Rezignace a nedělat

Posted on

 Rezignace a nedělat

Jak byste měli rezignovat na svou práci, když je čas přejít na něco jiného? Existují určité věci, které byste neměli dělat, když dáte ve vaší rezignaci. Tam jsou dobré – a ne tak dobrý – způsoby, jak odstoupit, ale je to nejlepší zachovat chladnou hlavu a ne spálit mosty.

Ukončení zaměstnání může být volatilní čas. Například rozzlobený zaměstnanec může ukončit tím, že opustí poznámku na manažera stolu říká on nebo ona skončila a nebude zpět. Další zaměstnanec mohl zlobit, křičet na šéfa, a vyjít ze dveří. Ani jedna z možností, samozřejmě, je to nejlepší způsob, jak odstoupit, pokud to může pomoci.

Poznámka : Ponechání na pozitivní, nikoli negativní, poznámka vám dá větší šanci na získání dobré reference zaměstnání v případě potřeby později.

Zaměstnanec, který odstoupí elegantně, dá dva týdny upozornění, píše zdvořilý rezignace dopis, a to díky zaměstnavatel za příležitosti, které měly během svého působení ve společnosti třeba si uvědomit, i když on nebo ona se dál.

Rezignace a nedělat

Chcete-li skončit. Takže, zhluboka se nadechněte a plánovat dopředu. Zde je to, co jste měl (a co by neměl), když odstoupil ze své práce.

Ještě Clean Up počítače.  Dokonce i když si dát výpověď, může váš zaměstnavatel rozhodnout, že by mělo být provedeno právě teď, a ty mohou být zobrazeny dveře. Předtím, než se obrátit na vaši rezignaci, vyčištění počítače. Smazat osobní soubory a e-mailové zprávy, ale ujistěte se, že máte kontaktní údaje pro každého musíte zůstat v kontaktu se poté, co jste pryč na.

Nepokládejte nic na psaní.  Bez ohledu na to, kolik jste nenávidí svou práci, nenávidí svého šéfa, nebo nenávidět společnost, neříkej to. Vůbec. I v případě, Ukončení je nejlepší kariéry přesunout jste udělal až do tohoto bodu, si to pro sebe.

Je lepší být opatrný svými slovy, takže tady je to, co říci, kdy jste opustil svou práci. Také si přečtěte, co neříkat, když odstoupil. Vaše rezignace dopisu budou umístěny v souboru zaměstnanosti, a to může vrátit do vás strašit – i roky poté, co rezignoval. To vážně nestojí odvětrání. Pokud máte problémy v práci, je vhodnější, aby se s nimi vypořádat před odjezdem.

Ještě podat oznámení když je to možné.  Není-li situace je neudržitelná, což dvoutýdenní výpovědní lhůta je běžnou praxí, kdy odstoupil. Existuje několik důvodů, kdy byste mohli skončit bez předchozího upozornění, jako například v případě, že jste byl ohrožen nebo sexuálně obtěžuje. Ale pokud se tyto důvody neodpovídají aktuální situaci a chcete odejít dříve, je vhodné se zeptat, jestli si můžete nechat hned.

Získat podrobnosti.  Když řeknete svému šéfovi nebo oddělení lidských zdrojů, které jste opouští být jisti, získat informace o zaměstnaneckých výhodách a platu jste oprávněni mít, když odejdete. Informovat o pokračující zdravotní pojištění prostřednictvím COBRA (konsolidované Omnibus rozpočtu smíření zákon), nebo prostřednictvím zdravotního pojištění tržiště vlády, sběr nevyužitou dovolenou a nemocenskou a vedení, zpeněží, nebo převrácení 401 (k) nebo jinou penzijní připojištění.

Nikdy nesmí být záporná. Když se mluví o své rezignaci se spolupracovníky, se snaží zdůraznit pozitivní a mluvit o tom, jak má společnost vás přínosem, i když je čas jít dál. K dispozici je v tom, že negativní nemá smysl -, že odjíždíš, a chcete odejít v dobrém vztahu.

Nenechte chlubit nové zaměstnání.  Dokonce i když jste zrovna nejlepší práci na světě, ne chlubit o tom. Je tam opravdu žádný smysl vašeho brzy-k-být bývalí kolegové cítí špatně, že odjíždíš? Oni ti chybět, a máte skvělou práci jít do takže se nemusíte chlubit o tom.

Ještě nabídnout pomoc.  Pokud je to možné, nabídnout pomoc při přechodu a po něm. Nabídka nemůže být přijat, ale je třeba si uvědomit.

Ještě Zeptejte se na reference.  Zeptejte se svého šéfa a kolegy, pokud by byli ochotni dát odkaz. Pokud se dohodnou, zeptejte se jich, aby vám napsat doporučení LinkedIn, stejně jako právě k dispozici prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky. Budete mít odkaz jako součást vašeho profilu LinkedIn, což je skvělé pro vaše budoucí hledání zaměstnání úsilí.

Nezapomeňte se rozloučit.  Předtím, než odjedete, mít čas poslat zprávu na rozloučenou spolupracovníkům a dejte jim vědět, že jste přechodem na novou pozici, počínaje při hledání zaměstnání, odchodu do důchodu, nebo dělat něco jiného, se svým životem. Je třeba poslat e-mail na rozloučenou zprávu. Uvést své kontaktní údaje, takže můžete zůstat v kontaktu. Zde je více informací o tom, jak se rozloučit s kolegy.

Ještě Napište rezignace Letter.  Je to dobrý nápad napsat formální rezignaci dopis pro vašeho souboru zaměstnanosti, i když odstoupit e-mailem nebo telefonicky. Nemusíte říci mnohem víc, než jste opustil, a když vaše poslední pracovní den bude. Pokud si nejste jisti, co na to říct, zkontrolovat tyto vzorky rezignaci dopis pro téměř každý rezignace scénáři můžete myslet – od formální k upřímné, aby přemístění, návratu do školy a jiné osobní rezignaci situace.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *