Vyhodili vs. dostať prepustení

Posted on

Vyhodili vs. dostať prepustení

Nedávno ste prišli o prácu. Zvlášť v prípade, že ukončenie bolo prekvapenie, môžete mať veľa otázok o vašej situácii. Ale práve teraz, nie je dôležitejšia otázka, ako to: ste bol vyhodený – alebo ste prepustení?

Bol vyhodený a prepustení sú dva odlišné spôsoby, ako stráca svoju pozíciu, a rozdiel môže ovplyvniť váš nárok na nezamestnanosti, rovnako ako vaše náborové vyhliadky do budúcnosti. Z tohto dôvodu je to dobrý nápad, aby sa o presnej povahe svojho zániku veľmi jasné, mali by ste prísť o svoju prácu.

Ak to znie ako by to malo byť jednoduché rozlišovať, aby sa, že máte pravdu: v ideálnom prípade, váš bývalý zamestnávateľ by sa o povahe svojho oddelenia od firmy úplne jasné. Ale ako vieme, je skutočný svet je často ďaleko k dokonalosti.

Tu je to, čo potrebujete vedieť o rozdieloch medzi bol vyhodený a prepustenie, a ako vedieť, kde stojíte, keď stratíte prácu.

Ak je zamestnanec Fired

Zamestnanec môže byť vyhodený z rôznych dôvodov. Snáď najčastejším dôvodom je ukončená za príčinu je neuspokojivý výkon v práci. Pracovníci môžu byť tiež zapálený pre porušenie povinností, ktoré nie sú v súlade s normami spoločnosti, trvá príliš veľa času mimo, poškodenie majetku spoločnosti, trápne organizáciu verejne alebo inak nedarí dodržiavať, pokiaľ ide o jeho pracovnej zmluvy.

Keď sa spustí zamestnanec, nie je predpoklad byť znovu prijatý na dátume v budúcnosti. Tento typ ukončenie nie je dočasné a súvisí s výkonom alebo správanie zamestnanca, nie je finančná situácia spoločnosti.

Ak je zamestnanci prepustení

Ak je zamestnanec prepustený, zvyčajne nemá nič spoločného s osobným výkonu zamestnanca. Prepúšťanie dôjsť pri reštrukturalizácii firmy podstúpi či zmenšovanie alebo ukončí podnikanie. V niektorých prípadoch prepúšťací môže byť dočasné, a zamestnanec je zapožičala, kedy sa ekonomika zlepší.

Poznámka: V niektorých prípadoch môžu byť stanovená-off zamestnanci nárok na odstupné alebo poskytovaných zamestnávateľom ďalších zamestnaneckých výhod. Všeobecne platí, že ak sú zamestnanci prepustení, oni nárok na dávky v nezamestnanosti.

Určiť povahu vášho ukončenie

Prvá vec, ktorú treba zistiť, ako novo ukončené zamestnanca, je, ako bude váš bývalý zamestnávateľ charakterizovať vaše odlúčenie od spoločnosti.

Ak ste na-vôle zamestnanca – a pracovníci vo väčšine štátov v USA sú – váš zamestnávateľ nie je povinný vám poskytnúť s dôvod vašej výpovede. Ale je to stále vhodné pre vás požiadať ich, ako budú odkazovať na váš ukončenie keď hovorí s budúcimi zamestnávateľmi a štátneho úradu práce.

uvoľňovanie nárokov

Typicky budú zamestnávatelia opýtať prepusteným zamestnancom, podpísali zmluvu o separačné zamestnanie, niekedy (ale nie vždy) výmenou za balíček odstupného.

Je to vždy dobrý nápad vziať čas na čítanie a zvážiť zmluvu pred podpisom.

Dôležité: Nikdy nič podpísať v zápale boja, bezprostredne potom, čo sa dozvedel o vašej výpovede. Okrem toho, že je často múdre sa poradiť s právnikom zamestnanosti.

zbieranie Nezamestnanosť

Zbierať nezamestnanosti, zvyčajne potrebujete prišli o prácu “vinou svoje vlastné.” Ľudia, ktorí sú prepustení budú pravdepodobne prijímať nezamestnanosti, pretože oni opustili v dôsledku reštrukturalizácie, nie osobného výkonu.

Ľudia, ktorí sú vypálené sú menej pravdepodobné, že dostane nezamestnanosti, pretože oni opustili kvôli problémom s ich osobného výkonu. Ak však vystrelil zamestnanec nemôže tvrdiť, že ich paľba bola neopodstatnená alebo nesúvisí s výkonom, môže mať nárok na nezamestnanosti.

Tip: Ak si nie ste istí, či máte nárok na nezamestnanosť, poraďte sa so svojím štátnym úradom práce.

Poznať svoje práva

Ak stratíte svoju prácu nečakane, že je dôležité vedieť, kde stojíte. Je možné, že zo zákona nárok na náhradu za nevyužité voľno, napr. Váš bývalý zamestnávateľ by sa vám tiež povie, čo môžu očakávať, pokiaľ ide o prijímanie poslednú výplatnú pásku, prevráteniu odchodu do dôchodku, a prístup k COBRA pokrytie.

Je tiež dôležité vedieť, či váš odlúčenie od spoločnosti počíta ako neoprávnené ukončenie.

Dôležité: Ak ste zapálený pre niektoré diskriminačných dôvodov, požiadal o spáchaní nezákonného činu, alebo preto, že ste informátora, môže byť chránená na základe štátnej, federálnej alebo zmluvného práva. Konzultovať právnika zamestnanie pre viac informácií o vašej konkrétnej situácii.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *