Jak do seznamu na stáži na životopis

Posted on

Jak do seznamu na stáži na životopis

V dnešním konkurenčním trhu práce, relevantní praxe vás odliší od ostatních uchazečů o zaměstnání. To platí zejména, pokud jste student nebo čerstvý absolvent s malou praxí, nebo pokud měníte kariéry.

Neskrývají své stáže zkušenosti v dolní části vašeho životopisu. Místo toho označte stáž zkušenosti, a detail, jak se připravily za práci, kterou chcete.

Kdy je třeba zahrnout Stáže na Váš životopis

Ty by měly zahrnovat stáže na svůj životopis, když praxe je relevantní pro práci, o kterou se ucházíte. To platí zejména v případě, pokud jste student nebo čerstvý absolvent s omezenou pracovní zkušenosti. Stáže poskytnout vám kritické zkušeností v průmyslu, takže nezapomeňte uvést jim ukázat své schopnosti a dovednosti.

Ty by měly také zahrnovat stáže, když se začíná novou kariéru. I když si možná mají dlouholeté pracovní zkušenosti, může být tato pracovní místa nevztahují k vaší nové kariéry. Vyzdvihnout nějaké stáže, které vás připraví o práci v novém oboru.

Kdy Leave Out Stáže

Ty by mohly začít odstranit stáže z vašeho životopisu, když začnete rozvíjet dostatek pracovní zkušenosti ve svém oboru. Po asi pěti let nebo tak (nebo dvě nebo tři pracovní místa) ve vašem oboru, můžete se zaměřit především na tento pracovní historii, spíše než na minulé zkušenosti stáže.

Nicméně, pokud jste se konalo mimořádně prestižní stáž ve svém oboru, můžete udržovat ji na svůj životopis pro trochu déle. Například, pokud jste měli stáž u společnosti Google nebo Facebook, nebo jiné důležité stáž ve svém odvětví, udržovat ji na svůj životopis.

Kam umístit Stáže

Protože stáže poskytují důležitou pracovní zkušenosti, měli byste uvést své stáže v „ Praxe “ nebo v části „Práce Historie“ svůj životopis spolu s dalšími míst jste držel.

Pokud jste držel několik stáží, můžete zahrnout samostatný oddíl „Internship“ na svém životopisu. Dát tuto část směrem k horní části vašeho životopisu. Dejte si část „Internship“ nad sekci „Práce History“, pokud jsou zvláště důležité pro práci, o kterou se ucházíte o své stáže.

Ať se stane cokoliv, nedávejte své stáže ve spodní části vašeho životopisu, nebo v „ vzdělávání sekce“. Stáže jsou real-svět zkušeností, a měl by být podáván jako velkou váhu jako zaměstnání.

Jak zahrnout Stáže

Když zahrnete stáž na svém životopisu, obsahují stejné informace jako jakékoliv jiné práci. Za prvé, obsahovat název stáž. Pokud je to možné, ne jen říkat „interní“ – zeptejte se svého nadřízeného, ​​pokud máte bližší název, například „Marketing Intern“ nebo „Sales Associate Intern.“

Také obsahovat název společnosti, umístění a data z praxe. Můžete uvést data podle měsíce a roku, nebo sezónní (například „Letní 20XX“ nebo „Jarní 20XX“).

Pod touto informací, obsahují 2-4 body, které váš seznam úkolů a úspěchy v průběhu stáže. Zaměřit se na povinnosti, které se vztahují k práci, o kterou se ucházíte. Například, pokud se ucházíte o psaní práce, zmínit, jak jste napsal a publikoval pět článků během stáže. Nemusíte zahrnout své méně důležité úkoly, jako je záznamník telefony nebo fotokopií.

Pokud máte potíže rozhodování o tom, jaké povinnosti a úspěchy patří, začít tím, že dlouhý seznam všeho, co dělal v každé praxe. Pak se podíváme na práci se záznamem na pozici, o kterou se ucházíte o. Kroužit něco ze seznamu, který odpovídá schopnosti nebo schopnosti potřebné pro práci. Zvýraznit tyto konkrétní zkušenosti.

Také požádat svého nadřízeného intern o pomoc včetně stáž na svém životopisu. On nebo ona vám pomohou zvýraznit nejdůležitější dovednosti a zkušenosti pro průmysl, a může říct, co klíčové pojmy z vašeho odvětví zahrnout.

Také se ujistěte, že jste formátovat stáže takovým způsobem, který je v souladu s tím, jak jste formátovat svůj druhý pracovní zkušenosti. Opět platí, že stáže jsou pro vaši kariéru jako práci stejně důležité, takže by jim to formátovat odlišně. To platí zejména v případě, pokud obsahují stáže v rámci „pracovní historie.“ Například, pokud jste tučně vaše práce tituly, to samé pro vaše stáž titulů.

Příklad stáží na životopis

To je příklad části „Work Experience“ v životopisu, který obsahuje dvě stáže.

PRACOVNÍ ZKUŠENOST

New York muzeum
New York, NY
akademické programy Intern
ledna 20XX – May 20XX

  • Vyvinuté a provozovaly činnost pro muzejní návštěvníků ve věku 5-15 pro programy přestávce školní únorem a dubnem
  • Napsal pět článků pro měsíční zpravodaj s 5000 čtenářů
  • Prováděl výzkum na nejnovějších standardů osnov a hlášeny nálezy v prezentaci odboru školství

Albany společnost historie
Albany, NY
Vzdělání Intern
Summer 20XX

  • Vyvinula a implementovala aktivity pro muzejní návštěvníků ve věku 4-10 v souvislosti s novou muzejní expozicí o historii dopravy
  • Spolupracoval s odborem školství se vyvíjet a provozovat po celý den historie workshop pro studenty základních
  • Získal ocenění za vynikající Intern léta od prezidenta společnosti
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *