Jak napsat životopis (CV) o zaměstnání

Posted on

Jak napsat životopis (CV) o zaměstnání

Pokud je vaše kariéra zahrnuje práci v akademických, vědecký výzkum, nebo lékařských oborů ve Spojených státech, je velká šance, že budete požádáni o poskytnutí spíše než životopis typický životopis. V latině, fráze „životopis“ znamená „běh života.“ Což je docela vhodné, pokud, jako kandidát entry-level, máte pocit, že jste strávili celý svůj život v postgraduálním studiu či lékařské fakultě!

V moderní angličtině, myšlenkou životopisu by mohlo být lépe přeložit jako „průběhu něčí odborného vzdělávání a kariéry.“ Stručně řečeno, instituce, které požadují tyto dokumenty jsou nejvíce zajímá jedna je dobře zaoblené pověření pro práci (vyjádřené prostřednictvím odborná příprava a následné kariéry zkušenosti). Tím se liší od standardních životopisů, které se zaměřují více na kompetencích .

Zde je informace o tom, proč, kdy a jak používat svůj životopis, kdy je třeba použít životopis vs životopisu, psaní životopisu a formátování pokyny, rozdíly mezi USA a mezinárodních životopisy a příklady.

Kdy použít životopis

Kdy by se uchazeči o zaměstnání pouze životopis, běžně označované jako „CV“, spíše než životopis? Ve Spojených státech životopis se používá především při podání žádosti o akademické, vzdělávací, vědecké, lékařské, nebo výzkumných pozicích. Je také použitelná při podání žádosti o stipendia a granty. Zde je více informací o tom, kdy použít životopis místo životopisu.

Při hledání zaměstnání v Evropě, na Středním východě, v Africe nebo Asii, očekávat, že předloží svůj životopis spíše než životopis.

Mějte na paměti, že zahraniční zaměstnavatelé často očekávají, že si můžete přečíst typ osobních informací o životopis, který by nikdy být uvedeny na americký životopis, jako je datum narození, státní příslušnost, rodinný stav a místo narození.

United States zákon upravující jaké uchazeči informace o zaměstnání může být požádán o poskytnutí neplatí za hranicemi země.

Co je třeba zahrnout do životopisu

Existuje několik rozdílů mezi životopis a životopis. Životopis je delší (dvě nebo více stránek), podrobnější přehled o svém zázemí a dovednosti. Stejně jako u životopis, může být nutné různé verze životopisu pro různé typy pozic.

Stejně jako životopis, životopis by měl obsahovat vaše jméno, kontaktní informace, vzdělání, dovednosti a zkušenosti. Kromě těchto základů, nicméně, CV zahrnuje také výzkumné a pedagogické praxe, publikace, prezentace, grantů a stipendií, profesní sdružení a licence, ocenění a vyznamenání a další informace vztahující se k pozici, o kterou se ucházíte. Můžete také zahrnout osobní zprávu, aby svůj životopis vyniknout.

Začněte tím, že seznam všech svých základních informací a potom jej uspořádat do kategorií. Ujistěte se, že obsahují data o všech publikacích uvedete.

Osobní údaje budou zahrnuty do Mezinárodního CV

 • Státní příslušnost
 • Stav
 • Stáří
 • Počet dětí (ve věku volitelně)
 • Osobní zájmy, jako jsou koníčky
 • All vzdělávání, včetně vysoké školy / střední školy
 • Fotografie jsou rovněž doporučil (a profesionální headshot je nejlepší)

Datum narození na životopisů

V některých zemích mimo USA očekávají, že budete uvést své datum narození ve vašem životopisu. Pokud žádáte, aby cizí práci, výzkum protokol dané země pro žádostí o zaměstnání.

Pokud používáte životopis (CV) nebo životopis požádat o práci ve Spojených státech, v důsledku současných právních předpisů týkajících se diskriminace na základě věku, nemůžete být povinna uvést své datum narození ve vašem životopise.

Přizpůsobit svůj životopis

Poté, co jste udělali seznam obsahující údaje, které chcete zahrnout, je to dobrý nápad vytvořit vlastní životopis, který specificky zdůrazňuje zkušenosti máte, která je relevantní pro práci, o kterou se ucházíte. To trvá déle psát vlastní životopis, ale je to rozhodně stojí za námahu – zvláště když se ucházíte o pracovní místa, která jsou dobře hodit pro vaše schopnosti a zkušenosti.

 • Použití úspěch orientované kuličky, které začínají s žalobou sloveso a zahrnují výsledek.
 • Začněte s odborným profilem (také volal Souhrn), který zdůrazňuje, že je to nejlepší, co vás jako kandidáta nabízejí.
 • Upravit obsah zahrnout ty oblasti odborných znalostí, dovedností a znalostí, které se specificky odpovídat požadavkům na pracovní; ne všechny údaje o dosaženém vzdělání a pracovní historii (práce, výzkum, stipendia, atd) může být relevantní.
 • Pečlivě hodnost a organizovat části svůj životopis v souladu s tím, co instituce žádáte hledá. Například, pokud se vztahují na vysoké škole, kde se výzkum zdůraznil, měli byste začít svůj seznam publikací na straně jedné, hned po prvotním odborného profilu. Pokud by na druhou stranu, vy víte, že učení je ceněn nad publikace oddělení, budete chtít dát své profesionální kariéry historii čestné místo na první stránce.

Curriculum Vitae Sample

Toto je příklad z životopisu. Viz níže pro více příkladů.

Dorothy Doctor, MD
3204 Windover Way
Houston, TX 77204
dorothydoctor@email.com
000.123.4567

Životopis

Věnovaná a pacient zaměřené MD umístěny tak, aby vyniknout v sídle poskytuje příležitost k růstu na znalostech a léčebné praxi dětského lékařství.

VZDĚLÁNÍ

Doctor of Medicine (MD), květen 2018 – David Geffen School of Medicine, UCLA

BS v biologii,  summa cum laude , červen 2014 – Stanford University

VYZNAMENÁNÍ A OCENĚNÍ

David Geffen Medical Scholarship 2014, 2015, 2016, 2017
Stanford Katedra biologie Award 2013
seznam Stanford děkana, 2010-2014

ZKOUŠKY

USMLE Krok 1, květen je 2016
USMLE Krok 2 CK, květen je 2018

PRACOVNÍ ZKUŠENOST

UCLA, Onkologická klinika
odborný asistent  (2015-2016)

 • Asistovaná Joe Johnson, MD a Sue Sanderson, Ph.D. v oblasti výzkumu a předložení „Novel imunoterapie přístupu k duktální karcinom in situ (DCIS).“

Stanford University
Resident asistent  (2013-2014)

 • Za předpokladu, vůdcovství, společnost, a emocionální podporu pro vysokoškoláka obyvatel vysokoškolské koleje.

DOBROVOLNICKÁ ZKUŠENOST

American Medical Association Student, UCLA (září 2013 – červen 2018)

 • President, místní kapitoly, květen 2014 – červen 2018
 • Koordinované dobře navštěvoval Wellness na Campus Fair, září 2017

Dobrovolník , Venice Family Clinic (září 2014 do června 2017)

 • Pomáhala podporovat potřeby zaostalých rodin na bezplatnou zdravotní klinice.

Nemocnice Dobrovolník , Ronald Reagan UCLA Medical Center (září 2014 – červen 2015)

 • Dobrovolně u dětských, ER, a otáčení chirurgie polohách

Dobrovolník , Connection UCLA People-Animal Program (září 2013 – červen 2014)

 • Za předpokladu, společnost kriticky nemocným dětem v terapii programu zvířat asistované.

JAZYKY

Angličtina (mateřský jazyk),
španělský (pokročilé ústní a písemné plynulost)

Členství / vztahy

American Medical Association Student 2014 – současnost
American Medical Association, 2017 – současnost

OSOBNÍ ZÁJMY

CrossFit, surfování, fotografování, a hoboj výkon.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *