Najlepšie techniky na úspešný pracovný pohovor

Posted on

Najlepšie techniky na úspešný pracovný pohovor

Keď vediete pracovný pohovor, maličkosti môžu mať veľký vplyv. Aj malá chyba vás môže stáť pracovnú ponuku. Nájdite si čas na prípravu, aby ste na každom pracovnom pohovore, na ktorý absolvujete, urobili čo najlepší dojem.

Tieto techniky pohovoru pokrývajú všetky základy, ktoré potrebujete vedieť, vylepšiť techniku ​​pohovoru a zvládnuť pracovný pohovor. Od preverenia spoločnosti až po zaslanie poďakovania na pohovore, aby vaše stretnutie s náborovým manažérom bolo úspešné od začiatku do konca.

Zlepšite svoju techniku ​​rozhovoru

Pracovný pohovor vám dáva šancu zažiariť. To, čo poviete a urobíte, vás buď posunie do ďalšieho kola zvažovania zamestnania, alebo vás vyradí zo sporu.

Šaty pre úspech na pohovore

Prvý dojem, ktorý urobíte na potenciálneho zamestnávateľa, môže mať veľký vplyv na výsledok vášho pracovného pohovoru. Prvý úsudok, ktorý anketár urobí, bude založený na tom, ako vyzeráte a čo máte na sebe. Preto je vždy dôležité sa na pracovný pohovor vhodne obliecť. To, čo je vhodné, sa líši podľa zamestnávateľa, takže si budete musieť vybrať oblečenie, ktoré je vhodné pre miesto, kde sa chcete zamestnať.

Oprášte svoje zručnosti pri rozhovoroch

Počas pracovného pohovoru je vaša schopnosť komunikovať s osobou, ktorá vedie pohovor a formulovať svoje myšlienky, rovnako dôležitými faktormi pri získavaní práce ako kvalifikácia uvedená vo vašom životopise. Pred pohovorom si urobte nejaký čas, aby ste sa uistili, že vaše zručnosti na pohovore sú rovnako pripravené ako váš životopis.

Minimalizujte stres na pohovoroch

Pohovory môžu byť stresujúce, aj keď ste profík, ktorý už mnohé z nich absolvoval. Existujú techniky, ktoré môžete použiť na minimalizáciu stresu pred pracovnými pohovormi a počas nich, a stratégie, ktoré môžete použiť na zníženie úzkosti, ktorá môže sprevádzať hľadanie práce. Oveľa ľahšie zvládnete pohovor, keď nebudete v strese.

Urobte ten najlepší prvý dojem

Na prvom dojme naozaj záleží a na dobrý dojem počas pracovného pohovoru nemáte veľa času. Od chvíle, keď pozdravíte recepčnú, až do chvíle, keď opustíte budovu, ste hodnotený ako potenciálny nový zamestnanec. Je dôležité, aby ste na každého, koho stretnete, zanechali ten najlepší dojem.

Predajte sa anketárovi

Keď ste na pracovnom pohovore, je len na vás, či predáte svoju kvalifikáciu a poverenia náborovému manažérovi. Budete tiež musieť ukázať anketárovi, že sa hodíte pre danú pozíciu aj organizáciu. Po určitej príprave sa budete môcť prezentovať ako kandidát, ktorého by si rada najala akákoľvek organizácia. Ak sa budete snažiť získať náborového manažéra na svoju stranu, pomôže vám to zamestnať sa.

Čo robiť, keď ste introvert

Pohovory môžu byť naozaj náročné, keď ste introvert, no existujú techniky, ktoré introvertom pomôžu zažiariť počas pracovných pohovorov, vrátane toho, ako sa pripraviť a zvládnuť pohovor a ako predať svoje introvertné kvality.

Nájdite si čas a poďakujte po rozhovore

Urobiť si čas na poďakovanie po pracovnom pohovore je nielen dobrá etiketa na pohovore. Posilní to aj váš záujem o danú pozíciu a ukáže anketárovi, že máte vynikajúce nadväzujúce schopnosti. Použite svoj ďakovný list aj na vyriešenie akýchkoľvek problémov a obáv, ktoré sa objavili počas rozhovoru.

Cvičte pohovor

Ak si nájdete čas na zopakovanie typických otázok na pohovore, ktoré sa vás pravdepodobne opýtajú počas pracovného pohovoru, pomôže vám to poskytnúť rámec pre vaše odpovede. Upokojí to aj vaše nervy, pretože sa nebudete snažiť hľadať odpoveď, kým budete na pohovore.

Nacvičte si pohovor s priateľom alebo členom rodiny vopred a bude to oveľa jednoduchšie, keď budete skutočne na pracovnom pohovore.

Použite svoje sieťové kontakty

Na tom, koho poznáte v spoločnosti, s ktorou robíte pohovor, skutočne záleží. Vaše kontakty vám môžu odporučiť prácu, poskytnúť interné informácie o spoločnosti a povedať vám, čo môžete počas pohovoru očakávať.

Pozrite si spoločnosť

Koľko toho viete o spoločnosti, ktorá vás práve kontaktovala, aby si naplánovala pohovor? Malo by ho byť veľa a všetky potrebné informácie sú dostupné online. Získajte prehľad o firemnej kultúre a využite svoje kontakty na získanie výhody na pohovore.

Pripravte sa na telefonický rozhovor

Kým si aktívne hľadáte prácu, je dôležité byť pripravený na telefonický pohovor v krátkom čase. Nikdy neviete, kedy vám môže zavolať náborový pracovník alebo kontakt na sieť a opýtať sa, či máte čas porozprávať sa o pracovnej príležitosti.

Spravte skupinový rozhovor

Rozhovor s jednou osobou je dosť náročný, ale ešte ťažšie je, keď musíte viesť rozhovor so skupinou (alebo panelom) anketárov.

Rozhovor pri jedle

Vezmeme-li vás na raňajky, obed alebo večeru, má osoba, ktorá vedie pohovor, možnosť overiť si vaše komunikačné a medziľudské zručnosti, ako aj vaše správanie pri stole, v neformálnejšom prostredí, ako je kancelária. Dozviete sa, ako zvládnuť pohovor pri stolovaní, vrátane toho, čo si objednať, etikety na pohovore pri stolovaní, kto platí, a ďalších tipov na pohovor pri káve alebo jedle.

Vyhnite sa týmto chybám v rozhovore

Čo by ste nemali robiť pri pohovore? Pozrite si najčastejšie chyby, prešľapy a chyby, ktorých sa môže uchádzač o zamestnanie dopustiť. Niektoré z nich sú menšie; iní môžu zvýšiť alebo zlomiť vaše šance na prijatie do zamestnania. Potom si nájdite čas na prípravu pred pohovorom, aby ste sa nemuseli stresovať tým, ako to prebiehalo po jeho skončení.

Viac techník pracovného pohovoru, ktoré vám pomôžu zamestnať sa

Prečítajte si ďalšie tipy na telefonické pohovory, druhé pohovory, pohovory na obed a večeru, behaviorálne pohovory, pohovory na verejnosti, praktické pohovory a ďalšie rady na úspech pri pohovore.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *