Jak nástroje používat sebehodnocení, aby se rozhodli pro kariéru

Posted on

Jak nástroje používat sebehodnocení, aby se rozhodli pro kariéru

Jedinci, kteří se snaží, aby se rozhodli pro kariéru se často ptají, zda mohou mít test, který jim řekne, co zaměstnání je pro ně. Bohužel, tam není jediný test, který bude magicky řekne, co má dělat se zbytkem svého života. Kombinace nástrojů sebehodnocení , ale pomůže s rozhodnutím.

Během fáze sebehodnocení tohoto procesu plánování kariéry , získávání informací o sobě učinit informované rozhodnutí. Sebehodnocení by měly zahrnovat důkladně zkoumat vaše hodnoty , zájmy , osobnost a schopnosti .

  • Hodnoty: to, co je důležité, stejně jako úspěch, postavení a autonomie
  • Zájmy: co je baví, tedy hraní golfu, dlouhé procházky, a visí ven s přáteli
  • Osobnost: rysy určité osoby, motivační disky, potřeby a postoje
  • Aptitude: aktivity jste dobří, jako je psaní, programování a vyučování. Mohou to být fyzické dovednosti nebo ty získané prostřednictvím školení a vzdělávání.

Mnoho lidí si najmout kariéry poradce, aby jim pomohla s tímto procesem a spravovat celou řadu zásob sebehodnocení. Co bude následovat, je diskuse o různých typů nástrojů, stejně jako některé jiné věci, aby zvážila při používání své výsledky, aby se rozhodli pro kariéru.

Zásoby hodnota

Vaše hodnoty jsou možná nejdůležitější věc, aby zvážila při výběru povolání . Pokud nechcete vzít v úvahu při plánování své kariéry, je tu dobrá šance, že nemají rádi svou práci, a proto není uspět v něm. Například člověk, který preferuje samostatnost by neměl být šťastný v práci, kde on nebo ona nemůže být nezávislý.

Existují dva typy hodnot: vnitřní a vnější. Vnitřní hodnoty jsou vztaženy k samotné práci a co to bude přínosné pro společnost. Příměsové hodnoty jsou vnější znaky, jako je například fyzické prostředí a výdělku. Hodnota zásob bude klást otázky, jako jsou následující:

  • Je vysoký plat pro vás důležité?
  • Je důležité, aby vaše práce zapojit interakci s lidmi?
  • Je důležité, aby vaše práce s cílem přispět ke společnosti?
  • Má prestižní práci pro vás důležité?

Během sebehodnocení, je  kariéry poradce  může podávat jednu z následujících zásob hodnota:  Minnesota Význam dotazník (Miq)průzkum mezilidských hodnot  (SIV), nebo  Temperament a hodnoty Inventory  (TVI).

úrokové Zásoby

Kariérní rozvoj odborníci také často spravovat úrokové zásoby , jako je například velký zájem o Inventory  (SII), dříve nazvaný  Strong-Campbell Zájem Inventory. Tyto nástroje sebehodnocení ptát jednotlivcům odpovědět na řadu otázek, pokud jde o jejich ( překvapení ) zájmy. EK Strong, psycholog, propagoval jejich rozvoj. Zjistil, prostřednictvím dat shromáždil asi líbí a co ne celou řadu aktivit, předmětů a typů osob, lidí, že lidé ve stejné kariéře (a spokojení v této kariéry) měl podobné zájmy.

Dr. John Holland  a jiní za předpokladu systém odpovídajících zájmům s jedním nebo více ze šesti typů: realistické, vyšetřování, umělecká, společenská, podnikavých a konvenční. On pak uzavřeno tyto typy s profesí. Když budete mít úrokovou soupis, výsledky jsou porovnány s tímto studie uvidíte, kam se vejde in-jsou vaše zájmy, podobné těm z  policisty  , nebo těch, které mají účetní, například?

osobnostní Zásoby

Mnoho osobnosti zásoby používané při plánování kariéry jsou založeny na teorii osobnosti psychiatra Carla Junga. Věřil čtyři páry protilehlých preference, způsob, jakým jednotlivci rozhodnout se dělat things- make up osobnosti lidí. Jsou  extroverze  a  introverze  (jak jeden odpadne), snímání a intuice (jak člověk vnímá informace), myšlení a cítění (jak jeden dělá rozhodnutí), a soudě a vnímání (jak člověk žije svůj život). Jeden preference z každé dvojice tvoří typ osobnosti jedince.

Kariérní poradci často používají výsledky z posouzení na základě Jungian teorie osobnosti, jako je například  píše indikátor Myers-Briggs  (MBTI), tak pomáhat svým klientům vybrat kariéry. Věří, že jedinci s určitým typem osobnosti jsou vhodnější pro konkrétní povolání. Příkladem by mohl být, že introvert nebude dařit v kariéře, které mu ukládá, aby se kolem jiných lidí po celou dobu.

Posouzení aptitude

Při rozhodování o tom, co pole pro zadání, musíte objevit své schopnosti, . Nadání je přirozená nebo získaná schopnost. Kromě toho při pohledu na to, co jste dobří v tom, také zvážit, co vás baví. Je možné, že je docela zběhlý v určité dovednosti, ale pohrdají každou vteřinu strávený používat. Obecně lze říci, že i když lidé obvykle si to, co oni jsou dobří.

I když jste posuzování své dovednosti, přemýšlet o době, kterou jste ochotni utratit získat pokročilejší nebo nové  dovednosti . Otázka se zeptat sami sebe, je to, jestli kariéra má všechny vlastnosti považuji lákavá, ale to trvá x let se připravit na to, byl bych ochoten a schopen, aby se tento časový závazek?

Dodatečné Co je třeba zvážit

Zatímco procházejí procesem sebehodnocení, brát v úvahu další faktory, které ovlivní váš výběr kariéry. Například přemýšlet o své rodinné povinnosti a vaši schopnost platit za vzdělání nebo odborné přípravy. Nezapomeňte, že sebehodnocení je prvním krokem v procesu plánování kariéry, ne poslední.

Po dokončení této fáze, jít na ten příští, profesního průzkum . S výsledky sebehodnocení v mysli, příští, vyhodnotit celou řadu profesí, aby zjistili, které z nich jsou nejlepší fit. I když jsou vaše sebehodnocení může naznačovat určitou dráhu je vhodný pro někoho s vašimi zájmy, osobnost, hodnoty a schopnosti, to neznamená, že to je ten, který je nejvíce pro vás to pravé. Stejně tak není sleva povolání jen proto, že nevykazuje ve výsledcích sebehodnocení. Udělat hodně výzkumu o nějaké profesi, ve které Vás zajímá.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *