Životopis (CV) vzorků a psaní tipy

Posted on

Životopis (CV) vzorků a psaní tipy

Při podání žádosti o výkon některých funkcí ve Spojených státech, stejně jako pracovní místa na mezinárodní úrovni, může být požádán, aby předložil životopis, spíše než životopis. Životopis nebo CV, obsahuje více informací, než váš typický životopis obsahující údaje o dosaženém vzdělání a akademické úspěchy, výzkum, publikace, ceny, orientace a další.

Zde si můžete prohlédnout ukázky životopis, dozvědět se o  rozdílu mezi životopis a životopis a sbírat tipy a rady o tom, jak napsat životopis.

Co je třeba zahrnout do životopisu

Životopis, běžně označované jako „CV“ je delší (dvě nebo více stránek), podrobnější anotace než životopis. Váš životopis by měl být jasné, stručné, úplné a up-to-date s aktuálním zaměstnání a vzdělávací informace.

Níže jsou uvedeny příklady informací, které mohou být zahrnuty ve svém životopise. Prvky, které zahrnují, bude záviset na tom, co žádáte, takže se určitě začlenit co nejvíce relevantních informací na podporu svou kandidaturu ve svém životopisu.

 • Osobní údaje a kontaktní informace.  Většina životopisy začít s kontaktními informacemi a osobními údaji, ale postarat se, aby se zabránilo zbytečné detaily, jako vyznání, dětské jména, a tak dále.
 • Vzdělání a kvalifikace . Nezapomeňte uvést názvy institucí a data se zúčastnili v obráceném  pořadí: Ph.D., Masters, vysokoškolák.
 • Praxe / historie zaměstnání . Nejrozšířenější způsob záznamu zaměstnání je  chronologický životopis . Váš  profesní postup  je uveden v obráceném pořadí data počínaje posledním jmenování. Větší důraz / informace by měly být umístěny na svém posledním zaměstnání.
 • Dovedností . Obsahovat počítačové dovednosti, znalosti cizích jazyků, a jakýkoli jiný nedávný školení, které jsou relevantní pro úlohu, požadoval.
 • Výcvik / Graduate v terénu / Studium v ​​zahraničí
 • Disertace / Práce
 • praxe v oblasti výzkumu
 • Zkušenosti s vyučováním
 • Publikace
 • Prezentace, přednášky a výstavy
 • Granty, stipendia, stipendií a asistentské
 • Ceny a vyznamenání
 • Technické, počítačové a jazykové dovednosti
 • Profesionální licence, certifikace a členství

Co nezařadit

Není potřeba zahrnout svou fotografii, váš  plat historii , důvod, proč jste opustil své předchozí pozici, nebo odkazy v životopisu předložené pro práci ve Spojených státech. Reference by měly být uvedeny odděleně a vzhledem k zaměstnavatelům na vyžádání.

Poznámka : Požadavky na mezinárodní životopisů se liší a závisí na zemi, na kterou se ucházíte.

V jiných zemích může být vyžadováno osobní údaje jako datum narození, státní příslušnost, rodinný stav, kolik dětí máte, a fotografie.

Jak dlouho by měl životopis být?

Životopis dobré, entry-level by měl v ideálním případě zahrnovat dvě až tři strany (životopisy pro profesionály na střední úrovni, a to zejména v akademickém světě a lékařský výzkum role, může běžet déle). Za cíl zajistit, že obsah je jasné, strukturované, stručné a relevantní. Používání odrážky namísto celých větách může pomoci minimalizovat spotřebu slovo.

Curriculum Vitae Sample

Níže je uveden životopis příkladem pro kandidáta entry-level pro pozici fakulty v USA. Toto CV zahrnuje historii zaměstnání, vzdělávání, kompetence, ceny, dovednosti a osobní zájmy.

Gloria Gonzalez
3204 Windover způsob
Houston, TX 77204
ggonzalez@email.com
000.123.4567 (Cell)

Zkoumat zájmy

Hispanic literatura latinskoamerická literatura, Literatura poloostrovní

VZDĚLÁNÍ

Ph.D. španělsky (US hispánský literatura) , 2016 – University of Houston.
Disertace: Quixote Reborn: Poutník v USA hispánského literatury . Sancho Rodriguez, židle

MA ve španělštině, červen 2013 – University of Houston

BA ve španělštině, červen 2011 – University of Houston

JMENOVÁNÍ

Doplněk přednášející: University of Houston, Katedra hispánských studií září 2016 do současnosti.

PUBLIKACE

Rezervovat

Gonzalez, Gloria. Quixote Reborn: Poutník v USA hispánského literatury. New Haven: Yale University Press (v tisku)

Recenzovaných časopisech

Gonzalez, Gloria. „Mexické Příběhy přistěhovalec z Central Valley,“ Lady Liberty Journal, 6 (1): 24-41.

Gonzalez, Gloria. „Srovnáme-li hispánských a evropský Immigrant Experience přes příběh,“ hispánský Literature Today 12 (3): 25-35.

Gonzalez, Gloria. „Touha být volný: 3 Hispánci Dámská Diaries,“ hispánský Literatura Dnes: 11 (2): 18-31.

Vystoupení na konferencích

 1. Gonzalez, Gloria. „Storytelling metody v Central Valley.“ Hispanic Storytelling Association Annual Conference, San Francisco, CA
 2. Gonzalez, Gloria. „Když Kultury Merge:. Témata vyloučení v mexicko-americké literatury“ US hispánský literatura Annual Conference, Tucson, AZ.

ZKUŠENOSTI S VYUČOVÁNÍM

Doplněk asistent, University of Houston

 • Mexičan-americká literatura, Španělský 3331
 • Ženy v Hispánské literatury, španělštině 3350
 • Španělsko-americká povídka, španělský 4339

Graduate asistentem, Northwestern University

 • Základní španělský 1501, 1502, 1505
 • Intermediate Spanish 2301, 2302, 2610

VYZNAMENÁNÍ A OCENĚNÍ

Mexiko Studium v zahraničí Letní Grant, 2016
UH Školní Awards 2015, 2016, 2018
práce Fellowship 2015

JAZYKY

Angličtina (mateřský jazyk),
španělský (dvojjazyčné ústní a písemný projev)
Classical Latin (písemná)

Členství / vztahy

Národní sdružení Latino umění a kultury
Asociación Internacional de Literatura y Cultura Femenina hispanica
Modern komora Jazyky

Curriculum Vitae psaní tipy

Mají několik verzí Vašeho životopisu
Nepište úplně jedno životopis a použít jej pro každou pozici se ucházíte.

Důležité informace : Have cílené a zaměřené verze vašeho životopisu a podle jejich použití.

Buďte struční 
Pokud je to možné, snažte se udržet svůj životopis krátké a stručné. Obsahovat shrnutí svého zaměstnání a vzdělání, spíše než velké množství detailů. Používat formální (žádný slang ani zkratky) jazyk, napsal jednoduše a jasně.

Říct pravdu 
To může být lákavé nad polsko-životopis a učinit naše vzdělávací kvalifikaci nebo historie smluv zvuk o něco lepší než oni. Pokud jste v pokušení natáhnout pravdu o vaší pracovní historii – ne. Bude se vrátit do vás strašit.

Většina zaměstnavatelů provádět referenční a pozadí zkontroluje, a je-li váš životopis neodpovídá skutečné dosavadní praxi nebo vzdělání, budete s největší pravděpodobností uvíznou v určitém okamžiku – ať už budete řezat jako kandidát nebo budete dostat padáka, pokud máte již byl najat.

Zkontrolujte formát
Podívejte se na formátu dle vašeho životopisu. Tam je spousta prázdného místa? Je to přeplněná? Je formátování konzistentní (tučné, kurzíva, mezery, atd) a je celkový obraz, který vaše CV poskytuje profesionální a leštěné jeden?

Důkaz Váš životopis
dvakrát zkontrolovat svůj životopis na překlepy a gramatické chyby. Poté požádejte někoho jiného, aby ji přečíst pro vás – je to často těžké zachytit naše chyby.

Kdy použít životopis Místo Resume

Ve Spojených státech životopis je používán při podání žádosti o akademické, vzdělávací, vědecké nebo výzkumné pozice. Životopis lze použít také žádat o stipendia či granty. V Evropě, na Středním východě, v Africe nebo Asii, zaměstnavatelé mohou očekávat životopis spíše než životopis.

Zvolit vhodnou ŽIVOTOPISU

Ujistěte se, že si vyberete vitae učebního formátu, který je vhodný pro pozici, o kterou se ucházíte. Žádáte-li o stipendium, například, nebudete muset obsahovat osobní údaje, které mohou být obsaženy v mezinárodní CV.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *