Ako vytvoriť chronologický životopis

Posted on

 Ako vytvoriť chronologický životopis


Chronologický životopis je jedným z najbežnejších formátov životopis a tam je dobrý dôvod pre to: Zamestnávatelia majú tendenciu preferovať to, pretože je to jednoduché a jednoduché skenovanie.

Ak ste nikdy predtým vytvorili životopis, a sedíte budovať úplne od začiatku, máte pravdepodobne chronologický životopis v mysli. A aj keď to môže byť tou najlepšou voľbou pre vás, je to stojí za to učenie, čo chronologické pokračuje robiť dobre – a ako správne formátovať jeden, takže môžete použiť tento typ životopis najlepšie využiť.

Obrátenom chronologickom, Technicky

Chronologický životopis uvádza svoje pracovné histórii v poradí podľa dátumu, pričom posledná pozíciu v hornej časti. To by mohlo zahŕňať cieľ obnovenie alebo zhrnutie kariéry pred zoznamu pracovných skúseností.

Poznámka: Je dôležité, aby som sa skutočnosťou, rovno, keď ste ponuku svoje pracovné skúsenosti, aby zamestnávateľ nebude myslieť, že ste ležal na svojom životopise, ak sa rozhodnú urobiť overením. Uistite sa, že dáta, práca tituly, história platu (ak je súčasťou dodávky), atď, sú presné a až potom odoslať svoj životopis a aplikácie.

Vzdelávanie, certifikácia a špeciálne schopnosti riadiť pracovné skúsenosti v tomto štýle životopisu.

Výhody chronologický životopis

Chronologický životopis je jedným z najčastejšie používaných štýlov a jeho znalosť sám činí informácie lepšie absorbovať. V ideálnom prípade by to ukazuje priebeh kariéry jasne.

To môže byť jednoduchšie zostaviť tiež, pretože jeho orientácia na dáta vám pomôže na klinec sa ustanovujú podrobnosti o svoje vlastné pracovné skúsenosti.

Kedy použiť chronologický životopis

Ako to zdôrazňuje doterajšej praxi, chronologický životopis je najúčinnejšie pre záujemcov s pevným skúsenosťami v odbore. Tým, že predstaví svoj pracovný histórii popredia, okamžite ukázať zamestnávateľovi, že ste skúsenosti a zručnosti súvisiace.

Kedy nepoužiť chronologický životopis

Hoci mnohí zamestnávatelia dávajú prednosť chronologický životopis, tam sú časy, kedy to nie je tá správna voľba. Niekoľko príkladov:

 • Ak ste práve začína svoju kariéru: Chronologické formát životopis nebude dobre fungovať, ak sú nové pracovné sily. Môžete mať všetky zručnosti potrebné a použiteľné skúsenosti mimo sféry platenej práce, ako je napríklad dobrovoľníctva a stáže. Ale ak sa rozhodnete chronologický životopis, manažéra uvidia iba váš nedostatok platené pracovné skúsenosti, a nie svoje schopnosti. V tomto prípade sa funkčné životopis, ktorý kladie dôraz na zručnosti v priebehu lineárnej pracovné skúsenosti, vám pomôže váš prípad.
 • Keď meníte kariéry: Mnohí zamestnávatelia budú vyvíjať svoj životopis v “nie” hromadu, ak vidí, že nemáte priamo relevantné pracovné skúsenosti. Zvoliť iný štýl, ako je funkčná životopis, ktorý sa zameriava na svoje schopnosti a skúsenosti alebo kombinácia životopis, ktorý uvádza ako svoje schopnosti a svoj pracovný histórii.
 • Keď máte medzery vo vašej pracovnej histórii: Možno, že ste bol nezamestnaný po dlhšiu dobu, alebo si vziať oddychový čas pracovnej sily pre starostlivosť o malé deti alebo chorľavejúcej členmi rodiny. Bez ohľadu na to, prečo ste bol mimo pracovnej sily, výber formátu, ktorý zobrazuje, čo môžete urobiť, skôr než vaše pracovné históriu, vám pomôže urobiť ten najlepší dojem.
 • Keď ste často menia zamestnanie: lojalita zamestnancov je vecou minulosti, a to z dobrého dôvodu: veľmi málo zamestnávateľov udržať pracovníkov po celý ich kariéry už nie. Avšak, príliš veľa zmien pracovných miest môže vyzerať zle pre manažérov ohnisko, ktorí nechcú investovať čas a peniaze školenia zamestnancov, ktorý sa chystá ku skoku loď. Ak máte v anamnéze hopping práce, chronologický životopis asi nie je najvhodnejšie.

Začíname

Zvážte použitie šablóny, ktoré vám pomôžu vytvoriť svoj životopis. Šablóny vám ready-made usporiadanie a prevedie vás procesom vyplnenie.

Resume príklady môžu pomôcť zistiť, aký druh obsahu, ktorý by mal zahrnúť do svojho dokumentu, a ako by ste mali písať a formátovať.

Chronologický Resume Sample

Žiadateľ
999 Chugalug spôsob
Wheaton, MA 60187
Cell: (123) 555-1234
applicant@email.com

KARIÉRNY CIEĽ

Administratívne koordinátor hľadá vedúcu pozíciu vrchnú korporácie, ktorá umožní jej využiť jej organizačné a vodcovské schopnosti a zároveň koordináciu pracovných postupov a dohľad nad logistiky.

ZÁKLADNÁ KVALIFIKÁCIA

 • Vysoko organizovanej jedinec schopný zvládnuť a dohliadať na viac úloh naraz.
 • rozvrhovanie skúsenosť školenia zamestnancov triedy, porady, a kancelárske premiestňovanie.
 • Už presne podarilo rozpočet mnohomiliónové.

PROFESIONÁLNE SKÚSENOSTI

Administratívne koordinátor , Mannix Services, Naperville, IL
12. 2016 – súčasnosť

Zodpovedný za analýzu mesačných, týždenných a denných správ o predaji.

 • Dosiahol 100 percent presnosť za posledné dva roky.
 • Zodpovedný za plánovanie výcviky, semináre a konferencie.

Administratívne tajomník, Minnesota Life Insurance, Barrington, IL
06. 2014 – december 2016

Dohliadal na výskum a dizajn predaja a tréningové prezentácie, ktoré vyžadujú plynulosť v PowerPoint, SlideShare a cez.

 • Zodpovedný za plánovanie školenie personálu tri osoby.

Vybavenie Assistant , SBC Warburg Dillon Reed, Chicago, IL
mája 2012 – jún 2014

Za vyrovnávanie 7 miliónov dolárov zariadenie rozpočet.

 • Naplánované volanie personálu údržby, stretnutie zamestnancov, kancelárske premiestňovanie a stavebných projektov.

General Manager , KSMR Radio 92,5 AM / 94,3 FM Winona, MN
05. 2000 – máj 2012

Na starosti 36-člen personálu je, rovnako ako manažérsky tím 7-člennej, s povinnosťami, ktoré zahŕňali disciplinárne opatrenia, rozpočtovanie, špeciálne požiadavky, plánovanie programu a najímanie.

 • Predsedal výboru, ktorý dostal grant na zvyšovanie vybavenie stanice.

VZDELÁVANIE

Bachelor of Arts v oblasti public relations
St. Mary University of Minnesota, Winona, MN

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *