Čo treba zahrnúť do tela sekcie sprievodným listom

Posted on

Čo treba zahrnúť do tela sekcie sprievodným listom

Písanie sprievodných listov je nikto najobľúbenejšou časťou procesu hľadania zamestnania, a telo listu je tá najťažšia časť. To je miesto, kde sa snaží zachytiť manažéra pozornosť a zdôrazniť svoje jedinečné predpoklady pre túto prácu – bez opakovania rovnakého presné informácie, ktoré ste súčasťou na svoj životopis.

Aký je telo sprievodný list?

Telo sprievodný list je časť listu, ktorý hovorí manažéra akú pozíciu sa uchádzate a prečo zamestnávateľ by ste mali vybrať na pohovor. Budete predávať svoju kandidatúru pre čitateľa, takže je dôležité, aby sa konkrétne informácie o svojej kvalifikácii, ktoré sa vzťahujú k polohe.

Táto časť sprievodný list obsahuje body, kde si vysvetliť, prečo máte záujem a kvalifikáciu pre prácu, pre ktorú sa uchádzate. Tieto presvedčivé body sú určené presvedčiť osobu číta list, že ste dobrou voľbou pre danú pozíciu.

Úspešné motivačný list vám vyhrá rozhovor, takže je dôležité, aby bol presvedčivý a ukázať manažéra, že ste silný kandidátom pre túto prácu. Manažéra strávi sekúnd kontrole vášho list alebo e-mailovú správu, čo znamená, že nemáte veľa času pripojiť so zamestnávateľom a aby pozitívny dopad.

Čo treba zahrnúť do každého odseku

prvý odsek

Prvý odsek Vášho listu by mala obsahovať informácie o tom, prečo píšete. Spomenúť o pozíciu, ktorú sa uchádzate, a kde si videl záznam. Obsahovať meno kontaktu, ak máte jeden.

Middle Odseky

V ďalšej časti sprievodný list by mal popísať, čo môžete ponúknuť zamestnávateľovi. Urobiť silné spojenie medzi vašej kvalifikácii a požiadavky na pozície. Spomenúť konkrétne, ako vaše zručnosti a skúsenosti zodpovedajú prácu, ktorú sa uchádzate. Použiť niekoľko kratších odsekov alebo odrážkové zoznam vašich kvalifikáciou skôr ako jeden veľký blok textu. Vďaka tomu bude jednoduché pre čitateľa, aby rýchlo skenovať a absorbovať tieto dôležité informácie.

posledný odsek

Uzatvárať sprievodný list poďakovaním zamestnávateľa pre posúdenie vás pre danú pozíciu. Obsahovať informácie o tom, ako budete sledovať, ak máte kontaktné informácie na manažéra, aby tak urobili.

Čo iné je potrebné zahrnúť vo svojom liste

Zvyšok listu je tiež dôležité. Budete musieť uviesť svoje kontaktné údaje, ktoré sú uvedené v hornej časti listu písomne ​​listom alebo pod svojím podpisom v e-mailovej sprievodný list.

Váš list musí tiež obsahovať profesionálny pozdrav, profesionálne uzatváranie a svoj podpis. Budete podpísať svoje meno na tlačených sprievodného listu. Ak nahráte alebo e-mailom sprievodný list, bude váš podpis byť vaše meno napísané.

obsahovať kľúčové slová

To je obzvlášť dôležité v prípade, že ste odoslaním sprievodný list a životopis do online výpisu. Dostať cez sledovacie žiadateľ systému a skutočné ľudské bytosti, sprievodný list bude musieť obsahovať správne kľúčové slová. Ak chcete nájsť to, skenovanie prácu výpis pre kľúčové slová súvisiace s zručností a kvalifikácia.

Písať zvyk sprievodným listom Zakaždým

To je v poriadku začať s šablóny sprievodný list, ale budete chcieť prispôsobiť svoj sprievodný list pre každú rolu. Obsahovať podrobnosti, ako je, ako ste sa dozvedel o prácu, prečo ste veľký záujem o úlohu, a preto vám vaše skúsenosti, zručnosti a kvalifikáciu, aby ideálny kandidát.

Keď ste Emaily sprievodný list

Ak ste e-mailom sprievodný list, zoznam svoje kontaktné údaje po vašej zadali meno, miesto na hornej časti listu.

Krátke a sladké je Fine

Necíti potrebu ísť ďalej a ďalej. Tri dobre napísané body, ktoré zdôrazní vaše skúsenosti a robí váš prípad je lepší ako dlhého listu, ktorý nikto nebude čítať.

Usilovať o prirodzeného jazyka

Kým pokračuje byť nutne o niečo viac k veci, že sa snažíte nalákať manažéra, a to znamená nechať váš prirodzený šarm a nadšenie presvitať. Premýšľať o tom, čo by vám posadiť a vziať do úvahy, ak ste čítali tento sprievodný list. Čo by sa inšpirovať, aby vám zavolal na pohovor?

Skorigovať a korektúru znovu

Nikdy nemôže byť povedal dosť: Have dôveryhodného priateľa skorigovať sprievodný list, ako ho poslať ďalej. Dokonca aj profesionálne redaktori chýbať chyby v ich vlastnom písaní. Získať druhú sadu buľvy na sprievodný list, než kliknete na “odoslať” alebo “právo”.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *