Jaký je rozdíl mezi životopis a motivační dopis?

Posted on

 Jaký je rozdíl mezi životopis a motivační dopis?


Jaký je rozdíl mezi životopis a průvodní dopis? Jak motivační dopis a životopis sdílejí společný cíl prokázat, že máte ty správné schopnosti vyniknout v práci, pro kterou se ucházíte.

Nicméně existují jasné rozdíly mezi strukturou a záměrem obou dokumentů. Uchazeči o zaměstnání by měl sledovat jejich průvodní dopis a pokračovat jako doplňková, ale unikátní dvojici dokumentů. To znamená, že Váš průvodní dopis by měl být více než jen odrážek vyvrhla z životopisu.

Mnozí zaměstnavatelé vyžadují, aby životopis je předložen s žádostí o zaměstnání.

nemusí být nutné průvodní dopis. Ale, včetně jednoho, když se ucházet o zaměstnání mohou pomoci vaše šance na získání vybrán na pohovor.

Rozdíl mezi životopis a motivační dopis

Můžete myslet na svůj životopis jako obecný souhrn vaše pracovní zkušenosti a průvodní dopis jako shrnutí své pracovní zkušenosti, neboť se vztahuje k práci v ruce.

Životopis je dokument, který rozepisuje vaše pracovní historii. To shrnuje úlohy jste rozhodl, vzdělání jste dosáhli, certifikací, dovednosti a další kvantifikovatelné informace o svém zázemí a pracovních zkušeností.

Mezi nejčastější formát životopis je uveden seznam s kontaktními informacemi, což je část zkušenosti, která zahrnuje pracovní zařazení, popisy pozic, data zaměstnání, což je sekce vzdělávání, a další relevantní informace.

Typicky, životopis je psán ve třetí osobě a využívá jako pár slov jak je to možné shrnout zkušenosti. Takže místo psaní „dohlížel jsem na velké nákupní tým u společnosti XYZ“ životopis bude mít kulku bod, který říká, „Vedené 19-person nákupní tým.“

Kdykoli je to možné, budete chtít používat čísla na svém životopisu, jako je počet osob, které jsou pod dohledem, prodej procent zvýšil počet zákazníků pomohlo, atd.

Průvodní dopis je napsán pro zvýraznění kvalifikaci máte pro práci, pro kterou se ucházíte. Používá se, aby zaměstnavatel s doplňujícími informacemi, proč jste vhodným kandidátem pro tuto práci. Hlavní funkcí průvodní dopis je předvést, jak vám vaše kvalifikace dělá zápas pro tuto práci.

Průvodní dopis je napsán ve formátu dopisu včetně oslovení, několik odstavců, a zavírání. Na rozdíl od životopisu, měli byste použít first-person napsat průvodní dopis. (To znamená, že vyhnout se používání „I“ příliš mnoho.)

Jaký to Resume Obsahuje

Váš životopis by měl poskytnout zaměstnavatelům s podrobným seznamem vašich pracovních zkušeností a vzdělání. Dovednosti a úspěchy spojené s každou práci, kterou jste se konala musí být popsány dostatečně podrobně ukázat zaměstnavatelům, jak jste přidanou hodnotu v těchto specifických rolích.

Často pokračuje poskytovat informace odrážkami; to pomáhá, aby stručné dokumentů a umožňuje náboráři rychle skenovat přes to.

Co je to průvodní dopis Zahrnuje

Průvodní dopis je krátký tří nebo čtyř odstavec dokumentu. To by mělo být psáno s předpokladem, že zaměstnavatelé budou konzultovat svůj životopis tak, aby odpovídala jej do výkazu chcete vytvořit v dopise o své kvalifikaci.

Průvodní dopis pomůže zaměstnavatelům interpretovat své pozadí, jak je znázorněno na životopis a pomůže ukázat, jak vaše předchozí zkušenosti kvalifikovat za práci.

Když píšete průvodní dopis pro práci, nejprve přezkoumá požadavky na pracovní které jsou podrobně uvedeny v inzerátu. Použijte svůj průvodní dopis vysvětlit, jak se splnění těchto kritérií.

Použijte průvodní dopis zprostředkovat subjektivních údajů

Životopis uvádí fakta – kdo, co, kdy a jak. Naproti tomu motivační dopis poskytuje příležitost k vysvětlení, proč jste kvalifikováni pro tuto práci. Tento dokument přidá trochu barvy a osobnosti a je určen přesvědčit zaměstnavatele, že jste dobrou volbou pro danou pozici na dosah ruky.

Průvodní dopis je lepší vůz než životopis sdělit další informace, jako subjektivní základě Vašeho zájmu o pozici, jak vaše hodnoty motivovat k výkonu zaměstnání nebo proč kultura firmy apeluje na vás.

Vaše průvodních dopisů pomůže prodat své kvalifikaci potenciálním zaměstnavatelům, zatímco váš životopis obsahuje podrobnosti zálohovat informace obsažené ve svých dopisech.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *