Aký je rozdiel medzi životopis a motivačný list?

Posted on

 Aký je rozdiel medzi životopis a motivačný list?


Aký je rozdiel medzi životopis a sprievodný list? Ako motivačný list a životopis zdieľajú spoločný cieľ preukázať, že máte tie správne schopnosti vyniknúť v práci, pre ktorú sa uchádzate.

Avšak existujú jasné rozdiely medzi štruktúrou a zámerom oboch dokumentov. Uchádzači o zamestnanie by mal sledovať ich sprievodný list a pokračovať ako doplnková, ale unikátny dvojicu dokumentov. To znamená, že Váš sprievodný list by mal byť viac než len odrážok vyvrhla z životopisu.

Mnohí zamestnávatelia vyžadujú, aby životopis je predložený so žiadosťou o zamestnanie.

nemusí byť potrebné sprievodný list. Ale, vrátane jedného, ​​keď sa uchádzať o zamestnanie môžu pomôcť vaše šance na získanie vybraný na pohovor.

Rozdiel medzi životopis a motivačný list

Môžete myslieť na svoj životopis ako všeobecný súhrn vaše pracovné skúsenosti a sprievodný list ako zhrnutie svoje pracovné skúsenosti, pretože sa vzťahuje k práci v ruke.

Životopis je dokument, ktorý rozpisuje vaše pracovné histórii. To zhŕňa úlohy ste rozhodol, vzdelanie ste dosiahli, certifikáciou, zručnosti a ďalšie kvantifikovateľné informácie o svojom zázemí a pracovných skúseností.

Medzi najčastejšie formát životopis je uvedený zoznam s kontaktnými informáciami, čo je časť skúsenosti, ktorá zahŕňa pracovné zaradenie, popisy pozícií, dáta zamestnanie, čo je sekcia vzdelávanie, a ďalšie relevantné informácie.

Typicky, životopis je písaný v tretej osobe a využíva ako pár slov ako je to možné zhrnúť skúsenosti. Takže namiesto písania “dohliadal som na veľké nákupné tím v spoločnosti XYZ” životopis bude mať guľku bod, ktorý hovorí, “Vedené 19-person nákupné tím.”

Kedykoľvek je to možné, budete chcieť používať čísla na svojom životopise, ako je počet osôb, ktoré sú pod dohľadom, predaj percent zvýšil počet zákazníkov pomohlo, atď.

Sprievodný list je napísaný pre zvýraznenie kvalifikáciu máte pre prácu, pre ktorú sa uchádzate. Používa sa, aby zamestnávateľ s doplňujúcimi informáciami, prečo ste vhodným kandidátom pre túto prácu. Hlavnou funkciou sprievodný list je predviesť, ako vám vaša kvalifikácia robí zápas pre túto prácu.

Sprievodný list je napísaný vo formáte listu vrátane oslovenia, niekoľko odsekov, a zatváranie. Na rozdiel od životopisu, mali by ste použiť first-person napísať sprievodný list. (To znamená, že vyhnúť sa používaniu “I” príliš veľa.)

Aký to Resume Obsahuje

Váš životopis by mal poskytnúť zamestnávateľom s podrobným zoznamom vašich pracovných skúseností a vzdelania. Zručnosti a úspechy spojené s každú prácu, ktorú ste sa konala musia byť popísané dostatočne podrobne ukázať zamestnávateľom, ako ste pridanú hodnotu v týchto špecifických úlohách.

Často pokračuje poskytovať informácie odrážkami; to pomáha, aby stručné dokumentov a umožňuje náborář rýchlo skenovať cez to.

Čo je to sprievodný list Zahŕňa

Sprievodný list je krátky troch alebo štyroch odstavec dokumentu. To by malo byť napísané s predpokladom, že zamestnávatelia budú konzultovať svoj životopis tak, aby zodpovedala ho do výkazu chcete vytvoriť v liste o svojej kvalifikácii.

Sprievodný list pomôže zamestnávateľom interpretovať svoje pozadie, ako je znázornené na životopis a pomôže ukázať, ako vaše predchádzajúce skúsenosti kvalifikovať za prácu.

Keď píšete sprievodný list pre prácu, najprv preskúma požiadavky na pracovné ktoré sú podrobne uvedené v inzeráte. Použite svoj sprievodný list vysvetliť, ako sa splnenie týchto kritérií.

Použite sprievodný list sprostredkovať subjektívnych údajov

Životopis uvádza fakty – kto, čo, kedy a ako. Naproti tomu motivačný list poskytuje príležitosť na vysvetlenie, prečo ste kvalifikovaní pre túto prácu. Tento dokument pridá trochu farby a osobnosti a je určený presvedčiť zamestnávateľa, že ste dobrou voľbou pre danú pozíciu na dosah ruky.

Sprievodný list je lepšie vozidlo ako životopis oznámiť ďalšie informácie, ako subjektívne základe Vášho záujmu o pozíciu, ako vaše hodnoty motivovať k výkonu zamestnania alebo prečo kultúra firmy apeluje na vás.

Vaša sprievodných listov pomôže predať svojej kvalifikácii potenciálnym zamestnávateľom, zatiaľ čo váš životopis obsahuje podrobnosti zálohovať informácie obsiahnuté vo svojich listoch.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *