Kolik peněz se autor Výrobek?

Posted on

Kolik peněz se autor Výrobek?

Kolik může autor make? Tato otázka přijde hodně, a odpověď se značně liší, od téměř nic (nebo dokonce přijít o peníze), aby miliony dolarů. Ale pochopit něco o tom, jak se autoři zaplaceno může pomoci dávat nahlédnutí do toho, co je spodní linka může být.

Pro většinu autorů, jejich výnos z poplatků a licenční poplatky jsou sjednány zástupce nebo jiného zástupce. Dokonce i když víte, že vstupy a výstupy, je to nejlepší, aby se snaží manipulovat s podmínkami smlouvy přímo s vydavatelem.

Autorský Investice v knize

Autoři strávit mnoho dlouhých hodin výzkum, vývoj, psaní a přepisování své knihy, a tam je náklady spojené s časem. Některé knihy vyžadují skutečnou peněžní investici autorem, například při cestování v oblasti výzkumu nebo v případě autorů kuchařské knihy, peníze vynaložené na přísady pro testování receptu a náklady na fotografování jídla.

Typ knihy se autor píše ovlivňuje příjem potenciál. Novel nebo literatura faktu? Proud (a snadno datem) nebo stálezelené (a vytrvalá „backlist“ selection)? Fiktivní postava, jejíž dobrodružství běh na mnoha knih nebo téma literatury faktu, že backlists, mají větší pravděpodobnost, že zvýší příjem potenciál pro autora.

Zálohy a licenčních poplatků

Autoři, kteří tvoří dohodu s jednou nebo pěti velkých knižních nakladatelstvích nebo některé z větších nezávislými nakladatelstvími jsou obvykle vypláceny procentuelní odměnu za každou knihu prodávat a jsou uvedeny zálohu proti licenčních vepředu, před datem vydání. To je vyjednáno agentem a / nebo autora a pak se smluvních závazků.

Výše zálohy je závislá na celé řadě faktorů, včetně ale bez omezení na: publikování autorova a prodej sledovat záznamy, jak „horké“ téma knihy je všeobecný pocit ze strany editor / vydavatel a další zapojeny do procesu, jak zvláštní a prodejný kniha je, pokud jsou užívány v celém rozsahu (např psaní, příběh, průtok, atd.), a co je velmi důležité, platforma (y) autora.

Self-Publishing

Je spravedlivé říci, že většina autorů self-publikoval neporušují ani s jejich publikování náklady. To je založeno na skutečnosti, že průměrná self-publikoval autor prodá méně než 200 kopií a pravděpodobně rozloženy alespoň nějaké peníze, aby zveřejnila v první řadě-například v externí redakční služby.

uvedl, že self-publikoval autor, který produkuje vysoce kvalitní knihu, zná trh pro knihu a jak se dostat na tento trh, a dává požadované prostředky do Přitom má dobrou šanci vidět některé výnosy z jejich autorem investice ,

V některých případech, self-publikoval autorů, jejichž knihy získat prodejní trakce může parlay, že (pokud on / ona chce) do knihy se zabývají tradiční knižní nakladatelství.

Amanda Hocking je autorem paranormální románek, který vydělal miliony dolarů, které prodávají své self-publikoval e-knihy a pak pokračoval získat několik milionů dolarů knihy zakázku od svatého Martina Press.

Donna „Faz“ Fasano psal pro tradiční vydavatele a potom se stal indie autora. Jako indie autor, ona byla chytrý obchodník, udělali dobré živobytí, a nakonec se vrátil k bytí tradičně zveřejněny.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *