Jak vytvořit Infographic Resume

Posted on

V prostředí s vysokou konkurenční někteří uchazeči o zaměstnání se obrací k nástrojům jako infographic obnoví se vyčnívat z davu. Měli byste mít Infographic životopis? Nejlepší odpověď zní: záleží.

Obecně platí, že byste měli vytvořit pouze Infographic životopis, pokud máte prostředky (buď své dovednosti a znalosti nebo schopnost najmout projektanta) sundat výjimečný konečný produkt. Cokoliv sub-par neublíží jen hledání zaměstnání, a to zejména proto, že v drtivé většině případů Infographic pokračuje nejsou nutné. Zde je více informací o tom, kdy použít Infographic životopis a jak vytvořit jeden.

Co je to Infographic životopis?

Jak vytvořit Infographic Resume


Infographic životopis se liší od tradičních stylů životopis v tom, že používá grafické prvky designu. Zatímco tradiční životopis bude využívat pouze základní text na seznam informací z top-k-dolní část, An infographic životopis používá rozložení, barvy, ikony a písma styl uspořádat obsah.

Kdy použít některý

Obecně řečeno, pokud není požadováno, najímání manažerů raději tradiční pokračuje přes Infographic obnoví. Pokud nejste profesionální konstrukce, to může být opravdu těžké vytáhnout skvělý Infographic životopis a posílání do nepříliš velkého jeden je pravděpodobné, že dělat více škody než užitku. Další hlavní nevýhodou z Infographic životopisu je, že mohou chybět v procesu žádosti o zaměstnání, pokud jde o uplatňování systému sledování určité společnosti, které automaticky skenuje životopisy klíčových slov, nemusí být schopen rozpoznat text v Infographic životopisu.

Takže, když měli byste používat Infographic životopis? Pokud není výslovně požadováno, považují to jako doplněk k příspěvek na svém profilu LinkedIn, nebo se připojit, pokud jste e-mailem přímo s náborem nebo vedoucího náboru (ale vždy nezapomeňte uvést své tradiční, původní verze).

Jak vytvořit jeden


Opět skvělé Infographic životopisy jsou těžké sundat. Kromě toho, že schopnost vykonávat designu na vysoké úrovni, budete také potřebovat chápání běžných grafů a vizualizace používaných k vyjádření dat. Koneckonců, definice infograph je „vizuální obraz, jako je například graf nebo schéma používané k reprezentaci informace nebo data.“

Takže, pojďme rozebrat to. Jak vytvořit infographic životopis závisí na vaší zkušenosti nejen s designem, ale s infographs. Umazávání ji bude odrážet špatně na vás, a to nejen proto, že konečný produkt bude vypadat špatně, ale nesprávně použitý grafu (například pomocí sloupcový graf nebo koláčový graf nesprávně) také zprostředkuje nedostatek znalostí za design. Pokud to zní jako choulostivé území, je to proto, že je.

Pokud jste úplně nový design a je to poprvé, co jste slyšeli slovo „infograph,“ možná budete chtít, aby zvážila pronájem volné noze designér (vyzkoušet stránky, jako je Upwork.com, nebo dokonce Fiverr, ačkoli pamatujte, že dostanete, co si zaplatí), který vás provede celým procesem. To může být velmi obtížné (ne-li nemožné) k vytvoření dobrého Infographic životopis s nulovou zkušeností.

Pokud jste obeznámeni, nebo zkušenosti s grafickým designem, je nejlepší začít s šablonou. I v případě, že nemáte přístup k návrhového softwaru, jako je Adobe Photoshop nebo Illustrator, lokalit, jako je Canva , Easel.ly a Visualize.me , může být velké možnosti. Canva je snadno ovladatelný, zdarma a má tuny životopis šablon, a když ne všechny z nich jsou „opravdové“ infographs, dělají používají prvky designu, barvy a rozvržení, která bude oživit svůj životopis. (Nicméně, jedno slovo varování: Pokud z nějakého důvodu, práci, o kterou se ucházíte, aby konkrétně požádala o „Infographic“ životopis, budete muset použít grafy reprezentovat svůj životopis v „data“, a proto budete muset udělat, více než stačí použít hip písmo a vložte text na barevném pozadí).

Infographic Resume Tipy a triky pro všechny stupně pokročilosti

Bez ohledu na vaše zkušenosti, existuje několik pokyny byste měli vždy dodržovat.

Za prvé, minimalizovat vaše použití barev

Nejlepším řešením je držet se třemi až čtyřmi barvami, a to buď různé odstíny nebo samostatné barvy, které pracují dobře dohromady. Modré a zelené jsou dobrým výchozím bodem. V ideálním případě by vaše pozadí by měla být pevná světlé barvy, s tmavší textem.

Za druhé, Pamatujte, je to profesionální Document

Vyhnout hlasitý, cutesy nebo karikatury-ish grafiku, která bude odvádět pozornost od obsahu svůj životopis. Dbát na vaše použití písma. Udělat čitelnost vaší prioritou číslo jedna, a vyhnout se používání jakýchkoli bizarní nebo vysoce stylizované písma. Dobrá kontrola použití může být, „Vidím toto písmo běžně používaných po celém internetu?“ Nebo, ještě lépe, bude písmo být použity na internetových stránkách společnosti? V případě, že odpovědí je hlasité ne, to je asi vaše odpověď, taky.

Za třetí, Zajistit Váš Layout dělá Koherentní smysl

Měli byste se snažit následovat nějaký logický, nebo chronologické, tok informací. Například Vaše jméno a e-mail nesmí být v dolní části dokumentu. Pokud jste úplně nový, to je místo, kde šablona bude hodit.

A konečně, nejdůležitější

„Nech si to jednoduché . “ To nemůže být zdůrazněno dost. Dokonce i když váš návrh využívá mistrné využití grafů a využívá krásné barvy, když je to těžké číst, nebo v případě, že klíčové komponenty svého životopisu jsou náročné dešifrovat je infographic životopis bude pracovat proti vám. Udržovat ji v čistotě, aby to jednoduché, a pamatujte, že budete ještě muset obsahovat náležitosti, jako je vaše jméno, kontaktní informace, dosažené vzdělání a pracovní zkušenosti.

Pokud jde o design, existuje mnoho více nepsaná „pravidla“, aby zvážila. Nejlepším řešením je, aby zkoumaný vzorek infographs a Infographic životopisy, aby získali představu o tom, co dělají jiní. Být objektivní ve své práci, a získat druhý názor od důvěryhodného přítele.

Zvlášť pokud se nevyžaduje dokument, nejdůležitější otázkou je, aby zvážila: bude to pomůže, nebo zranit, moje žádost o zaměstnání? Nemusíte získat bonusové body jen za poskytnutí Infographic životopis. Pro dokument, který má dělat ti žádnou laskavost, to musí být výjimečné.

Váš životopis Infographic Kit Tool

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *