Dôležité Mäkké zručnosti pre pracovisko úspech

Posted on

Dôležité Mäkké zručnosti pre pracovisko úspech


Pri podaní žiadosti o zamestnanie, mnohí ľudia majú tendenciu zdôrazňovať svoje tvrdé zručnosti – špecifické znalosti a zručnosti potrebné pre konkrétne pracovné miesto. Jedná sa o typicky zručnosti, ktoré môžu byť jasne definované a merané. Treba tiež upozorniť na najdôležitejšie mäkké zručnosti, ktoré vlastníte, ukázať, prečo ste najlepším kandidátom pre túto prácu.

Keď hľadáte zamestnanie alebo povýšenie, vaše mäkké zručnosti môže byť rovnako dôležité ako tvrdé zručnosti, ktoré sú potrebné na dosiahnutie úspechu v práci.

Tip : Mäkké zručnosti sú oveľa ťažšie definovať a merať – to sú medziľudské, alebo “Ľudia” zručnosti, ktoré vám pomôžu úspešne komunikovať s ostatnými na pracovisku.

Bez ohľadu na prácu, budete musieť účinne komunikovať s orgánmi dohľadu a ľudí nad a pod vami na pracovnom diagrame, rovnako ako iní, ako sú zákazníci, dodávatelia, pacientov, študentov, atď

Firmy hľadajú kandidátov s oboma typmi zručností pri prijímaní u väčšiny pozícií. To preto, že ak máte negatívny postoj, nemôže dostať spolu s ostatnými, nefungujú dobre komunikovať, nefungujú dobre ako súčasť tímu, a nie sú schopní tvorivo a kriticky myslieť, môže to nevadí, ako vzdelaní a kompetentní ste.

Musíte mať nejaké skupiny ľudí schopnosťou vyjsť na akúkoľvek prácu, a to nielen tých, ktorí pracujú priamo s verejnosťou. Indeed.com, predné miesto práce, zdieľa najhodnotnejšie mäkké zručnosti pre uchádzačov o zamestnanie a zamestnancov.

Top Soft Skills zamestnávatelia chcú

Tu sú top sedem najdôležitejšie mäkké zručnosti majú pre oba pohovory a na pracovisku, od Naozaj to riaditeľ Nábor Mike Steinerd:

 • Pôsobí ako tímový hráč – to znamená nielen, že družstvá, ale tiež zobrazuje silné vodcovské schopnosti v prípade potreby.
 • Flexibilita – to je mimoriadne cenným prínosom pre zamestnancov. Tí, ktorí sa môžu prispôsobiť každej situácii, sú spoľahlivé bez ohľadu na to, čo sa hodil na ne.
 • Efektívna komunikácia – to je rozhodujúce pre takmer akúkoľvek prácu. Komunikácia zahŕňa formulovanie sám dobre, že je dobrý poslucháč a za použitia vhodného reči tela.
 • Riešenie problémov a vynaliezavosť – bez ohľadu na to vaše povolanie, tieto zručnosti sú veľmi dôležité, keď nevyhnutne vznikajú nečakané problémy.
 • Prijímanie spätnej väzby – a to nielen prijíma spätnú väzbu elegantne, ale tiež tvrdia, že spätná väzba, podporuje profesijný rast.
 • Dôvera je kľúčový – tým bolo povedané, je tiež dôležité, aby vždy mali vedomosti a zručnosti k podpore sebavedomie. Tým, že sa môžu spoľahnúť a schopný, bude vaša orgány dohľadu, zamestnancov a klientov veriť v to, čo hovoríte.
 • Kreatívne myslenie – je schopný prísť s unikátne riešenie alebo alternatívy je neoceniteľná; poháňa inováciu a zvyšuje efektivitu.

Pracovných zručností sa líši od Job

Keď ste hľadá vedúcu pozíciu, a to buď ako správca alebo člen tímu, budete chcieť zvýrazniť rôzne prostriedky, ako keď hľadáte technické pozície, napríklad. Mäkké zručnosti, ktoré musia byť efektívne vodcu bude obsahovať veci, ako je schopný preniesť a ponúknuť konštruktívnu kritiku.

Informačné technológie pozícia vyžaduje mäkké zručnosti, ako je tvorivosť a schopnosť prezentovať nápady a riešenia pre jednotlivcov i skupiny. Silné komunikačné schopnosti, a to tak písomnej a ústnej časti sú dôležitým prínosom prakticky v akomkoľvek odbore, na každej úrovni.

Ako Nech Zamestnávatelia Know zručnosti máte

Keď píšete životopisy a sprievodných listov, je nevyhnutné odkazovať zručnosti zamestnávateľ sa hľadajú vo svojich aplikačných materiálov o zamestnanie. To isté platí, keď ste pohovoroch. Preskúmať pracovné miesto, a byť pripravení dať konkrétne príklady zručnosti, ktoré majú (ako tvrdé a mäkké), ktoré sú zápas pre požiadavky na pracovnú pozíciu.

Uistite sa, že prezentovať svoje mäkké zručnosti manažéra počas rozhovorov a sústrediť sa na udržanie svojej zručnosti špičkových v práci:

 • Predviesť svoje pozitívny prístup a nadšenie v celom rozhovore.
 • Nepoužívajte len povedať, že máte schopnosti firma potrebuje – dokázať im
 • dôkladne pripraviť na pohovor, a majú niekoľko príkladov prípadov, kedy vám efektívne využiť svoje mäkké zručnosti.
 • Dosť informácií o polohe a spoločnosť konverzovať pohodlne a zasvätene s anketárom. Akcie môžu skutočne hovoria hlasnejšie ako slová, a to najmä v konkurenčnom pracovisku.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *