Jaký je funkční životopis?

Posted on

Jaký je funkční životopis?

Jaký je funkční životopis, i když byste měli použít jeden požádat o zaměstnání? Funkční životopis je zaměřen na své dovednosti a zkušenosti, spíše než na vašem časovém pracovní historii. To se obvykle používá uchazeči, kteří jsou měnící kariéry, kteří mají mezery v jejich historii zaměstnání nebo jejichž pracovní historie není v přímém vztahu k práci. Tímto způsobem specifické dovednosti a schopnosti jsou zvýrazněny pro zvýraznění schopnosti uchazeče o zaměstnání je.

Toto je odlišné od tradičního, chronologický životopis, který zobrazuje časovou osu reverzní pracovní zkušenosti s krátkými vysvětleními každé pracovní místo. Výsledkem je, že zaměření se přesouvá z názvů pracovních míst a množství času, který uplynul do skutečných dovedností je žadatel držitelem.

Je funkční životopis pro vás nejvhodnější? 

Pracovní hledači mají spoustu možností, pokud jde o vytváření svůj životopis. Vzhledem k tomu, funkční životopis se zaměřuje na dovednosti nad daty, to je ideální pro kandidáty, kteří mají mezery mezi pracovními místy, jsou brzy ve své kariéře (nebo mají jen zkušenosti stáží-based), nebo dělat kariéru přepínače.

Funkční životopis je méně běžně používaný než chronologický životopis, který uvádí pracovní historii kandidáta, počínaje naposledy konala pozici. Náboráři a tazatelé preferují tento formát, takže pokud nemáte důvod pomocí funkční životopis, rozhodnout se pro chronologického jeden. Jednou z dalších možností je kombinace životopis, který nabízí to nejlepší z obou světů. Na kombinaci životopis, vaše dovednosti jsou zvýrazněny a pak následuje vaší pracovní historii.

Tipy pro psaní funkčního životopis

Zvážit souhrn obnovení. Zvážit včetně shrnutí životopis na začátku svého životopisu, který se zaměřuje na dovednosti, které máte, které jsou důležité pro práci. To je skvělý způsob, jak formovat způsob, jakým zaměstnavatel (a svůj životopis) vidí na první pohled.

Organizovat podle tématu. Při psaní funkční životopis, organizovat svůj životopis podle témat, nikoli pouze seznam vašich pracovních míst v obráceném chronologickém pořadí. Tato témata mohou být dovednosti nebo kvalifikaci uvedené v životopisu (například „Nábor Experience“ a „Customer Service Experience“). Seskupením své schopnosti spolu, zaměstnavatel může snadno zjistit, že máte ty správné dovednosti pro práci, i když vaše práce historie je méně než hvězdné (či méně souvisí s prací po ruce).

Použijte klíčová slova. Nezapomeňte použít klíčová slova z popisu pracovního místa ve svém životopisu. Dalo by se použít tato klíčová slova jako tituly pro vaše podpoložek, nebo v odrážkami, kde popisují své schopnosti a úspěchy ve větším detailu. To pomůže zaměstnavatel vidět, že vaše schopnosti odpovídají také s požadavky na pracovní pozici.

Zmínit příslušné projekty. Také nezapomeňte zahrnout všechny projekty – osobní nebo profesionální -, které se vztahují k práci. Projekty prokáží, zda úspěch v rozvoji a dokončení úkolů.

Stále patří pracovní historii. Bez ohledu na to, budete pravděpodobně ještě potřeba zahrnout pracovní historii. Patří to ve spodní části vašeho životopisu, takže zaměstnavatel bude více soustředit na své schopnosti, nikoli vaší pracovní historii.

Napsat silný motivační dopis. Obsahovat silný motivační dopis jít se svým životopisem. Použijte tento průvodní dopis expandovat na dovednosti a schopnosti, které máte, že uděláte silného kandidáta pro danou pozici. To pomůže zmírnit jakékoliv obavy, že zaměstnavatel by mohly mít o vaší pracovní historii.

Funkční Resume Příklad

Toto je příklad funkčního životopis.

Zájemce
321 Jackson Street
San Jose, CA 55555
(123) 456-7890
the.applicant@email.com

PHLEBOTOMIST

Úspěšnou bilanci v prostředí krevního bankovnictví péče

Zaměřený na výsledky, s vysokou energií, hands-on odborné dovednosti v oblasti řízení, zajištění kvality, vývoj programů, školení a služby zákazníkům.

Klíčové dovednosti patří:

 • krve bankovnictví
 • Zajištění kvality
 • akreditace AABB
 • V souladu s FDA cGMP

PROFESIONÁLNÍ ÚSPĚCHY

VZDĚLÁVACÍ

 • Usnadněno vzdělávací projekty z 2016-2018 pro severní Kalifornii krevních center.

phlebotomy

 • Asistované členů týmu veni-vpichy, dárcovské reakce péči, a poskytování licencí personální rozšířit své povinnosti tím, že řídící dokumentaci předpisy krevní služby (BSD), zatímco přiřazené k mobilní jednotce soběstačný krve (SCU).

DODRŽOVÁNÍ

 • Za předpokladu denní operativní kontrola hodnocení / kvalita vzdělávání odpovědnosti se týká uložených vládním regulačním požadavkům v lékařském prostředí.

PROGRAM ŘÍZENÍ A DOZOR

 • Úspěšně dohlížel podporu kontraktu pro šest AT & T Broadband systémů umístěných v Bay Area před kariéru v flebotomie. Podařilo plánování, řízení jakosti, mzdy, speciální projekty a hodnocení k zajištění řádného ukončení jeho vedení a demarkační signálu.
 • Snížená fluktuace zaměstnanců, který byl zaveden obousměrnou komunikaci pro zaměstnance v terénu, zvýšenou vzhled zaměstnanců, a v čele expanzi zaměstnanců (zdraví) výhody.

TECHNOLOGIE

 • Chief kontaktní místo pro AT & T telefon a ABC-sesterských televizních stanic ve vztahu k stížnostem a diagnostikovat problémy s komunikací a to buď na místě nebo vzdálené vysílání.

VZDĚLÁVÁNÍ & PRVKY

SAN JOSE State University , San Jose, Kalifornie.

 • Přidružený aplikovaných věd v EKG-phlebotomy, 2014
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *