Academic Curriculum Vitae (CV) Příklad a psaní tipy

Posted on

Academic Curriculum Vitae (CV) Příklad a psaní tipy

Životopis (CV) psaný pro akademickém světě by měl zdůraznit výzkumné a pedagogické praxe, publikací, grantů a stipendií, profesní sdružení a licencí, ceny a další podrobnosti ve svých zkušenostech, které ukazují, že jste nejlepším kandidátem na pozici fakulty nebo výzkumné inzerují vysoké školy nebo univerzity.

Při psaní akademické životopis, ujistěte se, že víte, co úseky zařadit a jak strukturovat svůj dokument. Podívejte se na životopis šablony a ukázkové životopisy, které vám pomohou napsat svůj vlastní.

Tipy pro psaní odborného životopisu

Přemýšlet o délce. Na rozdíl od obnoví (a dokonce i některé další životopisy), akademické životopisy může mít libovolnou délku. To je proto, že je nutné zahrnout všechny své příslušné publikace, konference, stipendia, atd Samozřejmě, pokud se vztahují na určitou práci, zkontrolujte, zda je výpis práce obsahuje veškeré informace na stránce limitu pro vašeho životopisu.

Přemýšlejte o struktuře . Důležitější než délka je struktura. Během psaní životopisu, umístit nejdůležitější informace na vrcholu. Často to bude obsahovat vaše vzdělání, pracovní historii, a publikace. Můžete také zvážit přidání osobní prohlášení, aby se váš životopis vyniknout. V rámci každého oddílu, vypsat své zkušenosti v obráceném chronologickém pořadí.

Zvažte své publikum . Stejně jako životopis, je nutné přizpůsobit svůj životopis na své publikum. Například, pečlivě přemýšlet o vysoké škole nebo oddělení o kterou se ucházíte, aby práce na. Je toto oddělení tradičně oceňují publikace přes výuku, když to dělá držby a propagační rozhodnutí? Pokud ano, měli byste popsat své publikace Před zařazení vaší pedagogickou praxi.

Pokud však žádáte, řekněme, vysoká škola komunity, která si zakládá na kvalitě jeho pokynu, vaše učební úspěchy by měly mít čestné místo. V tomto případě je část výuky (v obráceném chronologickém pořadí) by měla probíhat svou část publikace.

Mluvit s někým ve svém oboru. Zeptejte se někoho ve svém oboru, pro zpětnou vazbu o tom, jak strukturovat svůj životopis. Každý akademický útvar očekává mírně odlišné věci z životopisu. Promluvte si s úspěšnými lidmi ve vašem oboru nebo oddělení, a zeptejte se, jestli je někdo ochoten sdílet vzorku životopis s vámi. To vám pomůže sestavit životopis, který bude zapůsobit lidi ve svém oboru.

Ať je to snadné čtení. Udržujte svůj životopis přehledné tím, že zahrnuje dostatek marže (asi 1 palec na všech stranách) a prostor mezi každou sekci. Ty by mohly zahrnovat také odrážky v některých úsecích (například při výpisu kurzů jste učil na každé univerzitě), aby svůj životopis snadno čitelné. Také nezapomeňte použít snadno čitelné písmo, například Times New Roman ve velikosti písma asi 12-pt.

Tím, že svůj životopis jasné a snadno sledovat, zvýšíte pravděpodobnost, že zaměstnavatel bude se na něj pečlivě podívat.

Být konzistentní. Být v souladu s tím, co formát si vyberete. Například, pokud jste tučně názvu jedna sekce, tučné všechny sekce tituly. Konzistence umožní snadné pro lidi číst a sledovat spolu se svým životopisem.

Pečlivě upravit. Chcete, aby váš životopis ukázat, že jste profesionální a leštěné. Z tohoto důvodu váš dokument by měl být bez chyb. Pročtěte si svůj životopis a korektuře to pro všechny pravopisné nebo gramatické chyby. Položit přítele nebo člena rodiny podívat ji stejně.

Academic Curriculum Vitae Format

Tento formát CV vám dá pocit, co byste mohli zahrnout do svého akademického CV. Při psaní své vlastní životopis, přizpůsobit své úseky (a pořadí těchto oddílů) na svém oboru, a na práci, kterou chcete. Některé z těchto částí nemusí být použitelné na svém oboru, tak odstranit všechny, které nedávají smysl pro vás.

KONTAKT
Jméno
Adresa
Město,
stát, PSČ
Telefon
Mobilní
telefon
E-mail

SOUHRN PROHLÁŠENÍ
Toto je volitelná část. V tom, obsahuje seznam stručně z vrcholů vaší kandidatury.

VZDĚLÁVÁNÍ
Seznam vaše akademické zázemí, včetně vysokoškoláka a postgraduální instituce navštěvují. Pro každý stupeň, vypsat instituce, umístění, míru a datum ukončení studia. Pokud je to možné, uveďte své disertační práci nebo název práce, a své poradce.

ZAMĚSTNÁNÍ
Seznam historie zaměstnání v obráceném chronologickém pořadí, včetně údajů o poloze a datech. Ty by mohly rozbít to do několika sekcí podle svém oboru. Například můžete mít sekci s názvem „Výuka Experience“ a další část nazvanou „Správní Experience“.

Postdoktorandské TRÉNINK 
Seznam vaše postdoctoral, výzkum a / nebo klinické zkušenosti, v případě potřeby.

Stipendia / DOTACE
Výpis stáže a stipendia, včetně organizace, název a termín. Také zahrnuje veškeré příspěvky jste dostali. V závislosti na svém oboru, můžete uvést částku peněz udělena u každého grantu.

OCENĚNÍ / AWARDS
Obsahovat žádné ocenění, které jste obdrželi, které se vztahují k vaší práci.

KONFERENCE / TALKS
Uveďte seznam všech prezentací (včetně prezentace posterů) nebo pozvané přednášky, které jste dali. Také vypsat nějaké konference nebo panely, které jste organizované.

SERVICE
zahrnout jakoukoli službu jste udělali pro oddělení, jako je sloužit jako poradce pro studenty, působí jako předseda oddělení, nebo poskytnutí jakékoli jiné správní pomoc.

LICENCE / CERTIFIKACE
typ Seznam povolení, certifikace nebo akreditace a datum obdržení.

Publikace / BOOKS
zahrnout veškeré publikace, včetně knih, knižních kapitol, článků, recenzí knihy a další. Obsahovat veškeré informace o každé publikaci, včetně názvu, názvu časopisu, datum vydání, a (v případě potřeby), čísla stránek.

PROFESSIONAL orientace
Seznam jakékoliv profesní organizace, které patří do. Zmínit, pokud jste držitelem pozice na palubě každé organizace.

DOVEDNOSTI / zájmy 
To je volitelná část, která můžete použít k ukázat trochu víc o tom, kdo jste. Obsahovat pouze příslušné dovednosti a zájmy. Například, můžete zmínit, když se mluví cizím jazykem, nebo mají zkušenosti s web design.

Odkazy
V závislosti na svém oboru, můžete uvést seznam vašich odkazů na konci životopisu.

Academic životopis Příklad

To je příklad akademického životopisu.

JOHN SMITH
287 Market Street
Minneapolis, MN 55404
Telefon: 555-555-5555 email@email.com 

VZDĚLÁNÍ:

Ph.D., psychologie, University of Minnesota, 2016
Koncentrace: psychologie, psychologie Community
práce: Studie o osvojení zdravotně postižené děti ve společenství s nízkými příjmy
práce poradců: Susan Hanfordu, Ph.D., Bill Andersen, Ph.D. ., Melissa Chambers, MSW

MA, psychologie, University v Albany, 2012
Koncentrace: Psychologie, Speciální pedagogika
práce:  Komunikační dovednosti Learning-postižených dětí
poradce teze: Jennifer Atkins, Ph.D.

BA, psychologie, California State University, Long Beach, CA 2010

ZKUŠENOSTI S VYUČOVÁNÍM:

Instruktor, University of Minnesota, 2013-2016
University of Minnesota kurzy: Psychologie ve třídě, Adolescent psychologie

Výuka asistent University v Albany, 2012-2013
Předměty: Speciální pedagogika, poruchami učení, úvod do psychologie

Výzkumné praxe:

Postdoktorand, XYZ Hospital, 2016-2018
Podává rozsáhlé neuropsychologické a psychodiagnostické hodnocení pro děti ve věku 3-6 pro studii o vlivu technologií ve své třídě na děti s různými podmínkami neurovývojových

Publikace:

North, T., a Smith, J. (v tisku). „Technologie a Classroom Learning ve smíšeném vzdělávání Space.“  Journal of Adolescent psychologie,  roč. 12.

Willis A., North, T., a Smith, J. (2016). „Chování vzdělávání tělesně adolescentů ve třídě.“  Journal of pedagogické psychologie , svazek 81, 120-125.

PREZENTACE:

Smith, John (2016). „Chování vzdělávání tělesně adolescentů ve třídě.“ Představil Paper na psychologie konferenci na University of Minnesota.

Smith, John (2015). „Šití úkoly v rámci inkluzívního učebny.“ Přednáška na Brown Bag série, Katedra psychologie, University of Minnesota.

Grantů a stipendií:

RDB Grant (University of Minnesota Research Grant, 2016)
Workshop Grant (pro ASPA setkání v New Yorku, 2016)
Nelson G. Stevens Fellowship (XYZ Research Facility, 2015)

CENY A VYZNAMENÁNÍ:

Treldar Scholar 2016
výuka Fellow of the Year 2016
Academic Excellence Award 2015

PROFESIONÁLNÍ ČLENSTVÍ:

Psychology Association of America
National Association of Adolescent psychologie

příslušných dovedností

  • Programování schopnost v C ++ a PHP
  • Rozsáhlé znalosti SPSSX a SAS statistických programů.
  • Plynulý v němčině, francouzštině a španělštině

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *