Specialista počítačové podpory – popis úlohy

Posted on

Computer Support Specialist - Job Description

Specialista počítačová podpora pomáhá uživatelům, kteří mají problémy s software, počítače nebo periferních zařízení, jako jsou tiskárny a skenery. Některé tzv podpůrné uživatel počítače specialisté pomocné společnosti zákazníky, zatímco jiní známá jako podpůrné počítačové sítě odborníků, poskytují podporu in-house do organizací informačních technologií (IT) zaměstnanců.

Stejná práce, různé Název

To jsou některé z pracovních titulů, které odborníci počítač podpory mohou také jet, i když jejich povinnosti jsou totožné. Při hledání pracovních míst, a to i pomocí těchto klíčových slov:

Technická nebo Tech Support Specialist, Help Desk technik, IT specialista, síťový technik, Network specialista, IT konzultant.

Stručná fakta

 • Specialisté technické podpory uživatel počítače získat střední roční plat ve výši $ 50.210 a specialistů podpory počítačových sítí vydělat $ 62340 (2017).
 • Z 835,300 odborníků počítačové podpory, 636600 jsou počítačoví specialisté podporu uživatelů a 198.800 specialisté podpůrné počítačové sítě (2016).
 • Řada průmyslových odvětví využívají tyto technologie pracovníků. Některé práce pro IT poradenských firem, které poskytují  technickou podporu  pro mnoho různých společností na smluvním základě.
 • Odborníky technické podpory někdy pracovat z domova, ale jiní cestovat do kanceláře klienta.
 • Většina pracovních míst v této oblasti jsou na plný úvazek, ale pracovníci ne vždy jsou naplánovány během typických denních hodinách. Uživatelé počítačů potřebují podporu 24/7, a proto specialisté podpory musí pracovat ve večerních hodinách, v noci, o víkendech a svátcích.
 • Výhled práce  pro toto povolání je vynikající. US Bureau of Labor Statistics předpovídá nárůst počtu pracovních míst, který bude rychlejší než průměr za všech profesí mezi roky 2016 a 2026. Pracovní příležitosti bude velmi příznivá ve zdravotnictví a počítačových systémů designu průmyslu. K dispozici jsou také očekává, že budou otvory s IT konzultační firmy, neboť malé podniky obrátit na ně technickou podporu.

Jeden den v počítačová podpora specialista Život:

To jsou některé typické pracovní povinnosti jsou převzaty z on-line reklamy na počítačovou podporu polohách se nacházejí na Indeed.com:

 • „Podpora společného podnikání a produktivitu“
 • „Assist volající s žádostí o informace o technologických služeb, požadavky na opravy nebo podpory, stížností a dotazů a nasměrovat k příslušným pracovníkům prostřednictvím sledování počítačového systému, který“
 • „Uživatel Dokument volá řešení problému, a související procesy a postupy“
 • „Odpověď na otázky či problémy vyřešit počítačem pro klienty osobně, telefonicky, nebo ze vzdáleného místa“
 • „Doporučit změny či aktualizace v programování, dokumentaci a vzdělávání k řešení systémových nedostatků a potřeb uživatelů“
 • „Vypracovat a pomáhá udržovat požadovanou technickou dokumentaci,“

Požadavky na vzdělání, soft skills, a takové možnosti postupu

Všichni zaměstnavatelé vyžadují, aby jejich půjčování mají počítačové znalosti, ale mnohé z nich jsou flexibilní pokud jde o způsob, jakým získala tyto znalosti. Zatímco někteří budou najímat pouze počítačová podpora specialisté, kteří mají bakalářský titul, který není obvykle případ. Někteří zaměstnavatelé dávají přednost uchazeči o zaměstnání, kteří mají spolupracovník titul v oboru počítačových věd, ale mnoho jiní budou najímat pracovníky, kteří právě pořízené nějaké počítačové třídy.

Kromě svých technických dovedností, specialista počítačová podpora, musí mít zvláštní soft skills. Jedná se o osobní kvality jedinci byli buď narodili s nebo nabyté životními zkušenostmi. Výborné aktivní dovednosti naslouchání jsou nutností. Bez nich, bude on nebo ona nebude moci pochopit potřeby lidí. Verbální komunikační dovednosti, aby specialista počítačová podpora pro přenos informací pro ty, on nebo ona se snaží pomoci. Je třeba ještě předčí kritické myšlení a řešení problémů schopnosti.

Poté, co strávil čas pomáhá zákazníkům nebo uživatelům in-house, někteří odborníci zákaznické podpory jsou podporovány do pozic kde pomáhají zlepšit design a účinnost budoucích výrobků. Ti, kteří pracují pro software a hardware společnosti často postupovat velmi rychle. Někteří lidé, kteří začnou v této poloze, později se stal vývojáři softwaru a síťové a počítačové systémy správců.

Co se zaměstnavatelé očekávají od vás?

Co bude nutit potenciálního zaměstnavatele, aby vás najmout? Zde jsou některé požadavky z aktuálních oznámení o zaměstnání na Indeed.com:

 • „Schopnost učit se a formulovat technické informace a zprostředkovat non-technické osoby“
 • „Výborně důraz na detail a multi-tasking schopnosti“
 • „Být profesionální s klienty a zaměstnanci“
 • „Vášeň pro pomoc ostatním a řešení problémů“
 • „Schopni překládat technické koncepce do Laicky řečeno“
 • „Schopné pracovat samostatně a multitasking“

Je to povolání dobrou volbou pro vás?

Je nezbytně nutné, aby zvážila své zájmy, osobnostní typ a hodnot souvisejících s prací při výběru povolání. Sebehodnocení vám umožní dozvědět se o své zvláštnosti. Přemýšlet o tom, stát se počítačová podpora specialista f máte tyto požadavky:

 • Zájmy  (Holland kód): RCI (Realistic, Konvenční, Investigative)
 • Osobnostní typ  (MBTI osobnostních typů): ENFJ, INFJ, ENFP, INFP
 • Práce spojené s Values : Vztahy, pracovní podmínky, Achievement

Související Povolání

 PopisStřední roční mzdy (2017)Minimální Požadované vzdělání / školení
Software Quality Assurance EngineerJaké problémy se softwarem$ 88.510Bakalářský titul
Správce sítěSpravuje subjekty počítačových sítí$ 81.100Bakalářský titul v oboru počítačové sítě a správě systému nebo počítačové vědy
Web Developervytváří webové stránky$ 67.990Bakalářský titul v oboru výpočetní techniky (preferované) nebo certifikace a zkušenosti
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *