Koľko peňazí sa autor Výrobok?

Posted on

Koľko peňazí sa autor Výrobok?

Koľko môže autor make? Táto otázka príde veľa, a odpoveď sa značne líši, od takmer nič (alebo dokonca prísť o peniaze), aby milióny dolárov. Ale pochopiť niečo o tom, ako sa autori zaplatené môže pomôcť dávať nahliadnutie do toho, čo je spodná linka môže byť.

Pre väčšinu autorov, ich výnos z poplatkov a licenčné poplatky sú dohodnuté zástupcu alebo iného zástupcu. Dokonca aj keď viete, že vstupy a výstupy, je to najlepšie, aby sa snaží manipulovať s podmienkami zmluvy priamo s vydavateľom.

Autorský Investície v knihe

Autori stráviť veľa dlhých hodín výskum, vývoj, písanie a prepisovanie svojej knihy, a tam je náklady spojené s časom. Niektoré knihy vyžadujú skutočnú peňažnú investíciu autorom, napríklad pri cestovaní v oblasti výskumu alebo v prípade autorov kuchárske knihy, peniaze vynaložené na prísady pre testovanie receptu a náklady na fotografovanie jedla.

Typ knihy sa autor píše ovplyvňuje príjem potenciál. Novel alebo literatúra faktu? Prúd (a ľahko dátumom) alebo vždyzelené (a vytrvalá “backlist” selection)? Fiktívna postava, ktorej dobrodružstvo beh na mnohých kníh alebo tému literatúry faktu, že backlists, majú väčšiu pravdepodobnosť, že zvýši príjem potenciál pre autora.

Zálohy a licenčných poplatkov

Autori, ktorí tvoria dohodu s jednou alebo piatich veľkých knižných vydavateľstvách alebo niektorej z väčších nezávislými vydavateľstvami sú zvyčajne vyplácané percentuály odmenu za každú knihu predávať a sú uvedené zálohu proti licenčných vpredu, pred dátumom vydania. To je dohodnutá agentom a / alebo autora a potom sa zmluvných záväzkov.

Výška zálohy je závislá od mnohých faktorov, vrátane ale bez obmedzenia na: publikovanie autorovho a predaj sledovať záznamy, ako “horúce” téma knihy je všeobecný pocit zo strany editor / vydavateľ a ďalšie zapojené do procesu, ako zvláštne a predajný kniha je, ak sú užívané v celom rozsahu (napr písanie, príbeh, prietok, atď.), a čo je veľmi dôležité, platforma (y) autora.

Self-Publishing

Je spravodlivé povedať, že väčšina autorov self-publikoval neporušujú ani s ich publikovanie nákladmi. To je založené na skutočnosti, že priemerná self-publikoval autor predá menej ako 200 kópií a pravdepodobne rozložené aspoň nejaké peniaze, aby zverejnila v prvom rade-napríklad v externej redakčnej služby.

uviedol, že self-publikoval autor, ktorý produkuje vysoko kvalitné knihu, pozná trh pre knihu a ako sa dostať na tento trh, a dáva požadované prostriedky do Pritom má dobrú šancu vidieť niektoré výnosy z ich autorom investície ,

V niektorých prípadoch, self-publikoval autorov, ktorých knihy získať predajné trakcie môže parlay, že (ak on / ona chce) do knihy sa zaoberajú tradičné knižné nakladateľstvo.

Amanda Hocking je autorom paranormálne románik, ktorý zarobil milióny dolárov, ktoré predávajú svoje self-publikoval e-knihy a potom pokračoval získať niekoľko miliónov dolárov knihy zákazku od svätého Martina Press.

Donna “Faz” Fasano písal pre tradičné vydavateľa a potom sa stal indie autora. Ako indie autor, ona bola šikovný obchodník, urobili dobré živobytie, a nakoniec sa vrátil k bytiu tradične zverejnené.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *