Vyhodili vs. dostat propuštěni

Posted on

Vyhodili vs. dostat propuštěni

Nedávno jste přišli o práci. Zvlášť v případě, že ukončení bylo překvapení, můžete mít spoustu otázek o vaší situaci. Ale právě teď, není důležitější otázka, než to: jste byl vyhozen – nebo jste propuštěni?

Byl vyhozen a propuštěni jsou dva odlišné způsoby, jak ztrácí svou pozici, a rozdíl může ovlivnit váš nárok na nezaměstnanosti, stejně jako vaše náborové vyhlídky do budoucna. Z tohoto důvodu je to dobrý nápad, aby se o přesné povaze svého zániku velmi jasné, měli byste přijít o svou práci.

Pokud to zní jako by to mělo být snadné rozlišovat, aby se, že máte pravdu: v ideálním případě, váš bývalý zaměstnavatel by se o povaze svého oddělení od firmy zcela jasné. Ale jak víme, je skutečný svět je často daleko k dokonalosti.

Zde je to, co potřebujete vědět o rozdílech mezi byl vyhozen a propuštění, a jak vědět, kde stojíte, když ztratíte práci.

Je-li zaměstnanec Fired

Zaměstnanec může být vyhozen z různých důvodů. Snad nejčastějším důvodem je ukončena za příčinu je neuspokojivý výkon v práci. Pracovníci mohou být také zapálený pro porušení povinností, které nejsou v souladu s normami společnosti, trvá příliš mnoho času mimo, poškození majetku společnosti, trapné organizaci veřejně nebo jinak nedaří dodržovat, pokud jde o jeho pracovní smlouvy.

Když se spustí zaměstnanec, není předpoklad být znovu přijat na datu v budoucnosti. Tento typ ukončení není dočasné a souvisí s výkonem nebo chování zaměstnance, není finanční situace společnosti.

Je-li zaměstnanci propuštěni

Je-li zaměstnanec propuštěn, obvykle nemá nic společného s osobním výkonu zaměstnance. Propouštění dojít při restrukturalizaci firmy podstoupí či zmenšování nebo ukončí podnikání. V některých případech propouštěcí může být dočasné, a zaměstnanec je zapůjčila, kdy se ekonomika zlepší.

Poznámka: V některých případech mohou být stanovena-off zaměstnanci nárok na odstupné nebo poskytovaných zaměstnavatelem dalších zaměstnaneckých výhod. Obecně platí, že pokud jsou zaměstnanci propuštěni, oni nárok na dávky v nezaměstnanosti.

Určit povahu vašeho ukončení

První věc, kterou je třeba zjistit, jak nově ukončené zaměstnance, je, jak bude váš bývalý zaměstnavatel charakterizovat vaše odloučení od společnosti.

Pokud jste na-vůle zaměstnance – a pracovníci ve většině států v USA jsou – váš zaměstnavatel není povinen vám poskytnout s důvod vaší výpovědi. Ale je to stále vhodné pro vás požádat je, jak budou odkazovat na váš ukončení když mluví s budoucími zaměstnavateli a státního úřadu práce.

Uvolňování nároků

Typicky budou zaměstnavatelé zeptat propuštěným zaměstnancům, podepsaly smlouvu o separační zaměstnání, někdy (ale ne vždy) výměnou za balíček odstupného.

Je to vždy dobrý nápad vzít čas na čtení a zvážit smlouvu před podpisem.

Důležité: Nikdy nic podepsat v zápalu boje, bezprostředně poté, co se dozvěděl o vaší výpovědi. Kromě toho, že je často moudré se poradit s právníkem zaměstnanosti.

sbírání Nezaměstnanost

Sbírat nezaměstnanosti, obvykle potřebujete přišli o práci „vinou své vlastní.“ Lidé, kteří jsou propuštěni budou pravděpodobně přijímat nezaměstnanosti, protože oni opustili v důsledku restrukturalizace, nikoli osobního výkonu.

Lidé, kteří jsou vypalovány jsou méně pravděpodobné, že obdrží nezaměstnanosti, protože oni opustili kvůli problémům s jejich osobního výkonu. Pokud však vystřelil zaměstnanec nemůže tvrdit, že jejich palba byla neopodstatněná nebo nesouvisí s výkonem, může mít nárok na nezaměstnanosti.

Tip: Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na nezaměstnanost, poraďte se se svým státním úřadem práce.

Znát svá práva

Pokud ztratíte svou práci nečekaně, že je důležité vědět, kde stojíte. Je možné, že ze zákona nárok na náhradu za nevyužité volno, např. Váš bývalý zaměstnavatel by se vám také řekne, co mohou očekávat, pokud jde o přijímání poslední výplatní pásku, převrácení odchodu do důchodu, a přístup k COBRA pokrytí.

Je také důležité vědět, zda váš odloučení od společnosti počítá jako neoprávněné ukončení.

Důležité: Pokud jste zapálený pro některé diskriminačních důvodů, požádal o spáchání nezákonného činu, nebo proto, že jste informátora, může být chráněna na základě státní, federální nebo smluvního práva. Konzultovat právníka zaměstnání pro více informací o vaší konkrétní situaci.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *