Když měli byste zvážit použití dvoustránkový životopis

Posted on

 Když měli byste zvážit použití dvoustránkový životopis


Jedním z nejčastějších domněnek o životopisů je to, že by neměl být delší než jednu stránku. Je důležité, aby informace, které poskytují krátké, jednoduché, a na-na-bod. Pro mnoho uchazečů však, že nelze dosáhnout na jediné stránce, a to je třeba napsat dvě stránky životopis.

Pro některé uchazeče o zaměstnání, bude jedna strana životopis stačit. Patří mezi ně žadatelé entry-level, lidi, kteří dělají změnu kariéry, a starší odborníky, kteří pracovali ve stejném podniku po většinu své kariéry.

Proč byste měli zvážit Vytvoření dvě stránky životopis

Pokud jste na střední úrovni profesionální, existuje několik dobrých důvodů pro vytvoření dvou stránek životopis. Snad nejdůležitější z nich je skutečnost, že mnoho firem nyní používají automatické sledování Žadatel systém (ATS) provádět počáteční screening na obnoví, které dostávají (zejména prostřednictvím digitálních aplikačních procesů).

Takové systémy jsou naprogramovány tak, aby privilegium obnoví, že používání a  opakovat  konkrétní klíčové fráze-roboty posoudit jak umístění a  četnost  z oborově specifických klíčových slov v životopisu. Oni se také podívat na délku praxe, kdo má s používáním konkrétní pracovní dovednosti.

Tip: Rozšíření svůj životopis na dvě stránky vám umožní opakovat tyto základní klíčová slova v celém svém odborné sekce zkušenosti.

Ačkoli se to může zdát trapné a redundantní stylisticky, je to jeden z nejlepších způsobů, jak zajistit, aby váš životopis je jedním z naskenovaných životopisů, které skutečně dostat se do stadia, kdy to bude považovat za lidské oko manažera pronájmu.

Kdy použít dvou- (nebo více) Strana životopis

Zde je několik situací, kde je přijatelné použít životopis s více stránkami:

Pokud máte více než 10 let zkušeností

Pokud máte 10 nebo více let zkušeností v oboru s více zaměstnavateli, nebo v anamnéze povýšení a profesní úspěch, určitě byste měli používat dvoustránkový životopis. To vám dá prostor, které potřebujete k popisu úspěchy a příspěvky, které vás odlišuje od konkurence.

Když se ucházíte o práci v senior úrovni

Většina společností, které jsou najímání pro pozice C-úrovni, nebo na vyšší řídící očekávat dvou nebo dokonce tří strana životopisy, které poskytují detailní historii vedoucí role a úspěchů exekutivního kandidáta.

Když máte rozsáhlé kariérní úspěchy, certifikace nebo technické dovednosti

Pokud jste v některých odvětvích, jako jsou informační technologie, strojírenství, akademické sféry, nebo vědecký výzkum, budou zaměstnavatelé chtějí zkontrolovat seznamy svých odborných certifikací, technologické dovednosti, klíčové projekty, a publikace. Tato odvětví stále privilegium profesionální pověření, stejně jako to dělají kvalifikace, a tak druhý nebo třetí strana je nezbytné pro poskytnutí souhrnného účtu něčí tréninkovým zázemím a pracovat historii.

Když se ucházíte o federální práci

Ačkoli proces žádosti o federální (vládní) pracovních míst výrazně zjednodušena během Obamovy administrativy federální pokračuje stále povinni poskytnout zdlouhavé podrobnosti o pracovní historii kandidáta. Několik federální pokračuje jsou kratší než dvě stránky, a většina vyžaduje tři nebo čtyři.

Tipy pro psaní dvě stránky životopis

  • Položte nejdůležitější kvalifikaci na první straně:  Obě Žadatel sledovací systémy a lidská manažeři najímání chtějí vidět nejdůležitější dovednosti kandidáta v dané čestné místo na samém začátku životopisu. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je použít souhrn obnovení poskytnout stručný přehled o odborné znalosti a odborné dovednosti, které vám dělají silného kandidáta pro práci, o kterou se ucházíte o.
  • Začlenit klíčové fráze:  Použijte klíčová slova ve svém souhrnu životopis, a poté opláchněte a opakujte po celou dobu vaší sekce „odbornou praxí“. Žalobce sledovací systémy vypočítat počet let jste cvičil určitou dovednost, tak oborově specifických klíčových slov je třeba opakovat v každém popisu práce.
  • Předvést měřitelných úspěchů:  Jedním z hlavních výhod používání dvě stránky životopisu je, že vám dává prostor pro zvýraznění vašich profesních úspěchů. Udělejte to v sekci „odbornou praxí“ tím, že popisuje své pracovní povinnosti v krátkém odstavci, a pak uvádí příklady důležitých příspěvků do tří nebo čtyř položka seznamu s odrážkami.
  • Délka straně dvě: I když nemáte, aby vyplnil celou druhou stránku svůj životopis, měli byste mít dostatek textu k vyplnění alespoň třetina stránky (výhodně více). Pokud váš text docházely, zkuste přidat další relevantní informace, klíčová slova, a odrážkami úspěchy (v ideálním případě, kvantifikovány s čísly, procenta, nebo čísel, dolar). Hrajte s velikostí písma a okraje. Pokud se tyto strategie nefungují, ale asi byste měli držet se jedné stránce životopisu.

Tip : Zahrnout tabulku dovedností a „klíčové kompetence“ nebo „klíčové kompetence“ ve svém souhrnu životopis zvýrazněte své odborné a / nebo technické dovednosti.

To nejdůležitější

Jednostránkový RESUME je mýtus Zatímco jedna strana životopisy jsou vhodné pro kandidáty, entry-level, většina odborníků mid-level jsou nejlépe sloužil pomocí dvou stránek pokračuje.

POROZUMĚT Žadatel sledovací systémy Většina velkých firem nyní používají automatické žadatele sledovací systémy dělat svou počáteční screening kandidátních obnoví. Dva-stránkový životopis vám umožňuje prostor a příležitost zopakovat slova oborově specifických tyto systémy stanovit priority.

Dejte svůj nejsilnější kvalifikaci čestné místo I když je to chytrá strategie, pro mnoho pracovních hledajícím, pouze dvoustránkový životopis, musí být předloženy v horní části první straně, nejlépe v souhrnu obnovení své nejsilnější kvalifikace.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *