Rozdiel medzi Job rady a vyhľadávače

Posted on

 Rozdiel medzi Job rady a vyhľadávače


To môže byť mätúce rozoznať rozdiel medzi pracovným doske a motora pri hľadaní zamestnania, ale je to múdre, aby vedeli, kde sa pracovných ponúk nájdete on-line prichádzajú. Typicky, v sprievodným listom, budete spomenúť, ako ste našli pracovné miesto. Zjednodušene povedané; práca doska je webová stránka, ktorá príspevky úlohy dodávané zo strany zamestnávateľov, vzhľadom k tomu, hľadanie zamestnania motory prehľadávajú web a agregátny pracovných ponúk z pracovných dosiek a zamestnávateľov webových stránok.

pracovné dosky

S pracovných dosiek, spoločnosti výslovne uvedená svoje otvorené pozície a žiadostí o zamestnanie často prijímať priamo prostredníctvom zamestnania doske. Zamestnávatelia obvykle zaplatiť poplatok do zamestnania palube zoznam svojich pracovných miest na mieste – v podstate, miesto sklady životopisy a predáva zamestnávatelia prístup k nim.

Netvor, najväčší a najznámejší Job Board, je všeobecne doska s príspevkami v celej rade priemyselných odvetví. V skutočnosti  ponúka širšiu škálu pracovných miest, vrátane pozície kontraktu, práca-at-home príležitosti, brigády a práca dobrovoľníkov. CareerBuilder  je zameraná viac na ľudí s bakalárskym titulom.

Iné viac špecializované dosky sa zameriavajú na konkrétne odvetvia. Kocky , napríklad, je jedným z popredných miesto pre tech pracovných miest. Kariéra Bankové  a  eFinancial Careers  zameriavajú na financie a bankovníctvo. Variety Kariéra  príspevky média Práca v televízii, rozhlase a výrobu. TalentZoo  pokrýva reklamy a marketingu.

Veľmi nika-orientované práce sa zameriavajú na vysoko špecifické kariéry: a súprava inžinier bude hľadať prácu na  Rigzone.com ; ak ste odborník v oblasti spracovania prirodzeného jazyka,  NLPPeople.com  je miesto práce pre vás.

Ostatné špecializované dosky obstarávajú segment trhu práce, ako je zamestnanosť entry-level, brigády či stáží.

Vyhľadávače

V skutočnosti a  SimplyHired  sú dva z najpopulárnejších motorov pri hľadaní zamestnania, a zbierajú milióny výpisov na ich platformách. (V skutočnosti je ako úlohou vyhľadávače a práce nastúpi.)  LinkUp  prehľadáva internetové stránky malé, stredné a veľké zamestnávateľa bez uvedenia vstup z pracovných dosiek.

Nika motorov pri hľadaní zamestnania, ako je  Green Jób Bank  alebo  JobsOnTheMenu , zbierať úlohy z rôznych odvetví či miest kariéry špecifické.

Dosky vs. vyhľadávačoch

Nájdete tu širšiu škálu ponúk práce na motorov pri hľadaní zamestnania, pretože obsahujú záznamy z rôznych zdrojov. Avšak, môžete mať tiež prezrieť duplicitných zápisov a uistite sa, že voľné pracovné miesto je stále k dispozícii.

Tiež cielenie širokú hľadaní zamestnania môže byť ťažké. Ak hľadáte veľkú spoločnosť, môžete získať stovky alebo dokonca tisíce výsledkov. Pridávanie parametre, ako je umiestnenie môže pomôcť spresniť výsledky.

Ak zistíte, možnosť prostredníctvom pracovných palube, budete musieť zaregistrovať na týchto stránkach, a niektorí dokonca vyžadovať poplatok pripojiť. Môže sa tiež jednať s veľkým množstvom spamu a reklamy.

komplexné stratégie

Tiež majte na pamäti, že len veľmi málo najíma diať prostredníctvom pracovných dosiek. V článku o PBS , zamestnávatelia uvádzajú, že len 1,3 percenta z ich najíma prišiel zo spoločnosti Monster a 1,2 percenta cez CareerBuilder.

Ak chcete maximalizovať svoje hľadanie zamestnania, používať obe pracovné dosky a motorov pri hľadaní zamestnania spolu s celým radom miest, pretože žiadny jednotlivý pozemok vyhľadá všetky výpisy práce.

Okrem toho sa nesmie brániť v hľadaní zamestnania pre on-line zdrojov. Drvivá väčšina najíma prejsť sietí. Najmenej 60 percent všetkých pracovných miest možno nájsť týmto spôsobom, a niektoré zdroje uvádzajú ešte vyšší štatistiky.

Ak chcete maximalizovať svoje šance na získanie zamestnania, budete milovať a dostať najal na pozíciu, vytvoriť multi-špica stratégiu, vrátane výklenku a všeobecné vyhľadávače zamestnania a pracovné dosky a sietí.

Predovšetkým nevedú hľadanie zamestnania pod klobúkom (aj keď je vaša súčasná situácia v oblasti zamestnanosti znamená, že musíte byť diskrétne o sociálnych médií a v práci). Povedzte všetkým, viete, že hľadáte. Plán dátum kávu s kontakty, ktoré ste ešte nevideli nejakú chvíľu, a niesť vizitky v prípade, že sa dostanete do spojenia spoločensky, ktorí by mohli mať náskok.

Zriadiť informačné rozhovory s ľuďmi, ktorí majú zamestnanie, ktoré chcete, a spýtajte sa ich, ako sa dostali tam, kde sú dnes.

Pamätajte: cieľom nie je len preto, aby si najal. Je to nájsť si prácu, ktorá je uspokojujúce, u zamestnávateľa, ktorý je dobrý kultúrne fit, a to platí primerane pre túto rolu a za svoje zručnosti a skúsenosti. Aby sa to stalo, je potrebné využiť každého zdroja k dispozícii – a to nielen pracovných dosiek a vyhľadávače.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *