Ako do zoznamu svoje úspechy na Váš životopis

Posted on

Ako do zoznamu svoje úspechy na Váš životopis

Keď začnete písať svoj životopis na novú pozíciu, mali by ste si byť vedomí toho, že tam je častý omyl uchádzači o zamestnanie často, aby v formátovanie svoj životopis textu. Častokrát, ľudia jednoducho zoznam toho, čo urobili v predchádzajúcom zamestnaní, bez ukázal na dopad ich úspechy a príspevky.

Váš životopis by nemal čítať ako súbor opisov pracovných miest, ktoré vyjadrujú len to, čo vaše povinnosti boli v minulých pracovných miest. Namiesto toho je potrebné sa zamerať na to, ako ste urobili dobrý dojem v práci a svoj vplyv na vaše oddelenie a organizácií.

Je dôležité ukázať, čo ste dosiahli vo svojom životopise, skôr ako jednoducho predstavovať zoznam úloh.

Váš životopis by mal oznámiť, ako ste boli prínosom pre posledných organizácií, s ktorými ste prepojený. Tieto informácie o vašich konkrétnych úspechov vám pomôže vystúpiť z konkurencie.

Ako zahrnúť úspechy na životopis

Tu sú tipy pre začlenenie úspechy do svojho životopisu. Postupujte podľa pokynov pre každý z úloh, ktoré ste v držbe, takže môžete zvýrazniť to, čo ste dosiahli v každej polohe na svojom životopise.

Definovať Ako Success merala
Identifikovať spodnom riadku pre jednotlivé oddelenia alebo funkčných celkov, kde ste pracovali. Spýtajte sa sami seba, ako by sa dalo merať úspešnosť týchto jednotiek. To znamená, že vedel, ako zahrnúť čísla na svojom životopise, ak je to možné.

Napríklad nábor oddelenia by mohla byť meraná podľa toho, či je alebo nie je zdrojov ten správny talent. Účtovné oddelenia môžu byť odstupňované podľa toho, ako vyčistiť svoje audity. O nákupe oddelenia by mohla byť hodnotený peňazí je uložený. Reštaurácie by mohla byť meraná počtom opakovaní zákazníkov alebo kvalitu ich online recenzia.

Zvýraznenie Ako sa ovplyvnili úspech
rozpísať, ako bola vaša úloha pripojené na spodnom riadku v každom z vašich skúseností. Napríklad náborář Všimnime si, že bola zodpovedná za výber najlepších podávača školy pre kandidátov entry-level.

Nákupca mohol byť vyhodnotený najlepší dodávateľa pre počítačový hardvér. Čašník by sa mohli zamerať na kvalitu služby, ktorú poskytovaných reštaurácie patróny.

Identifikovať a dokumentovať všetky základné ukazovatele súvisiace so spodnou líniou pre vaše útvarov v čase, keď ste vzal na svojich roliach. Napríklad, ako účtovník, koľko audit nálezy boli vo vašej oblasti zodpovednosti pred vašou predpokladu, že úloha?

Ako náborář, aká bola priemerná cena za prenájom pred príchodom? Ako vedúci výroby, aká bola priemerná prestoje montážnej linke pred prevzal túto úlohu?

Vyčísliť svoje úspechy
odhad miery zmeny, ktoré ste pomáhala s výrobou vo svojej úlohe a pokiaľ možno ju kvantifikovať. Napríklad, môžete povedať, že ste znížili negatívne zistenia auditu o 50%. Možno ste znížiť cestovné náklady vo vašom oddelení o 20% alebo znížená fluktuáciu zamestnancov o 25%. Je to múdra stratégia pre zvýraznenie týchto podielov tučným písmom tak, že “pop” na stránke.

Kvalifikujte svoje úspechy
V prípade, že zmena nemôže byť jednoducho vyjadrené kvantitatívne, iba kvalitatívne jazyk, ktorý vhodne odkazuje na veľkosť zmeny. Napríklad by ste mohli povedať:

 • Výrazne lepšie morálku.
 • Vyriešiť sťažnosti zákazníkov oveľa rýchlejšie.
 • Výrazne znižuje fluktuáciu zamestnancov.
 • Zvýšená doba odozvy významne.

Patrí Akčný Slová
Využite akčnú slova na svojom životopise, ktoré predstierajú úspech alebo nejaké výsledky, ktoré ste produkoval. Napríklad začne vaše vyhlásenie so slovami ako:

 • zvýšená
 • poklesla
 • znížený
 • rozšírené
 • modernizovanej
 • zahájená
 • vytvoril
 • reorganizovaná
 • eliminované
 • zaviedol
 • stanovený
 • zrýchlený
 • pokročilé
 • zahájená
 • prekonaný
 • presvedčil

Vyhlásenie dokončení bude oveľa vierohodnejšie, ak obsahujú odkazy na tom, ako ste vygenerovali výsledky. Bod na zručnosti alebo stratégií, ktoré vám použitý pre dosiahnutie každého úspechu.

Ako príklad toho, ako by to vyzerať na svojom životopise:

 • Zlepšil produktivitu zamestnancov zavedením stimulov pre dosiahnutie objemových cieľov.
 • Zvýšilo percento kladných hodnotení zákazníkov inštaláciou systému, ktorý sledované pripomienky zamestnanca.
 • Hodnotené alternatívy pre dodávateľov mzdových a zvolenie nového partnera, čo vedie k úsporám vo výške 15% .

Ako hodnoty Do úspechy uvedenú na životopis

Úspechy nemusí byť monumentálne s cieľom ukázať zamestnávateľovi, ako môžete pridať hodnotu na svoj životopis. Premýšľajte o tom, ako si robil veci lepšie, v ešte menšej spôsobom.

Napríklad úradník ľudských zdrojov by sa povedať, “odporúčaných zmien pre spracovanie nové aplikácie, ktoré skrátenie doby odozvy na kandidátov.” Maloobchodný predajca by sa povedať, “premiestniť vystavených výrobkov účinnejšie pohybovať datované tovaru.”

Ďalším spôsobom, ako overiť úspech, je uviesť uznanie školiteľa, zamestnávateľ, zákazník, alebo iné zainteresované strany.

Napríklad server by mohol hovoriť, “Selected ako zamestnanec mesiaca na základe vynikajúce služby zákazníkom.”

Profesionálny ľudských zdrojov by sa povedať, “povýšený do asistent riaditeľa ľudských zdrojov na základe úspešného náboru absolventov na IT pracovných miest.” Školiteľ by sa povedať, “uznanú počas kontroly výkonnosti pre zlepšenie pracovnej morálky.”

Potom, čo ste sa rozhodli, na ktorom svoje kariéry úspechy by ste mali predviesť, preskúmať niektoré resumé šablóny a stavitelia vidieť, aký formát bude najlepšie pomôžu nastaviť ich do ich najlepšie využiť.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *