Kdy (a kdy ne), aby zahrnoval průvodní dopis

Posted on

Kdy (a kdy ne), aby zahrnoval průvodní dopis

Myslíte si opravdu potřebujete průvodní dopis, v případě, že společnost nebude žádat o jeden? Skládání mnoho průvodních dopisů při hledání zaměstnání může být náročné a časově náročné. Z tohoto důvodu, to není překvapující, že žadatelé často váhají, aby zahrnoval průvodní dopis, když to není výslovně požadováno ze strany zaměstnavatele.

Pokud jste zvědaví, pokud by měla obsahovat motivační dopis, krátká odpověď zní ano. Téměř vždy byste měli předložit motivační dopis, i když to není nutné, ale existuje několik výjimek.

Za prvé, pojďme se podívat na důvod, proč průvodních dopisů mají hodnotu.

Proč psát průvodní dopis?

Pokud jste vážně o přistání práci, dobře napsaný  motivační dopis  vám dává šanci prodat sami na zaměstnavateli v podobě příběhu, a vysvětlit, proč jste ideální kandidát.

Poznámka : Průvodní dopis vám také poskytuje možnost upozornit své nejsilnější kvalifikaci.
Efektivní, vlastní průvodní dopis bude také, aby bylo jasné, že jste velký zájem o práci. To proto, že ukazuje, manažera, který chcete práci natolik, aby si čas jít na větší vzdálenost.

Když je průvodní dopis je důležité

Průvodní dopis také vám dává příležitost, aby zahrnoval údaje, které váš životopis nebude obsahovat. Například, pokud žádáte z dálky, průvodní dopis vám umožní předložit důvody pro přemístění a zmínit, že budete mít v této oblasti krátce po případném pohovoru.

Mezery v zaměstnání s rozumnými vysvětlení lze rovněž řešit ve svém dopisu. Průvodní dopis je také ideálním místem k poskytnutí konkrétních příkladů, které dokazují, že máte znalosti a zkušenosti uvedené v životopisu.

Navíc zaměstnavatelé často očekávají, že obdrží průvodní dopisy, přestože neměli stanovit potřebu průvodního dopisu v jejich inzerování volných pracovních míst.

Důležité: Kandidáti, kteří nemají mít čas skládat dopis je často vnímána jako méně motivovaní pro tuto práci.
V mnoha případech zaměstnavatelé nebudou ani podívat se na žádosti o zaměstnání, který neobsahuje průvodní dopis nebo dopis o zájmu.

Průvodního dopisu Psaní tipy

  • Napsat cílený průvodní dopis. Ujistěte se, že napsat cílený dopis. Jedná se o motivační dopis psaný s výpis práce na mysli. Zaměřte se na dovednosti a schopnosti, které máte k dispozici, které vás silné vhodné pro konkrétní pracovní místo.
  • Nech si to krátké.  Ujistěte se, že vaše dopisy jsou stručné (ne více než jednu stranu zálivka ven v pěti bodech) a že každé sdělení uděláte sděluje něco významného o své kvalifikaci pro kandidaturu.
  • Přesahují životopisu. Vyhnout se jednoduše opakují svůj životopis. Uvede příklady, které nejsou uvedeny ve svém životopisu, a rozšířit věcí uvedených jen krátce ve svém životopisu. Váš průvodní dopis by měl mít vlastní účel ve vztahu k vaší žádosti.
  • Editovat, upravovat, editovat. Chyby v průvodní dopis může ublížit své šance na získání interview. Chyby vás vypadat nedbale, nebo ještě hůře, ne vzdělaní. Ujistěte se, že před odesláním důkladně si přečíst dopis. Vezměme si žádá přítele nebo kolegu, aby ji přečíst i pro kontrolu překlepů, gramatických chyb a matoucí jazyk.

Když nezahrnovat průvodní dopis

Žádný dopis je mnohem lepší než špatně napsaný jeden. Dobře složená průvodní dopis slouží jako vzorek vašeho psaní schopnosti, ale bohužel opak je také pravda. Pokud nemáte čas na psaní dobře řemeslně průvodní dopis, který Živice své schopnosti a pozic pro práci, vzdát úsilí.

Stejně tak v případě, že žádost o místo pokyn, který by neměl obsahovat motivační dopis, pak je to určitě nejlepší uvedených pokynů, aby nedošlo k obtěžují své potenciální zaměstnavatele.

Také v případě, že společnost požádá, aby předložily své žádosti prostřednictvím online platformy, a není místo pro vás předložit průvodní dopis, nebojte se o tom.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *