Formátování Tipy pro svůj životopis (CV)

Posted on

Formátování Tipy pro svůj životopis (CV)

Potřebujete napsat životopis? Životopis, běžně známý jako životopis, je alternativou k psaní životopisu se ucházet o práci. Životopisy jsou nejvíce běžně používané v akademické obce, výzkumu a medicíny – nemluvě pro většinu pracovních míst mimo území Spojených států.

Zatímco životopis je obvykle jen stránky nebo dva na délku, životopis je podrobnější, a proto déle, často obsahují více informací o studijní výsledky než životopis. Životopisy lišit v závislosti na oboru a zkušeností, ale existuje celá řada obecného formátu a stylu pokynů můžete postupovat při tvorbě životopisu. Tam jsou také některé úseky většina lidí patří ve svém životopise.

Pokud máte v plánu na využití papírovou kopii Vašeho životopisu, ujistěte se, že tisk na vysoce kvalitní životopis papíru. Používání papíru, který je kvalitnější pomáhá vylíčit svou profesionalitu.

Přečtěte si, jak formátovat svůj životopis a co zahrnout. Review CV tipy a používat například formát jako šablonu pro svůj vlastní životopis.

ŽIVOTOPISU Příklad

Vaše kontaktní informace
Jméno
Adresa
Telefon
Mobilní telefon
E-mail

Volitelné Osobní údaje
Tyto informace nejsou zahrnuty v amerických životopisech. To může být požadováno v jiných zemích.
Datum narození
místo narození
občanství
Visa stav
rovnosti žen a
rodinného stavu
manžela Jméno
děti

Zaměstnanost Historie
Seznam v chronologickém pořadí, obsahovat údaje o poloze a data.
Práce History
Academic pozice
výzkum a odbornou přípravu

Education
zahrnout data, majorů a podrobnosti stupňů, školení a certifikace.
Post-doktorské školení
Graduate School
University
High School (v závislosti na zemi)

Odborné kvalifikace
Certifikace a akreditace

Počítačové dovednosti

Ocenění

Publikace

knihy

profesionální členství

zájmy

Curriculum Vitae formátování Rychlé tipy

CV Délka: Zatímco životopisy jsou obecně jednu stránku, většina životopisů jsou nejméně dvě strany dlouhý, a často mnohem déle.

Font Choice a Velikost písma: Není třeba používat ozdobné písma, které jsou špatně čitelné; Times New Roman, Arial, Calibri nebo fonty, jako jsou tyto, jsou nejlepší. Vaše velikost písma by měla být mezi 10 a 12 bodů, i když Vaše jméno a nadpisy sekce může být trochu větší a / nebo tučně.

Formát: Ať už se rozhodnete uspořádat části vašeho životopisu, mít jistotu, aby každý oddíl uniformu. Například, pokud si dal jméno jedné organizace kurzívou, každý název organizace musí být kurzívou. Pokud zahrnete jedna nebo dvě věty o své úspěchy v určité poloze, přátelství, atd., Aby se seznam s odrážkami každého úspěchu. To bude mít váš životopis organizovaný a snadno čitelné.

Přesnost: Ujistěte se, upravit svůj životopis před odesláním. Kontrola pravopisu, gramatiky, časy, jména firem a lidí, atd

Co je třeba zahrnout do životopisu

Ne všechny životopisy vypadají stejně. Můžete si zvolit, aby zahrnovala pouze některé z těchto částí, protože jiní se nevztahují na svém původu nebo vašem odvětví. Patří to, co se zdá být vhodné pro vaši oblast speciality.

Poznámka : Váš životopis by se měla pohybovat ve velkém stylu a obsahu na základě polohy a organizaci, pro kterou žádáte.

Kontaktní informace: V horní části Vašeho životopisu, obsahují informace o své jméno a kontakt (adresu, telefonní číslo, e-mailovou adresu, atd.) Ven z USA, mnoho životopisy zahrnovat ještě více osobních informací, jako je pohlaví, datum narození, rodinný stav, a dokonce i jména dětí. Pokud žádáte na vnější práce Spojených států, není nutné zahrnout tuto informaci.

Vzdělání: To může zahrnovat vysokoškolské a postgraduální studium. Zahrnout do školy se zúčastnili, termín studie a stupeň obdržel.

Vyznamenání a ocenění: Neváhejte a vypsat seznam pořadí svého děkana resortní vyznamenání, stipendia, stipendia a členství v jakýchkoli vyznamenání sdružení.

Práce / práce: Obsahovat vaše práce nebo titul disertační práce. Můžete také obsahovat stručnou větu nebo dvě na papíru a / nebo jméno svého poradce.

Výzkum Zkušenost: Seznam jakýkoli výzkum zkušenosti máte, včetně případů, kdy jste pracovali, kdy a s kým. Zahrnovat veškeré publikace vyplývající z vašeho výzkumu.

Praxe: Seznam relevantní pracovní zkušenosti, včetně non-akademické práce, kterou cítíte, je příbuzný. Seznam zaměstnavatele polohy a data zaměstnání. Obsahovat seznam krátký svých povinností a / nebo úspěchy.

Výuku Zkušenost: Seznam jakékoliv učitelská místa jste v držení. Zahrnují školy, název kurzu a semestr. Můžete také připojit jakékoli další podstatné doučování nebo skupiny zkušenosti s vedením.

Schopnosti: Seznam veškeré příslušné dovednosti, které nebyly dosud uvedeny tak daleko, jako jsou jazykové znalosti, počítačové dovednosti, administrativní dovednosti, atd

Publikace a prezentace: Seznam jakékoliv publikace jste napsali, co-písemné, nebo k ní přispěla. Obsahovat všechny potřebné bibliografické údaje. Také byste měli zahrnout všechny kusy, kterou právě pracujete. Obsahovat papíry vám prezentované na konferencích a / nebo sdružení: Uveďte název dokumentu, konference název a umístění a datum.

Profesionální Členství: Seznam jakékoliv profesní sdružení, ke kterému náleží. Pokud jste členem správní rady sdružení, seznam vašich titul.

Mimoškolní aktivity: Včetně jakoukoli dobrovolnickou nebo servisní práci, kterou odvedli, jakož i všechny kluby nebo organizace, na které jste patřily. Můžete také jakákoli studie zde v zahraničí zkušenosti, pokud jste tak již neučinili je uvedeno.

Myšlení přes vaše CV

Ujistěte se, že životopis je tou pravou volbou pro vás: V závislosti na volné pracovní místo a vaše pracovní historii, je CV může, ale nemusí být nejlepší způsob, jak upozornit na své schopnosti a zkušenosti. Například, pokud vaše zkušenosti vejde na jednu stránku, životopis může být lepší volbou.

Přezkoumá Ukázkový životopis před zápisem: Pokud začínáte svůj životopis od nuly, recenze učebního plánu vzorků vitae první a použít šablonu strukturovat své psaní. Ujistěte se, že přizpůsobit svůj životopis tak, aby odrážely své jedinečné zkušenosti a kvalifikaci.

Napsat vlastní životopis pro každou práci otevření : Ano, to trvá déle, než jen posílání obecný životopis – ale stojí to za to. Napsat vlastní životopis bude klást důraz na dovednosti a pracovní zkušenosti, které vás ideální hodí pro roli, a budete zlepšit své šance na získání interview.

Životopis Příklad

EMILY WILLIAMS
42 Oak Drive, centrum City, Indiana, 46278
Telefon: 555-555-5555
Cell: 555-666-6666
email@email.com

VZDĚLÁNÍ

Ph.D. , History, University of Center City, 2018
práce: „Cestování Západ: Historie na železnici, 1850-1900“
práce Advisors: William James (první čtenář), Tatiana Ayole (Druhá čtečka)

MA , History, University of Center City 2015
práce: „The Golden Spike: Úloha železnic v průmyslové revoluce“
práce Školitel: John Murray

BA, American Studies, Rogers College 2010
Absolvent Summa Cum Laude

Vyznamenání a ocenění

Nejlepší práce Award, University of Center City, 2018
obdržel cenu za nejlepší disertační práci v humanitních oborech. Tři ceny jsou udělovány každý rok Ph.D. absolventy v oblasti humanitních, přírodních věd a společenských a behaviorálních věd.

James Doe Award, University of Center City, 2017
Vzhledem k postgraduální student, který získal nejvyšší GPA ve škole.

Phi Beta Kappa, Pozvaní Junior rok na Rogers College 2009

Děkana List, Rogers College, 2007-2010

PUBLIKACE

„Role železnice v rozvoji Philadelphia, 1840-1860.“ Journal of American History and Technology, svazek 71, č 8 (jaro 2018):… 88-101.

„Book Review:. Michael Weston cestuje přes Philadelphia“ Philadelphia History Journal. Vol. 71, číslo 2 (podzim 2017): 121 až 123.

ZKUŠENOSTI S VYUČOVÁNÍM

Instruktor, University of Center City, 2016-2018

  •  American History, 1865-současnost
  •  History of Technology

Asistentem, University of Center City, 2014-2016

  • Světová historie
  • Populární kultura v Americe

Vystoupení na konferencích

„Vzestup Easton železniční společnosti.“ History of America konference. Philadelphia, PA, 2018.

„Železnic v americké literatuře.“ American Railroad History Conference. Trenton, NJ, 2017.

PROFESSIONAL SERVICE

President, University of centra postgraduální student asociace 20XX
organizátor konference, Graduate History Conference, University of Center City 20XX

VEŘEJNÉ SLUŽBY

Spoluorganizátor, centra Cares, University of Center City Outreach Program, 20XX

PROFESSIONAL vztahy

Američtí Historici Organizace
Organizace American Technology

jazyky

Anglicky: Native Language
Spanish: Fluent, Advanced čtení a psaní
Mandarin: Začátečník Speaker

POČÍTAČOVÉ DOVEDNOSTI

Microsoft Office, WordPress, Google Analytics, Social Media

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *