Ako sa pripraviť na pohovor Behavioral Job

Posted on

Ako sa pripraviť na pohovor Behavioral Job

Čo je to behaviorálna pohovor? Uchádzači o zamestnanie sa často pýtajú, aký je rozdiel medzi pravidelnou pracovný pohovor a behaviorálne pohovor. Čo by ste mali urobiť, aby sa pripraviť, ak sa zamestnávateľ sa chystá požiadať vás behaviorálna rozhovor otázky na báze?

Nie je rozdiel v skutočnom formáte pohovoru. Aj naďalej budete stretávať s anketára a reagovať na rozhovor otázky. Rozdiel je v type pohovore otázky, ktoré budú položené.

Prečítať informácie o rozdiele medzi správaním a tradičných pracovných pohovorov, príklady otázok a ako zaobchádzať s behaviorálna pohovor.

Čo je Behaviorálne pohovor?

Behaviorálna založené na dotazovanie je dotazovanie založený na objavovanie, ako respondent konal v určitých situáciách súvisiacich so zamestnaním. Logika veci je, že ako sa správali v minulosti, bude predvídať, ako sa bude správať v budúcnosti, tj minulé výkonnosti predpovedá budúce výkon.

tradičné rozhovory

V tradičnom rozhovore, budete opýtaný na rad otázok, ktoré zvyčajne majú priamočiare odpovede typu: “Aké sú vaše silné a slabé stránky?” alebo “Čo hlavné výzvy a problémy ste tvár? Ako si sa nimi pracovať?” alebo “Popíšte typický pracovný týždeň.”

V rozhovore behaviorálne, zamestnávateľ rozhodol, aké zručnosti sú potrebné v osobe ich prenájmu a bude klásť otázky, aby zistili, či má kandidát tieto zručnosti. Namiesto pýtať, ako by sa správala, budú pýtať, ako ste sa správajú. Anketári budú chcieť vedieť, ako by ste riešil situáciu, namiesto toho, čo by ste mohli robiť v budúcnosti.

otázky kladené

Behaviorálna otázky pohovoru bude viac špicatý, viac sondovania a konkrétnejšie než tradičné pohovoru otázky:

 • Dať príklad situáciu, kedy ste použili logiku na vyriešenie problému.
 • Dať príklad k cieľu ste dosiahli a povedzte mi, ako sa to podarilo.
 • Popíšte rozhodnutie, ktoré ste vykonali, ktorá bola nepopulárne a ako zaobchádzať vykonávania.
 • Ste išiel nad rámec Call of Duty? Ak áno, ako?
 • Čo urobíte, keď je váš plán prerušený? Uviesť príklad toho, ako s ňou zaobchádzať.
 • Ste museli presvedčiť tím, ktorý pracuje na projekte, oni neboli nadšený? Ako si to urobil?
 • Už ste riešil zložitú situáciu s spolupracovníkom? Ako?
 • Povedz mi niečo o tom, ako efektívne pracuje pod tlakom.
 • Ďalšie otázky behaviorálne pohovor.

Nadväzujúce otázky bude tiež podrobne. Môžete byť požiadaní, čo si urobil, čo si povedal, ako ste reagoval, alebo ako ste sa cítil v situácii, ktorú zdieľa s manažéra.

príprava

Aký je najlepší spôsob, ako sa pripraviť? Je dôležité mať na pamäti, že nebudete vedieť, aký typ rozhovoru sa bude konať, kým sedíte vo vypočúvacej miestnosti. Takže, pripravte odpovede na tradičných pohovore otázky.

Potom, pretože neviete, čo presne situácia, budete požiadaní o to, či sa jedná o behaviorálnej rozhovor, osviežiť pamäť a zvážiť niektoré špeciálne situácie ste sa zaoberali alebo projekty ste pracovali ďalej. Môžete byť schopní používať ich, aby pomohol odpovedí rámu.

Tip : Pripravte si príbehy, ktoré ilustrujú časy, kedy ste úspešne vyriešiť problémy, alebo hral pamätné.

Príbehy budú užitočné, ktoré vám pomôžu odpovedať zmysluplne v rozhovore behaviorálnej. Môžete výskum techniku ​​odozvy STAR rozhovore, ktorý ponúka spôsob, ako odpovedať na behaviorálne rozhovor otázky.

Nakoniec skontrolujte popis práce, ak ju máte, alebo pracovné miesto alebo ad. Môžete byť schopní získať predstavu o tom, aké zručnosti a behaviorálne charakteristiky Zamestnávateľ sa snaží z čítania opis a pozičné požiadavky úlohy.

počas pohovoru

Počas rozhovoru, ak si nie ste istí, ako odpovedať na otázku, požiadať o vysvetlenie. Potom nezabudnite uviesť tieto body vo svojej odpovedi:

 • špecifická situácia
 • Úlohy, ktoré je potrebné urobiť
 • Akcia, ktorú sa
 • Výsledky, teda to, čo sa stalo

Je dôležité mať na pamäti, že neexistujú žiadne správne alebo nesprávne odpovede. Anketári sa proste snaží pochopiť, ako sa správal v danej situácii. Ako budete reagovať určí, či existuje zhoda medzi svoje schopnosti a postavenie sa spoločnosť snaží zaplniť.

Takže, počúvajte pozorne, byť jasný a podrobný, keď budete reagovať a čo je najdôležitejšie, byť úprimný. Ak vaše odpovede nie sú to, čo anketár hľadá, táto pozícia nemusí byť tá najlepšia práca pre vás.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *