Jak rozvíjet a zapisovat akční plán Kariéra

Posted on

Jak rozvíjet a zapisovat akční plán Kariéra

Kariéru akční plán je plán, který vás z bodu A (výběru povolání) do bodu B (získání zaměstnání a postupovat ve své kariéře ). Označovaný také jako individualizované (nebo jednotlivec) Informace o kariéře plán nebo individualizovaný (nebo jednotlivec) plánu rozvoje kariéry , bude to pomůže dosáhnout vašich profesních cílů .

Než začnete

Chcete-li začít rozvíjet kariéru akční plán, nejprve při volbě povolání. Že snaha obvykle vyžaduje značné množství úsilí. Pro zjednodušení úkol, nebo alespoň aby to řádnější, sledovat proces plánování kariéry . To se skládá z několika kroků. Čtvrtá a poslední je vytvořit kariéru akční plán. Kroky jedna až tři, v pořadí, se skládá z:

  1. Self Assessment: Během tohoto kroku, pouze několik nástrojů sebehodnocení dozvědět se o své hodnoty, zájmy, schopnostem a typu osobnosti. Vaším cílem je vytvořit seznam vhodných kariéry , které odpovídají tyto vlastnosti. V ideálním případě by měl být mezi 10 a 15 profesí na seznamu.
  2. Career Exploration:  Nyní, když víte, co povolání jsou vhodné na základě vašeho vlastního posouzení, která se začínají objevovat ty, které vás zajímají. Nedělají rozsáhlé vyšetřování každé kariéry na vašimi seznamu pouze, že jsou reálné možnosti zaslouží ten druh pozornosti, ale alespoň pro čtení rozhodnutí stručně, aby nedošlo k odstranění žádné možnosti založené na předpojaté představy o nich. Okupace, která se objeví na povrchu, jako něco, co by se rád by skončit ten, který vás zajímá nejvíce, jakmile se o něm dozvědět více. Dig hlouběji do kariéry, které byste zvážit stíhání. Začíná zúžit seznam až přibližně tři až pět profesí.
  3. Make zápasy:  Vyzbrojeni informacemi o několika kariéru, začínají učinit konečné rozhodnutí. Přemýšlejte o výhodách a nevýhodách každé z vašich možností. Vezměme si pracovních povinností, požadavky na vzdělání , příjmy a vyhlídky práce . Nejen, že je nutné vychutnat svou práci, ale má také podporovat svůj životní styl finančně a měl by mít slušné vyhlídky na zaměstnání. Je nezbytně nutné, aby měli být schopni plnit vzdělávací požadavky. Vyberte si kariéru, že na základě těchto údajů, je nejlepší volbou pro vás.

Nastavení vašich cílů

Nyní, když jste si vybrali kariéru, je na čase stanovit cíle, které budou tvořit základ vaší kariéry akčního plánu. Zahrnovat krátkodobé cíle, které se můžete dostat za méně než rok a dlouhodobé ty, které bude trvat od jednoho roku do pěti let dosáhnout.

Kariéru akční plán se liší od jednoduchého seznamu cílů. To také zahrnuje všechny kroky, které budete potřebovat, aby se k nim dostat. Začít:

  • Za prvé, náhlý nápad přijít se seznamem všech svých cílů. Pamatujte, je to váš seznam a nikdo soudit, co si dát na to.
  • Roztřídit do dvou kategorií: krátkodobé cíle a dlouhodobých cílů. Vztahující se na vysokou školu nebo výcvikového programu, například, bude trvat kratší než jeden rok, a je tudíž krátkodobý cíl a zároveň získat si titul nebo ukončení programu je obvykle dlouhodobá.
  • Identifikovat všechny překážky, které by mohly ohrozit vaši schopnost dosáhnout svých cílů, a pak zjistit, jestli a jak je lze překonat. Pokud nemůžete najít schůdné řešení, možná budete muset přepracovat své cíle. Pokud se například, že máte poruchy učení, které by mohly bránit vaši schopnost získat titul, najít školu, která poskytuje studentům prostředky, které jim pomohou uspět.

Napsat akční plán pro vaši kariéru

A konečně, je čas napsat svůj kariérní akční plán . Váš harmonogram pro dosažení svých cílů by se mělo začít se svými krátkodobými ty a nakonec se svým hlavním cílem, který v tomto bodě je třeba dostat své první zaměstnání. Někteří lidé považují za užitečné začít svůj plán na konci. To je stav cíl, který bude mít nejvíce času jako první, a práci si cestu zpět. Neexistuje žádná tvrdá a rychlá pravidla, pokud váš plán je pro vás snadné pochopit a následovat.

Vyjmenovat každý z vašich cílů a ukazují, jak dlouho, asi to bude trvat, než jej dosáhnout. Potom, pod každou z nich, napsat seznam s odrážkami každého kroku dosažení tohoto cíle bude vyžadovat. Zahrnovat také, že překážky, které by mohly dostat do cesty, spolu s funkční řešení pro jejich překonání.

Váš akční plán kariéry by měl být flexibilní. Nebojte se, aby se změny v tom, jak jdete. Pravděpodobně bude nutné přidat nějaké krátkodobé cíle podél cesty. Jakmile se dostanete svůj konečný dlouhodobý cíl, možná budete chtít přidat další, spolu s několika krátkodobých cílů, které vám pomohou dostat se tam.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *