni jsou také zodpovědný za daně samostatné výdělečné činnosti. V plánu na sestavování rozpočtu o 25% až 30% svých příjmů na daních.

Můžete řídit svůj čas?

Pro některé lidi, na volné noze na plný úvazek není realistickou možností. Potřebují rutinní kancelářské harmonogramu, aby byl produktivní. Pokud byste mohli pohodlně spát až do poledne a nejsou dobré při plnění termínů, je na volné noze nemusí být profesní dráhu pro vás. Je důležité pochopit, co je potřeba, aby byla úspěšná.

K dispozici je v potřeboval disciplínu vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec žádná ostuda. Někteří lidé mají rádi své plány naplánoval. Jiní rádi vidí své spolupracovníky každý den, nebo najít cenné rádcové v jejich šéfy, nebo jen chcete se dostat ven z domu a do vzrostlých oblečení. Ti, kteří jsou vynikající důvody pracovat pro někoho jiného.

Pokud však dáváte přednost pracovat samostatně, i když máte na plný úvazek a jste self-startér, který nepotřebuje mnoho dozoru, na volné noze může být ideální volbou pro vás.

Můžete být flexibilní?

Volné noze se stále mění. Ceny jdou nahoru a dolů, objevují klienti a zmizí, trendy v odvětví převzít a pak slábnout. Změna je vzrušující aspektem volné noze. Už nikdy nebudete nudit. Ale také to může být děsivé, a to i v případě, že jste někdo, kdo se obvykle valí s údery.

Nejúspěšnější nezávislí novináři jsou nejen pracovitý a kreativní. Jsou také flexibilní a odolné. Pokud můžete přizpůsobit, můžete přežít a prosperovat i v tomto náročném kariéře.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *