Tipy pro psaní vaší první životopis

Posted on

Tipy pro psaní vaší první životopis

Pokud máte obavy o psaní své první životopis nebo potýká s úkolem, nejste sami! Nicméně, to nemusí být zastrašující.

Mnozí studenti a čerství absolventi se obávají, že nemají dostatek zkušeností pro vytvoření přesvědčivé životopis. Nicméně, nebojte se. Existuje mnoho způsobů, jak zdůraznit své dovednosti a zkušenosti, i když je to váš první úkol.

Níže naleznete radu, jak napsat silný první životopis, který bude generovat zájem a rozhovory.

Co dělat před psaní Váš životopis

Ještě předtím, než začnete psát svůj životopis, existuje několik kroků, které můžete podniknout. Mějte na paměti, že cílem vašeho životopisu je ukázat zaměstnavateli, že jste silným kandidátem pro tuto práci, a že přinese přidanou hodnotu pro společnost.

Chcete-li to úspěšné, musíte vědět, co potenciální zaměstnavatelé hledají. Začněte tím, že zkoumá nabídky práce, které vás zajímají. Udělejte si seznam klíčových slov, které naleznete v pracovních nabídek, jako jsou často uvedených požadavků nebo schopností. Budete chtít, aby se zaměřují na tyto svůj životopis zapůsobit na zaměstnavatele.

Zeptat zkušené profesionály, co oni považují za důležité, když se dělají náborové rozhodnutí. Zvážit konání nějaké informační rozhovorů s lidmi ve svém oboru, aby získali představu o tom, co je nejdůležitější pro druhy pracovních míst se díváte.

Také si můžete přečíst odborné publikace a webové stránky související s vaší cílové průmyslu. Ponořte se ve zvoleném oboru a naučit se co nejvíce to půjde. Jakmile víte, co je pro zaměstnavatele důležité, můžete cílit na svůj životopis na řešení těchto problémů.

Tipy pro psaní vaší první životopis

 • Vrcholem vzdělání. Pokud jste student nebo nedávný student, vaše vzdělání je jedním z vašich největších předností. Dal sekci „Vzdělání“ svého životopisu směrem k horní části stránky. Zahrnovat nejen školu jste šel a stupeň, který jste obdrželi, ale žádné další úspěchy. Možná jste měl vysokou GPA, nebo také seznam děkana. Pokud jste studovali v zahraničí, můžete zahrnout tento stejně. Zaměstnavatelé jsou ohromeni akademickými úspěchy čerstvých absolventů, a tak upozornila.
 • Zdůraznit veškeré související zkušenosti. Ty by mohly mít omezenou pracovní zkušenosti, ale máte spoustu dalších zážitků můžete čerpat dál. Přemýšlejte o klubech jste se zúčastnili, stáže jste v držení, a dobrovolnických pozic jste pracovali. Všechny z nich mohou být uvedeny v části „Související Experience“ nebo podobné kategorie.
 • Vynechat to, co není relevantní. Klíčem k úspěchu je zdůraznit ty věci, které prokazují svou hodnotu pro společnost, a vynechat ty věci, které nemají. Například, pokud hledáte práci v informačních systémech, programovací praxe bude důležité, ale skutečnost, že jste získala ocenění pro vodní lyžování nebude! Nezahrnují koníčky nebo zkušenosti, pokud se vztahují k práci.
 • Zmínit úspěchy. Pod každou zkušeností, můžete uvést některé z povinností jste se konala v té práci nebo pozici. Nicméně, jít nad rámec jednoduše říkat, co jsi udělal. Seznam veškeré úspěchy, které dokazují, můžete přidat hodnotu pro organizaci. Například, možná jste vyhráli „Zaměstnanec měsíce“ v práci. Nebo možná jste vytvořili nový registrační systém, který zvyšuje efektivitu v kanceláři. Obsahovat nějaké příklady případů, kdy jste přidali hodnotu společnosti nebo něčeho dosáhl.
 • Použijte klíčová slova. Podívejte se zpět na seznam klíčových slov vytvořených společných dovedností a požadavků na pracovní místa, o kterou se ucházíte. Zkuste použít některé z těchto klíčových slov v celém svém životopisu. To se projeví manažera, na první pohled, že jste dobrou volbou pro tuto práci.
 • Podívejte se na příklady. Zvlášť při psaní své první životopis, je to dobrý nápad, podívat se na příklady životopis. Mohou vám pomoci rozhodnout, jak formátovat svůj životopis, a jaký druh informací zahrnout. Ujistěte se, že změnit jakýkoli vzorek životopis obsahovat informace, které jsou specifické pro vás a práci, o kterou se ucházíte. Podívejte se na tyto příklady studentů pokračovat, a tyto další příklady životopis.
 • Nech si to krátké. Zejména pokud je to vaše první životopis, nemusíte mít hodně informací zahrnout. Váš životopis by neměl být delší než jednu stránku. Usilovat, aby pokryl celou stránku, zatímco ještě má množství dobrého bílého místa na okrajích.
 • Editovat, upravovat, editovat. Vzhledem k tomu, zaměstnavatelé získat tolik žádostí o zaměstnání, něco malého jako překlep mohl stát vám práci. Ujistěte se, že důkladně zkorigovat svůj životopis před jeho odesláním do zaměstnavatele. Přečti si to pro všechny pravopisných a gramatických chyb, stejně jako jakékoli nesrovnalosti ve formátu (například za použití různých stylů odrážek). Požádejte přítele nebo člena rodiny, nebo kariéra služby poradce, aby se také podívat na to pro vás.

Pokračovat navrhnout tipy

Mnoho lidí překvapí, že životopis design je stejně důležitá jako obsah, ale je to naprostá pravda. Výzkum naznačuje, že váš životopis má méně než 20 sekund, aby se dobrý dojem, takže to musí být poutavý a snadno čitelné.

Existuje mnoho různých způsobů, jak navrhnout a formátovat svůj životopis. Podívejte se na tyto resumé šablony, které vám pomohou formátovat svůj vlastní životopis. Použití šablony bude snazší vytvořit svůj životopis. Nejenom, že to ušetří čas, ale může také snížit chyby formátování. Můžete se podívat na tyto jiné šablony životopis dostupných pomocí aplikace Microsoft Word a Google Docs.

První Resume Sample

Barry Allen
1234 High Street • Athens, GA 30603 • (123) 456 – 7890 • barry.allen@email.com

KVALIFIKACE SOUHRN
Top-zařadil tenista pákového vysokou školu a profesionální tour hráčské zkušenosti do Excelu jako tenisový trenér.

Tenisový Coaching : Schopnost čerpat 10 let soutěžního tenisu zkušeností navrhnout a vést dynamické juniorských a dospělých klinikách a poskytovat kvalitní výuku pro hráče všech věkových kategorií.

Sportovní management : Vyškolený v tenisovém turnaji koordinaci akcí a marketingu.

Certifikace : United States Profesionální tenisová asociace (USPTA) a Professional Tennis Registry (PTR) certifikované, CPR, první pomoc

Klíčové Silné stránky : Charismatický a velmi motivační koučování styl, vydělávání na jednotlivé silné stránky a poskytovat podporu pro překonání osobních problémů.

VZDĚLÁNÍ

BSEd ve sportu řízení (červen 2018),
University of Georgia, Athens, GA
Pánská tenisového týmu; Tenisový stipendium; Sports Business Club

ZKUŠENOSTI HIGHLIGHTS

University of Georgia, Athens, GA

Student, Sportovní management (09 / 2014-06 / 2018)
Dokončené komplexní čtyřleté studium na sportovní management. Klíčovým Celoroční součástí osnov v oblasti řízení sportovních událostí, public relations, marketing a finance.

 • Zasloužené 4 MVP ocenění pro NCAA D1 tenisového programu, dosahující Top 100 USTA žebříčku All-stát, a končí Top státní turnaj.
 • Za předpokladu, lekce tenisu pro děti ve věku 5 až 14 na univerzitních sponzorované letních tenisových klinikách.
 • Vyhrál dvě kategorie I USTA národní mistrovství.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *