Pokyny pre čo zahrnúť do životopis

Posted on

 Pokyny pre čo zahrnúť do životopis


Pri písaní životopisu, existuje celý rad životopis formátov si môžete vybrať, vrátane chronologicky, funkčné a cielené pokračuje. Avšak, bez ohľadu na formát životopisu, ktorý vyberiete, existujú určité zásady, že väčšina pokračuje by mali nasledovať.

Tu je informácia o tom, čo zahrnúť do svojho životopisu, rovnako ako to, čo by nemali byť uvedené na svojom životopise. K dispozícii sú aj pokyny pre dĺžku životopis, písma a okraje stránky.

Tu sú naše Resume Pokyny

Resume Dĺžka

Váš životopis by mal byť čo najstručnejšie; dve stránky je maximálna dĺžka, ale jedna strana je vhodnejšie. Tu je viac o dĺžke životopis a ako dlho Váš životopis by mal byť. Ak potrebujete dostať svoj životopis na jednu stránku, tu je návod, ako ju sprísniť a získať viac priestoru.

Písmo a veľkosť

Nepoužívajte ozdobné písma, ktoré sú ťažko čitateľné. Times New Roman, Arial, Calibri alebo podobný font je najlepší. Vaša veľkosť písma by mala byť medzi 10 a 12 bodov, aj keď Vaše meno a nadpisy sekcie môže byť trochu väčší a / alebo tučné písmo. Tu je návod, ako si vybrať písmo pre svoj životopis.

okraje stránky

Štandardné okraje stránky v programoch pre spracovanie textu (1 “okraje na hornej, dolnej a ľavá a pravá strana tejto stránky) pracujú pre väčšinu pokračuje. Avšak, ak budete musieť utiahnuť okraja skrátiť svoj životopis, je to v poriadku k zníženiu marže na 1/2 “na bokoch a hore a dole.

dispozície

Avšak ste sa rozhodli usporiadať časti vášho životopisu, uistite sa, že držať každý úsek uniformu. Napríklad, keď si dal názov jednej spoločnosti kurzívou, každé meno spoločnosti musia byť kurzívou. Ak ste tučným titulu jedno pracovné miesto, tučne ich všetky.

Informácie, aby sa zabránilo

Nezahŕňajú osobné informácie, ako sú narodeniny, výška, váha, rodinný stav, deti, atď, ak pozícia vyžaduje.

presnosť

Uistite sa, upraviť svoj životopis pred odoslaním. Kontrolu pravopisu, gramatiky, časy, mená firiem a ľudí, atď mať priateľa alebo kariéra služby šek poradcu cez svoj životopis rovnako. Použite tento zoznam korektúry zabezpečiť, aby váš životopis je dokonalý.

Čo je potrebné zahrnúť na Váš životopis

Tu je pár informácií, ktoré by ste mali byť istí, zaradiť na svoj životopis:

identifikácia

 • Uviesť svoje meno, adresu, telefónne číslo a e-mailovú adresu v identifikačnom sekcii v hornej časti vášho životopisu, alebo zvážiť jeden z týchto ďalších možností pre riešenie svoj životopis.
 • Použite profesionálne e-mailovú adresu (tj, johnsmith@gmail.com skôr než soccerlover@hotmail.com).

objektívny

 • Táto časť je voliteľná. Ak sa rozhodnete zahrnúť ciele životopis, aby to stručné a konkrétne; uveďte požadovanú úlohu alebo polia, a to, čo dúfate dosiahnuť v tejto oblasti.

profil

 • Ďalším voliteľným sekcia je profil životopis, ktorý obsahuje zhrnutie svoje zručnosti, skúsenosti a ciele napísaných špeciálne pre pracovné miesto.

vzdelanie

Tu je viac informácií o tom, čo obsahujú a ako formátovať sekcii životopis vzdelanie.

 • Obsahovať tituly, ktoré ste dostali v obrátenom chronologickom poradí (s posledným stupňom uvedené ako prvý).
 • Nezabudnite uviesť názov každého orgánu, jeho umiestnenie a svoj dátum ukončenia štúdia (alebo predpokladaný dátum ukončenia štúdia).
 • Pokiaľ je to možné, zahrnúť svoje hlavné / vedľajšie pole, rovnako ako vaše GPA a všetky pocty, publikácie a projekty.
 • Ak nie ste súčasný stredoškolský študent, nezahŕňajú vaše vysoká škola vzdelanie.

skúsenosť

Tu je viac informácií o sekciu skúsenosť životopis, vrátane toho, čo na zozname, a ako ho naformátovať.

 • Uviesť svoje pracovné skúsenosti v obrátenom chronologickom poradí (s posledným stupňom uvedené ako prvý).
 • Táto časť môže zahŕňať prácu, stáže a dobrovoľnícke práce. Stredoškoláci by mohli zahŕňať aj kluby a športové tímy ak je to vhodné.
 • Obsahovať názov spoločnosti, postavenie a dáta zamestnania.
 • Zoznam zhruba tri dôležité úlohy, úspechy či zručnosti získané pri každej práci. Použite akčné slovesá popísať svoje úspechy; vyhnúť pasívne frázy ako zodpovedný za a povinnostiam patrí.

Skills (Voliteľné)

Tu je informácia o sekciu kvalifikačných životopis.

 • Zahŕňajú všetky počítačové systémy, s ktorými sú zdatní, a to najmä v prípade, že sa vzťahujú k pozícii, pre ktorú sa uchádzate.
 • Patrí cudzie jazyky, s ktorou sú zvyknutí; Štát i jazyk a vaša úroveň známosti (začiatok, prechodný, zdatný, plynulý).
 • Uveďte všetky ďalšie zručnosti, ktoré máte, ktoré sa vzťahujú k práci, ale nie sú zahrnuté inde v životopise.

Dobrovoľnícke práce (voliteľne)

 • Môžete obsahovať skúsenosti časť dobrovoľníkov oznámiť svoj vedenia, komunikačné zručnosti a pod zoznamu názov organizácie, dáta svojho dobrovoľnícku prácu a svoje úspechy.

Koníčky a záujmy (voliteľné)

 • Môžete tiež oddiel o svoje koníčky a záujmy, ak sa vzťahujú na danú pozíciu. Napríklad, ak sa vzťahujú na prácu v obchode so športovými potrebami, môžete zahrnúť vašu vášeň pre basketbal.

Resume Sample

Toto je príklad životopis.

Ahmad Faishal
1234 Outback Ridge
Jackson, WY 83002
(123) 456-7890
faishal@email.com

AUTOMOTIVE TECHNIK

Vysoko kvalifikovaných Automotive Technik sa 7 rokov skúseností v oblasti opráv a údržby tuzemských i zahraničných automobilov.

 • Preukázaná traťový rekord poskytovať vynikajúce služby pre automobilový priemysel opravovňu zákazníkov.
 • Nesplatené pracovná etika a team building zručnosti; ochotný pracovať nadčas a flexibilné smeny.
 • ASE certifikovaný mechanik.

PROFESIONÁLNE SKÚSENOSTI
Ace Auto Repair, Jackson, WY
Automotive Technik / Mechanik , január 2017-súčasnosť
Zručne diagnostikovať a opraviť problémy s domácimi a japonskými dovozu automobilov. Obnovu a opravu motorov, radiátory a vodné čerpadlá; vykonať energetický systém zbúrať a opraviť.

 • Vytvorila kontrolný zoznam proces pomáhať pri vzdelávaní nových zamestnancov a zabezpečenie konzistencie automobilových diagnostiku a opravy.
 • Zaistené prevádzkové splnenie všetkých požiadaviek štátnych vozidiel a kontroly emisií normy.

Johnsonov Auto Repair, Idaho Falls, ID
Auto Mechanic , jún 2013-december 2016
vozidlá skontrolovaná, aby sa identifikovať, riešiť a opraviť poškodenia a poruchám. Inštaláciu nových častí a systémov; ovládané pneumatické a vzduchové kompresné nástroje.

 • Sledovaný ďalšieho vzdelávania v rastúce bezpečnostné motora a emisie reguláciami a technológií.

Howard Brothers Construction, Idaho Falls, ID

Robotník , jún 2011-jún 2013
Súbežne s vzdelanie, pracoval na obytných stavieb ako framer. Využité ručné a elektrické náradie; prevádzkovanej backhoes a mini bagre.

 • Udržuje perfektné dochádzku.

VZDELÁVANIE

Rozšírené technické osvedčenie v automobilovej techniky 2013
College of Eastern Idaho, Idaho Falls, ID
ASE (Národný inštitút pre automobilový Service Excellence) certifikované

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *