Jak si vyrobit vlastní volbu povolání, když jste Nerozhodný

Posted on

Jak si vyrobit vlastní volbu povolání, když jste Nerozhodný

S tisíci možností, jak budete se rozhodli pro kariéru  , která je pro vás ta pravá? Pokud nemáte žádnou představu, co chcete dělat, úkol může zdát nepřekonatelné. Naštěstí to není. Následovat organizovaný proces, a budete zvýšit své šance na rozhodování dobrý.

posoudit sami

Než budete moci vybrat ten správný kariéru, musíte se naučit o sobě. Vaše hodnoty, zájmy, měkké dovednosti a schopnosti, v kombinaci s vaší osobnosti typu, aby některé profese dobrou volbou pro vás a další zcela nevhodné.

Používat nástroje sebehodnoceníkariéra testy  shromažďovat informace o svých vlastností a následně vytvoří seznam profesí, které jsou dobrou volbou na jejich základě. Někteří lidé rozhodnou pro práci s  kariérním poradcem  nebo dalšími odborníky profesního rozvoje, které jim mohou pomoci orientovat tento proces.

Udělejte si seznam povolání Prozkoumat

Pravděpodobně máte několik seznamů profesí před vámi v tomto bodě-generovaného každý z nástrojů sebehodnocení, které jste použili. Chcete-li udržet si organizovaný, měli byste zkombinovat do jednoho hlavního seznamu.

Za prvé, pohled na kariéru, které se objevují na několika seznamech a kopírovat je do prázdné stránky. Titul je „Occupations prozkoumat.“ Vaše sebehodnocení  je uvedeno, že jsou dobrou volbou pro vás na základě několika svých vlastností, takže jsou určitě stojí za prozkoumání.

Dále najít žádné zaměstnání na seznamech, které se líbí vám. Mohou být kariéry víte něco o a chtějí dále zkoumat. Také zahrnují profese, o kterých jste moc nevím. Možná se něco neočekávaného.

Prozkoumat povolání na seznamu

V tomto bodě, budete nadšeni vám podařilo zúžit seznam až na pouhých 10 až 20 variant. Nyní můžete získat některé základní informace o každé z povolání na seznamu.

Najít popisy práce a vzdělávání, odborné přípravy a požadavků na udělování licencí v publikovaných zdrojů. Dozvědět se o takové možnosti postupu. Použít vládní vyráběný informací o trhu práce  získat údaje o příjmech a výhled práce.

Vytvoření „užší seznam“

Nyní máte více informací jazyce zúžit svůj seznam ještě více. Na co jste se naučili od svého výzkumu dosud založen, začít eliminovat kariéry nechcete pokračovat dál. Ty by měly skončit s dvěma až pěti zaměstnáních na vaší „krátký seznam“.

Pokud jsou vaše důvody pro hledání kariéru nepřijatelný jsou neobchodovatelné, kříž je z vašeho seznamu. Odstranit vše, s povinnostmi, které nemají apelovat na vás. Eliminovat kariéry, které mají slabé pracovní výhledy . Zbavit jakékoliv zaměstnání, pokud jste schopni nebo ochotni plnit vzdělávací či jiné požadavky, nebo pokud vám chybí některé z měkkých dovedností potřebných k úspěchu v něm.

Chování Informační Rozhovory

Když máte jen pár povolání zůstaly na svém seznamu, začít dělat hlubší průzkum. Zařídit, aby setkat s lidmi, kteří pracují v profesích, ve kterých vás zajímá. Mohou poskytnout první ruky znalosti o kariéře na svém krátkém seznamu. Přístup k síti, včetně LinkedIn, najít lidi, s nimiž mají tyto informační rozhovory.

Vytvořte si volbě povolání

Konečně, poté, co dělal celý svůj výzkum, jste pravděpodobně připraveni, aby vaše volba. Vyberte si povolání, které si myslíte, že vám přinese největší uspokojení na základě všech informací, které jste shromáždili. Uvědomujeme si, že máte povoleno udělat do dalšího období, pokud si to rozmyslíte o svém výběru v každém okamžiku ve svém životě. Mnoho lidí změnit své kariéry alespoň několikrát.

Určení cílů

Jakmile se rozhodnete, identifikovat své dlouhodobé a krátkodobé cíle . To pomáhá zmapovat kurs směrem nakonec přistání práci ve zvoleném oboru. Dlouhodobé cíle obvykle trvá asi tři až pět let dosáhnout, zatímco vy můžete obvykle plnit krátkodobé cíle na šest měsíců až tři roky.

Nechte výzkum jste udělali o požadované vzdělání a odborné přípravy bude vaším průvodcem. Pokud nechcete mít všechny detaily, udělat nějaké další výzkum. Jakmile budete mít všechny potřebné informace, nastavit své cíle. Příkladem dlouhodobým cílem bude dokončit své vzdělání a odbornou přípravu. Krátkodobé cíle patří vztahující se na vysokou školu kvalifikace, dalších vzdělávacích programů a stáží.

Napsat akční plán Kariéra

Dát dohromady  kariéru akčního plánu písemný dokument, který stanovuje všechny kroky, budete muset vzít k dosažení svých cílů. Ber to jako cestovní mapu, která vás z bodu A do bodu B, poté C a D. zapište všechny vaše krátkodobé a dlouhodobé cíle a kroky, budete muset vzít na dosah každé z nich. Zahrnovat veškeré očekávané překážky, které by mohly stát v cestě k dosažení svých cílů-a způsoby, jak je možné překonat.

To může znít jako hodně práce, a je to. Ale je to mnohem snazší navázat kariéru, když víte, co chcete. Těmito kroky brzy vám ušetří spoustu boje a nejistoty v dlouhodobém horizontu.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *