Ako písať náplň práce pre váš životopis

Posted on

 Ako písať náplň práce pre váš životopis


Keď sa nad tým zamyslíte opisov pracovných miest, budete pravdepodobne uvažovať o pracovných ponúk vyslaných zo strany zamestnávateľov. Ale najdôležitejšie opisy práce môžu byť tie, ktoré sami vytvoríte, keď budete popisovať minulé pozície na svoj životopis.

opisy práce ukázať potenciálnym zamestnávateľom, čo ste dosiahli v pozíciách, ktoré ste v držbe. Oni tiež poskytujú prehľad o vašich skúseností a zručností.

Dobre napísaný opisy pre každú prácu, ktorú ste sa konalo pomôže dostať svoj životopis všimol a vybral pre rozhovory. Aký je najlepší spôsob, ako písať pozornosť-popada popise práce?

Predtým, než začnete pridávať popisy práce na svoj životopis, možno budete chcieť vytvoriť zoznam úspechov na každej zo svojich miest. To vás pripraví na písanie životopisu.

Zamerať sa na zručnosti a úspechy

Potom, čo ste napísal popis práce, hľadať spôsoby, ako vaše vysvetlenie výstižnejší. Usilovať o vytvorenie efektívnych vyhlásení vplyvu. Zvýraznenie zručnosti a úspechy, ktoré poskytujú iba toľko detailov na podporu svoje priestory. Pokúste sa vynechať zámená a články. Začína frázy alebo vety sa slovesami. Zvoliť silné slová, životopis akcie slová ako “zahájená” a “pod dohľadom” sú silné a ukázať, že ste urobili vplyv na váš tím.

Ak budete predkladanie životopisy na organizácie, ktoré pri skenovaní do prehľadávateľných počítačových databáz, obsahujú toľko priemyslu a špecifické pracovné “kľúčové slová”, ako je to možné. Pri hľadaní v databázach možných kandidátov, zamestnávatelia hľadajú životopisy s najvyšším počtom “hitov” na kľúčové slová.

Kľúčové slová sú najčastejšie podstatné mená, napríklad “zákaznícky servis” alebo “práca s počítačom.” Ak chcete kľúčové slová najefektívnejšie, byť konkrétny, používať čo najviac, a posypeme je na celom svojom životopise.

Byť selektívne o tom, čo zahrnúť

Váš životopis nie je celá vaša práca histórie, a nepotrebujete, aby zahŕňala všetky povinnosti pre každú rolu. Určiť najviac relevantné informácie tým, že sa v polohe vášho potenciálneho zamestnávateľa: Bude táto informácia pomôže presvedčiť zamestnávateľa, že ste stojí kandidát na pohovor?

Nemusíte zahrnúť všetky zodpovednosti ste kedy mal. Zoskupovať podobné úlohy. Napríklad, skôr než vymenovať “odpovedal telefóny” a “odpovedal na e-maily zákazníkov” v dvoch odrážok, môžete kombinovať a povedať: “Vyriešené problémy zákazníkov prostredníctvom telefónu, e-mailu, a konverzáciu.”

Uprednostniť pracovná náplň Informácie

Ďalej premýšľať o uprednostnenie údaje v každom popise. Predkladané údaje, ktoré majú najväčší záujem potenciálnym zamestnávateľom ako prvý. Zvážte napríklad kandidáta usilujúceho o prácu v interiéri.

Životopis môže odrážať maloobchodné skúsenosti, v ktorej 75 percent času kandidáta bolo vynaložené na predajnej ploche, a 25 percent bolo vynaložené projektovanie okenné a podlahové displeja. Priorita, určí relevantné pre zamestnávateľov, vyžaduje, aby konštrukcia okien a podlahových displejov by mala byť uvedená pred predajom.

UKÁŽKA

Sales Associate

Sales Associate , Retail USA, New York, NY októbra 20XX – súčasnosť

  • Navrhnutá všetky veľké okná s použitím farby ako primárne zameranie.
  • Vytvoril pútavé point-of-kúpa displeja pre pomalé pohybujúce drobných predmetov; zvýšenej predaja týchto položiek o 30 percent.
  • Organizované podlahové displeja pre maximálny priestor a upozorniť na najnovšie tovaru.
  • Využité silné interpersonálne a komunikačné zručnosti, ktoré slúžia zákazníkom; obdržal Zamestnanec mesiaca ocenenie dvakrát.

Zrátané a podčiarknuté: Označte svoje najdôležitejšie predpoklady pre prácu tým, že najprv je výpis v popise práce.

Vyčísliť svoje úspechy

Kvantifikovať čo najviac informácií, ako môžete (čísla, znaky dolára, percentuálne to všetko môže pomôcť, aby sa váš prípad). Guľka bod, ktorý znie: “Vyrástol prevádzka o 35 percent oproti rovnakému obdobiu roka” je ešte pôsobivejšie, a informatívne než ten, ktorý číta jednoducho “zlepšený prevádzku.”

Takmer akýkoľvek opis, pre akúkoľvek prácu, môže byť zvýšená pomocou čísel. Servírka mohlo začať s popisom “vzal objednávky zákazníkov a dodávaného jedlo.” Ale kvantifikovaný popis hovorí: “slúžil zákazníkom v luxusnej reštaurácii 100 kresiel,” poskytuje oveľa väčšiu vhľad.

UKÁŽKA

servírka

Servírka, Maxilla je reštaurácia, New York, NY
januára 20XX – súčasnosť

  • Za predpokladu, jedálenský servis pre patróny na upscale 100 kresiel jemné jedálenský zariadenia.
  • Podávané jedlo, vymazané tabuľky, monitorovať päť tabuliek, a za predpokladu, výnimočný zákaznícky servis až na 30 zákazníkov.
  • Vyškolení nový waitstaff na pokladničný systém, hosťujúci služby a politiky reštaurácie a postupy.

Zrátané a podčiarknuté: Zamestnávatelia ako čísla. Je to oveľa jednoduchšie, aby sa pozrieť na znaky a symboly, než je čítať slová.

Zdôrazniť úspechy Cez zodpovednosti

Je dôležité, aby zamestnancom vedieť, že máte potrebné skúsenosti robiť prácu požadovanej polohe. Napriek tomu mnohí kandidáti budú mať túto relevantné skúsenosti. Vyniknúť, zdôrazňovať, ako sa pridaná hodnota. Zamerajte sa na úspechy, nie povinnosťou.

Ako je vidieť z vyššie uvedeného, ​​môžu počty byť tvojím priateľom, pokiaľ ide o zvýraznenie svoje úspechy vo vašom životopise. Rovnako tak poskytnúť kontext. Napríklad, dalo by sa povedať, “Zvýšené tržby o 5 percent, po niekoľkých rokoch poklesu tržieb.” Alebo skôr než hovoriť “Odpovedal telefonáty a rieši obavy zákazníkov”, môžete povedať: “vyriešili obavy zákazníkov, záznamník cca 10 hovorov za hodinu. Stal ísť k osobe v tíme pre riešenie najnáročnejších telefonáty a najnáročnejšie sťažnosti. “

Aj keď je dôležité, aby opisy krátke a dodal, detaily a kontext môže pomôcť ukázať zamestnávateľom, prečo by ste byť dobrý zápas pre danú pozíciu.

UKÁŽKA

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis Associate, ABD Company, March 20XX – august 20XX

  • Vyriešiť problémy zákazníkov efektívne a bez prieťahov, záznamník približne 300 hovorov týždenne.
  • Dosiahol 100 percent výkonu volania cieľov pre presnosť, rýchlosť, objem, riešenie problémov, a spokojnosť zákazníkov.
  • Nominácia na zamestnanca-of-the-mesiac štyrikrát za vynikajúci prístup a exemplárny zručnosti zákaznícky servis.

Zrátané a podčiarknuté: Zamestnávatelia chcú vedieť, čo ste dokázali. Nech je to pre nich ľahké vidieť, čo ste urobili pomocou čísel a percenta.

Robiť svoju prácu znieť lepšie

Existujú jednoduché spôsoby, ako oživiť vaše popisy životopis pracovných miest, aby sa váš pracovné miesta znieť výborný pôsobivé. Niekoľko jednoduchých vylepšení tu a tam môže vytvoriť svoj životopis oveľa lepšie.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *