Ako sa stať doktorom – vzdelávanie a licenčné požiadavky

Posted on

Ako sa stať doktorom - vzdelávanie a licenčné požiadavky

Lekári , nazývané aj lekári, diagnostikovať a liečiť choroby a zranenia ľudí. Na rozdiely v ich výcviku a filozofiou báze, majú buď MD označenie (doktor medicíny) alebo DO (doktor Osteopathic medicíny) po ich menách, napríklad Jane Brown, MD alebo Jim Smith, DO.

Kým obe ZP a DOS pomocou tradičných metód na liečbu svojich pacientov-napríklad drogy a chirurgickým zákrokom lekárov Osteopathic medicíny (osteopatov) zdôrazniť, celostnej medicína, preventívnu starostlivosť a pohybového systému tela. Lekári môžu byť tiež označované ako alopati. Dozviete sa, čo je potrebné urobiť, aby sa stal lekárom, vrátane vzdelávania a licenčné požiadavky , podľa toho, ktorý typ tréningu si vyberiete.

Po prvé, zistiť, či majú vlastnosti, ktoré vám pomôžu uspieť v tejto kariéry . Vzhľadom k tomu, váš tréning sa bude skladať predovšetkým z oblasti vedy kurzu, budete potrebovať silné  vlohy  pre túto tému. Okrem toho špecifické  mäkkých zručností  , ktoré sú osobné vlastnosti, ktoré vám umožnia robiť svoju prácu dobre, sú povinné. Tie, samozrejme, musí byť súcitný a citlivý k pocitom iných ľudí. Silné  kritické myslenie  a riešenie problémov zručnosti , rovnako ako výborný  počúvanie  a  rečové zručnosti , vám umožní komunikovať s pacientmi a kolegami. Tiež by ste mali byť dobre organizovaná a detail-orientovaný.

požadované vzdelanie

Ak chcete, aby sa stal lekárom, pripravte sa zaviazať, že strávi najmenej 11 rokov na školské vzdelávanie po vysoké. Potom, ísť na vysokú školu po dobu štyroch rokov získať bakalársky titul, budete musieť absolvovať lekársku školu na ďalšie štyri roky. Budete zarábať buď mieru robiť alebo MD. Ktoré budú nasledovať tri roky až osem rokov postgraduálne vzdelávanie lekárov (GME) vo forme stáží alebo rezidenčného programu.

Je nutné absolvovať lekársku školu, ktorá je akreditovaná u styčného výboru pre vzdelávanie lekárov (LCME) alebo  Komisia American Osteopathic asociácie o Osteopathic College akreditáciu  (COCA). Webové stránky oboch organizácií vymenúvajú akreditovaných programov.

Čo môžete očakávať, že k štúdiu na medicínu? Váš v kurze bude pravdepodobne obsahovať nasledujúce, ale môže líšiť v závislosti na tom, či sa zúčastniť alopatického alebo Osteopathic programu:

 • Biomedicínske Building Blocks
 • Integrovaný patofyziológie
 • Ľudský Gross a vývojová anatómie
 • fyziológie
 • lekárska genetika
 • farmakológia
 • Histológie a embryológie
 • Human Nutrition
 • imunológie
 • infekčné choroby
 • oftalmológia
 • princípy medicíny
 • princípy chirurgie

Okrem vášho kurzu, obdržíte tiež rozsiahle klinické školenia prostredníctvom klinických rotáciách. Očakávať, že prácu v rôznych klinických odboroch, vrátane pediatrie, gynekológie a pôrodníctva, rodinné lekárstvo, chirurgia, urgentnej medicíny a vnútorného lekárstva, získanie praktické školenie s pacientmi.

Dostať sa do Medical School

Vstupné do zdravotníckej škole je veľmi konkurenčný. Podľa Americkej asociácie vysokých škôl Osteopathic medicíny  (AACOM), žiadateľ s najväčšou šancu dostať sa do školy Osteopathic medicíny “je dobre zaoblená, má široké zázemie … a preukázal akademickej kvality.” Navyše, on alebo ona “sa chce zapojiť do jeho alebo jej komunity a tráviť čas získania poznať jeho alebo jej pacientov, je súcitný, a má solídne komunikačné schopnosti a hojivý dotyk” (American Association of vysokých škôl Osteopathic medicíny.  Kvalitách úspešným Osteopathic Medical Student ) .

Tento článok tiež uvádza, že mnoho žiadateľov do Osteopathic zdravotné programy sú netradičné študentov, ktorí sú starší (25% prijatých študentov veku 26 a viac rokov). Pochádzajú z rôznych profesijných prostredia.

Alopatickej (MD) programy sú tiež veľmi konkurencieschopné a selektívne. Rovnako ako programy sa, vyzerajú pre študentov, ktorí majú dobrý výkon akademicky. Dávajú prednosť žiadateľom s vynikajúcimi komunikačnými zručnosťami a preukázali vodcovské schopnosti.

Žiadatelia obvykle musí splniť vyžadovanú vysokoškolské ročníkové práce v oblasti prírodných vied, vrátane biológie a všeobecnej a organickej chémie, matematiky, angličtiny, a štatistiky. Hoci požiadavky na špecifické líši podľa škole, American Medical Association (AMA) sa uvádza, že je potrebný bod študijný priemer 3,5 a 4 na 4 bodovej stupnici pre prijatie (American Medical Association. Príprava na Medical School). Okrem toho je potrebné tiež vykonať na Medical College prijímacie skúšky (MCAT).

Čo musíte urobiť Po dokončení vzdelávanie lekárov

Po dokončení lekárske vzdelanie, budete musieť pre získanie licencie na prax medicíny v stave, v ktorom chcete pracovať. Všetkých 50 štátov v Spojených štátoch, rovnako ako District of Columbia, majú štátnej zdravotnej licenčné platne, ktoré sú zodpovedné za licencovanie lekárov.

Pričom každá doska má svoje vlastné požiadavky, všetky z nich vyžadujú po dokončení akreditované lekárskej fakulty a postgraduálne vzdelávanie lekárov. MD musia prejsť všetky tri časti USMLE (USMLE), a DOS musia prejsť všetky tri úrovne súhrnné Osteopathic atestácie (Comlex-USA). Obrátiť na štátne zdravotnícke dosku vo svojom stave, aby sa dozvedeli o svojich požiadavkách. Federácia štátnej lekárskej senátov  takisto vydáva štátne špecifické požiadavky na vstupné lekárske licensure.

Okrem získania štátnej licenciu, mnohí lekári zvoliť, aby sa stala doska certifikovaný v lekárskom odbore. Každá z členských doskách americkú tabúľ lekárskych špecialít  udeľuje  certifikát  , ktorý musí byť obnovenie každých niekoľko rokov. Počiatočná certifikácia vyžaduje absolvovanie lekárskej fakulty a postgraduálne vzdelávanie lekárov a absolvovaní písomnej alebo ústnej skúšky v tejto oblasti špecializácie.

Ako Get Your prvú prácu ako lekár

Pripravuje, aby sa stal lekárom vyžaduje veľa úsilia, nehovoriac o peniazoch: štyri roky vysoké školy, štyri roky lekárskej fakulty a tri až osem rokov postgraduálnom vzdelávaní lekárov. Po tom všetkom, je tu skúšku zložiť.

Získanie licencie môže byť dlhý proces, licenčná rada musí overiť, že ste splnili všetky svoje kvalifikáciu-a veľmi drahý s poplatok pohybujúce sa od niekoľkých do niekoľkých stoviek dolárov. V čase, keď ste pripravení hľadať prácu, budete dobre pripravení na prácu. Tu sú niektoré z vlastností, zamestnávatelia chcú v uchádzačov o zamestnanie. Zamestnávatelia je uvedený v oznámení o zamestnanie v rôznych zdrojov:

 • “Dodržiava najvyššie štandardy lekárskej praxe, etiky a profesionality vo všetkých čias.”
 • “Presné a včasné dokumentácie lekárskych záznamov.”
 • “Vyjadruje úctu a citlivosť ku kultúrnym rozdielom.”
 • “Schopnosť motivovať a pracovať účinne s ostatnými.”
 • “Problém rieši s tvorivosť a vynaliezavosť.”
 • “To musí byť tímovým hráčom a mať vášeň pre to, čo robíte.”

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *