Profesionální Stupně které vedou k vysokým placených pracovních míst

Posted on

Profesionální Stupně které vedou k vysokým placených pracovních míst

Hledáte studijního programu, který vás připraví na vysokou placenou práci? Zvážit získání profesního titulu. Profesionální stupeň, známý také jako prvním profesionálním stupni, je míra, která vás připravuje na konkrétní povolání. Mezi nejčastější příklady profesionálních mír je mír práva (JDS) a lékařské stupně (MDS). Nicméně, existuje mnoho dalších.

Je užitečné vědět, jaké míry programy jsou venku, a která často vede k dobře placených pozicích. To vám pomůže vybrat si program, který vyhovuje vašim zájmům a potřebám.

Profesionální Stupně vs. akademických hodností

Americké ministerstvo školství definuje odborné vzdělání jako ten, který splňuje všechna tato kritéria:

  • Je nutné dokončit míru praxe v profesi (můžete také třeba vzít licenční zkoušky do praxe)
  • Je nutné absolvovat minimálně dva roky na vysoké škole před vstupem do programu
  • Program (plus všechny předcházející škola zkušenosti) musí trvat nejméně šest let

Dalším klíčovým kvalita profesionální míry je to, že vás naučí, co potřebujete vědět, abyste hrát určitou úlohu. I když možná budete muset provést některé vědecký výzkum (například závěrečné vyvrcholení nebo papír), program je zaměřen na praktické poučení o profesi. To často zahrnuje real-životní zkušenosti, například stáže.

Toto je odlišné od akademického titulu, jako je doktor filozofie (Ph.D.), která se zaměřuje na výzkum a další vědecké práce. Zatímco akademické tituly se také dotknout na praktickou učení, že to není jejich zaměření.

Tipy pro výběr program Professional Degree

Pečlivě přemýšlet o práci, kterou chcete. Většina profesionálních stupňů připravit se na jednu specifickou úlohu. Proto se ujistěte, že chcete sledovat tuto profesní dráhu před aplikací a účast profesionální studijním programu. Vezměme si zaměstnání stínování lidi v oblasti první, nebo internovat v průmyslu. To vám pomůže rozhodnout, zda chcete jít přes dlouhý a nákladný proces získání titulu.

Zvážit náklady. Většina profesionálních studijní programy trvají dva až čtyři roky a může být drahé. Ujistěte se, že si myslíte, že o nákladech programu před použitím. Zvážit podání žádosti o finanční podporu, pokud je k dispozici. I když budete snad moci vyplatit žádné úvěry s vydělané peníze od svého prvního zaměstnání po škole, chcete, aby se ujistil nechcete skončit s dluhy nemůžete splatit.

Podívejte se na pověst programu a školy. Podívejte se pozorně na pověsti libovolného programu se ucházíte. Požádejte přijímací kancelář pro informace o počtu absolventů najatých přímo z programu. Zeptejte se, jaké procento studentů prochází licenční zkoušky. Pokud je to možné, mluvit s některými bývalými studenty získat více informací. Ujistěte se, že budete trávit svůj čas a peníze na dobrý program, který vás dostane práci, kterou chcete.

Podívejte se do joint-studijních programů. Pokud žádáte, aby vysoké školy a vědět, jakou profesi se chcete věnovat poté, co absolvent, zvážit instalaci do společného studijního programu. Některé univerzity nabízejí pětileté programy, kde se studenti dokončení bakalářského a profesionální magisterský titul ve stejné době. Tím by se ušetří čas platí pro samostatnou postgraduální studium po škole a bude rychlejší než typický dvouletý magisterský stupeň. Avšak pouze to, pokud jste si naprosto jistý cesty kariéry budete chtít.

Stupně, které vedou k vyšší placených pracovních míst

Níže je uveden seznam některých odborných stupňů, které vedou k nejziskovějším kariéry. Samozřejmě, mějte na paměti, že byste měli vybrat pouze studijní program, který vyhovuje vaše profesní zájmy a potřeby. Nicméně, tento seznam je užitečným místem, kde začít přemýšlet o hodnotné postgraduální školní programy.

All plat informace jsou založeny na údajích z Bureau of Labor Statistics’ Occupational vyhlídkové příručky.

1. Doctor of Medicine (MD)
Pokud chcete, aby se stal lékařem, obvykle mají vydělat doktora medicíny. Lékařský školní programy trvají čtyři roky a zahrnuje praktické zkušenosti při práci v nemocnicích a ordinacích lékařů. Lidé, kteří dokončí medicínu a stát se lékaři mohou získat velmi vysoké platy, které sahají od $ 228.441 za práci v obecné pediatrii až $ 441.185 pro práci v anesteziologii.

Zájemci v medicíně mohou také zvážit doktor Osteopathic Medicine stupně (DO), což je další program pro budoucí doktory.

2. doktor zubního lékařství (DDS nebo DMD)
Stejně jako medicínu, zubní školní programy obvykle poslední čtyři roky. Nicméně, je obecný zubař je dobře placená kariéra: zubaři vydělávají v průměru o 158.120 $ ročně. Očekává se také počet zubař pracovních míst zvýšit o 19 procent v příštích deseti let nebo tak, což je mnohem rychlejší, než je celostátní průměr.

3. Lékař Podiatry (DPM, DP, Pod.D.)
pedikér se stará o pacienty s nohou, kotníku a problémy nižší nohou. Posuzují a diagnostikovat problémy, poskytování léčby a provádět nohou a kotníků operace.

Aby se stal pedikér, musíte dokončit čtyři roky doktor podiatrické medicíny programu. Mnohé z těchto kurzů jsou podobné těm, které by se v doktor medicíny nebo doktor Osteopathic Medicine programu.

Podiatři vydělávají v průměru o 127.740 $ ročně a jsou vidět nárůst počtu pracovních míst o 10 procent, což je rychlejší, než je celostátní průměr.

4. doktor farmacie (Pharm.D.)
Lékárníci vydávat lék pro pacienty a poskytují informace o těchto léků. Mohou také provádět zdravotní projekce a poskytují očkování.

Aby se stal lékárníkem, musíte dokončit čtyři roky odborné vzdělání v oboru farmacie a musí být licencován (což vyžaduje užití dvou zkoušek.). Nicméně, tam je často velký přínos: průměrný plat pro lékárníky je 124.170 $ ročně.

5. Juris Doctor (JD)
Chcete se stát právníkem? Právníci ve většině států potřebují k dokončení tříletého právnický titul a, který zahrnuje ročníkovou práci a real-svět zkušenosti v advokátních kancelářích. Musí také složit státní licenční zkoušky nazývá „bar zkouška“ za účelem výkonu v určitém stavu.

Právníci vydělávají v průměru o 119.250 $ ročně.

6. Master of Science v ošetřovatelství (MSN)
Můžete pracovat jako registrovaná zdravotní sestra (RN) s přidruženým nebo bakalářské vzdělání (nebo diplom z programu odborného vzdělávání). Nicméně, pokud chcete, aby se stal ošetřovatel (také známý jako moderní praxe registrovaná zdravotní sestra, nebo APRN), budete potřebovat alespoň Master of Science v ošetřovatelství. To je typicky dvouletý program, který zahrnuje jak praktickou výuku a kurzu.

APRNs může také jít o vydělávat doktora ošetřovatelské praxe (DNP) stupeň. Bez ohledu na to jaké míry si vyděláte, ale budete muset projít národní certifikační zkoušky.

Ošetřovatel pracovních míst rostou o 31 procent – mnohem rychleji, než je celostátní průměr. APRNs mohou získat průměrný roční plat $ 110.930 .

7. Lékař optometrie (OD)
optometrista zkoumá očima pacientů, diagnózy a zachází s vizuálními problémy, a předepíše brýle a čočky. Optometristů musí absolvovat doktora optometrie programu, která obvykle trvá čtyři roky, a pak musí složit státní licenční zkoušky.

Po škole, optometrists lze získat průměrný plat 110.300 $ ročně. Mohou se také očekávat, že najde mnoho volná místa: se očekává růst o 18 procent v příštích deseti letech se počet pracovních míst.

8. Master of Health Administration (MHA)
Mnoho lidí v administrativě zdravotnictví, a to zejména těch, kteří se chtějí stát manažery, získat magisterský titul v oboru administrace zdraví (MHA). Tyto programy obvykle trvají dva až tři roky a obsahovat praktické administrativní zkušenosti.

Zatímco lidé s MHA dál mít řadu různých pracovních míst, společný postoj je manažer zdravotnické služby. Manažeři zdravotnické služby (také známý jako zdravotnické pracovníky nebo správci zdravotní péče) plánovat, koordinovat, a přímých lékařských a zdravotnických služeb.

Manažeři zdravotnické služby vydělávat průměrný plat $ 98.350 a očekává se, že vidět 20 procent nárůst počtu pracovních míst v průběhu příštích deseti let.

9. doktor veterinární medicíny (DVM, VMD)
Pokud máte rádi péči o zvířata a chtějí, aby se stal veterináře, budete muset získat doktor veterinární medicíny stupně. Jedná se o čtyřletý program, který zahrnuje čas v učebnách, laboratořích a klinikách.

Veterinární pracovních míst rostou mnohem rychleji než národní průměr, a veterináři mohou získat průměrný plat $ 90.420.

10. Master of Business Administration (MBA)
Master of Business Administration je typicky stupeň dvouleté, které připravuje studenty na různých míst v podnikání. Tyto práce se může pohybovat od finančního analytika (s průměrným platem $ 82.450 ) do finančního manažera (s platem $ 125080 ). Mnoho pracovních míst v oblasti obchodu roste tempem rychleji, než je celostátní průměr.

S tím souvisí i míra je Master of veřejné správy, který se zaměřuje spíše na vládnutí a veřejných záležitostí. Studenti mohou pokračovat kandidovat na politickou funkci nebo práci v pracovních míst v soukromém sektoru, jako jsou manažerské analytik (také známý jako konzultant managementu, který má průměrný plat $ 82.450 ).

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *