Summer Job nebo Internship – Co je pro vysokoškoláky nejlepší?

Posted on

Je léto Job nebo Internship Co nejlepší pro vysokoškoláky?

Zda byste měli dostat práci nebo stáž během svého vysokoškolský přestávky závisí na konkrétní situaci. Pokud se snažíte rozhodnout, pak se začít tím, že zjišťuje, přesně to, co hledáte se dostat ven z této zkušenosti. Můžete to udělat tím, že žádá si nějaké otázky:

Jaké jsou vaše bezprostřední potřeby? Jaké jsou vaše dlouhodobé cíle? Chcete získat zkušenosti v určité oblasti? Hledáte způsob, jak vydělat peníze? Chcete začít dělat profesionálně připojení? Chcete dostávat vysokoškolský úvěr ? Jste prozkoumat, zda chcete zadat určité branži? Hledáte zaměstnání, můžete vrátit do průběhu budoucích přestávky ze školy?

Poté, co jste zjistili, co hledáte, zvažte výhody a nevýhody, které letní brigády a placených nebo neplacených stáží muset nabídky-a vybrat možnost, která odpovídá nejvíce s vašimi cíli.

Porovnáním Summer Jobs vs Stáže

Summer Jobs

 • Zaručeně vydělat peníze
 • Pravděpodobné, aby se méně peněz, než na stáži
 • Nemůže nabídnout vysokoškolský kredit
 • Standardní zpracování žádosti
 • Obecně lze snadno získat
 • Dobrý sítí a přípojky pro budoucí pozice
 • Možnost vrácení během dalších přestávek
 • Může se připojit k oboru

Letní stáže

 • Pravděpodobné, aby se více peněz, než letní brigádu
 • Možnost tvorby žádné peníze vůbec
 • Obdržet vysokoškolský kredit
 • Může být obtížnější získat
 • Dobrý sítí a přípojky pro budoucí pozice
 • Nepravděpodobné, že by se vrátit na druhou stáž u stejné firmy
 • Růst a průzkum v oblasti, že jste studoval
 • Studenti, kteří pracují v placených stáží je pravděpodobné, aby se více peněz, než ti, kteří pracují ve standardních letních pracovních míst. Podle Národní sdružení vysokých škol a zaměstnavatelů (NACE), průměrná hodinová mzda pro placenou stáž v roce 2019 byla 19,05 $ za hodinu. To je vyšší než $ 16,38 hodinový průměr pro mladistvé brigády v roce 2019, podle údajů ZipRecruiter.
 • Nicméně, pokud vaše stáž je neplacená, pak nebudete vydělávat peníze vůbec. Ale může být také nárok na kurz kreditů za stáž-, která, je-li převoditelné, ušetříte nějaké školné peníze. To obvykle není možné v běžném zaměstnání.
 • Získání jen tak nějaký brigádu může být relativně snadné, což znamená, že si projít standardním procesu podávání žádostí a rozhovorů. Stáže mohou být více konkurenceschopné a náročné, a je obvykle třeba začít používat pro ně mnohem dříve, než byste standardní brigádu. A zatímco studenti jsou často vítají vrátit na stejné pracovní místo za každou přestávku od školy, totéž nemusí nutně platit pro stáže pozic.
 • Oba letní zaměstnání a praxe vám pomůže budovat svou síť a vytvořit profesionální spoje, které mohou být prospěšné pro vaše budoucí kariérní růst. Nicméně, to je více pravděpodobné, že nastane v stáže, který slaďuje s vaší oboru.
 • Vydáte-li se standardní pracovní cestu, pak si může skončit v něco jako maloobchodní práci, která nemá nic společného s tím, co se chystáte do školy. Ale pokud jste právě hledáte, jak vydělat peníze dělat něco relativně snadné s flexibilní pracovní dobou, pak by to nutně záležitost.

Placené a neplacené stáže

Vyrovnání potenciálů může být největší rozdíl mezi letní brigády a stáže.

Tip: Glassdoor.com zveřejňuje každoročně seznam firem s nejvyšším platící stáží. Facebook na špičce seznamu 2019 na 8000 $ za měsíc, s Amazon na druhém místě na 7725 $ měsíčně.

Pokud budete mít standardní brigádu přes zaměstnavatele, pak to obvykle není pochyb o tom, zda budete dostat zaplaceno. Stáž, to dostane trochu něco obtížnější: Zaměstnavatelé mají pouze zaplatit za stáž, pokud jste považován za zaměstnance, a ne všechny jsou stážisté.

Tak jak se vám zjistit, zda je neplacená stáž je legitimní? Podle zákona o Fair Labor Standards, americké ministerstvo práce nastiňuje těchto sedmi směry neplacených stáží :

 1. Praxe, přestože obsahuje vlastní chod zařízení zaměstnavatele, je podobný výcvik, která bude uvedena ve vzdělávacím prostředí.
 2. Zkušenosti stáž je pro prospěch stážista.
 3. Internista nevytěsňuje kmenových zaměstnanců, ale pracuje pod přísným dohledem stávajících zaměstnanců.
 4. Zaměstnavatel, který poskytuje školení pochází žádný bezprostřední výhody z činností stážista, a příležitostně, mohou být ve skutečnosti brání její operace.
 5. Stážista není nutně nárok na práci na závěr stáže.
 6. Zaměstnavatel a internista pochopit, že stážista nemá nárok na mzdu za čas strávený v praxe.

Je rozumné zvážit všechny možné výhody stáž před rozhodnutím, zda se vzdají příjmu v neplacené pozici stojí za to. Někdy to, co neplacené stáže postrádá finanční odměnu se může tvořit ve spojení, reference, doporučení a samozřejmě úvěrů.

Na druhou stranu, studenti, kteří pracují placené stáže mají větší šanci získat pracovní nabídky po promoci, než ti, kteří pracují neplacené stáže, v souladu s NACE . Výzkum ukazuje asociaci, že 66,4% z 2019 absolventů, kteří měli placenou stáž obdržel pracovní nabídku, zatímco 43,7% nezaplacených stážistů získala jedno.

Příprava na letní práce

Měli byste začít hledat brigádu nebo stáž již v zimní přestávce. Pokud nemáte aktualizovaný LinkedIn profil, měli byste skočit na to hned. Mnozí zaměstnavatelé se podíváme na váš LinkedIn získat představu o tom, kdo jste a jaké zkušenosti máte, stejně jako vidět žádné doporučení od bývalých zaměstnavatelů. Také se ujistěte, vyčistit všechny vaše veřejných médií profilů sociálních.

Nejlepší způsob, jak začít hledat stáž je kontaktovat někoho a každý víte, kdo pracuje v oboru nebo oborech, které jsou předmětem zájmu. Také zjistit, zda škola budete navštěvovat má nějaké stáží se společnostmi ve svém oboru.

Začít hledat několik měsíců před školní rok je více než získat co nejvíce možností a volné pozice na radaru. Je důležité sdělit na potenciální zaměstnavatel  horlivostí, nadšení a odhodlání k stáže, a to zejména ve vysoce konkurenčních oblastech.

Pokud hledáte pro vás letní práci , pak můžete být schopni se dostat pryč s hledají trochu později. V ideálním případě, že budete usilovat o něco, co vypadá dobře na svůj životopis, nebo je ve vaší oblasti studia. Jednou z možností, aby zvážila se podpisem s on-line stránky, jako je Tutor.com , Yup.com , Care.com  nebo několik dalších školit v předmětech, které jste studovali.

Ať už je to zaplatil stáž , neplacenou stáž na částečný úvazek nebo na plný úvazek, což ukazuje iniciativu a motivaci, aby i nadále učit a zlepšovat dovednosti během letní přestávky vám pomůže rozšířit své životopisy a rozšířit své znalosti.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *